Jak zyskać, płacąc kartą za zakupy?
TOP-10 wskazówek, jak oszczędzać na jedzeniu i jeść pysznie
Luty 23, 2018
Jak zyskać, płacąc kartą za zakupy?
Odpowiedz na 3 pytania i daj mi znać, kiedy możesz potrzebować szybkiej pożyczki? Przygotujemy dla Ciebie ekskluzywną zniżkę we właściwym dla Ciebie czasie
Luty 26, 2018

Jak zyskać, płacąc kartą za zakupy?

Jak zyskać, płacąc kartą za zakupy?

Cashback i Moneyback to pojęcia, które pojawiają się w naszym codziennym języku coraz częściej. Są to usługi, które istotnie mogą ułatwić życie, a jednocześnie, pozwalają na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Zobaczmy, czym są Cashback i Moneyback.

Cashback – co to takiego?

Cashback to usługa, która dostępna jest dla osób płacących kartą debetową za zakupy. Pozwala na wypłatę niewielkich kwot pieniędzy w momencie, kiedy dokonujemy płatności w sklepie, supermarkecie czy na stacji benzynowej. Aby skorzystać z usługi, należy sprzedawcy zgłosić fakt chęci wypłacenia pieniędzy. Już po transakcji, otrzymamy paragon, na którym będzie wyszczególniona zarówno kwota do zapłaty, jak i kwota, którą wypłaciliśmy. Zanim, jednak odejdziemy od kasy, musimy dokładnie sprawdzić, czy obie kwoty się zgadzają.

Cashback ma niestety też swoje minusy. Przede wszystkim, pieniądze można wypłacić tylko podczas dokonywania płatności. Co to oznacza w praktyce? Aby wypłacić gotówkę, musimy najpierw coś kupić. Kwota, którą można wypłacić, jest ograniczona – nie może ona przekraczać dwustu złotych. Podkreślić jednak należy, że już liczba transakcji w ciągu dnia jest nieograniczona. Za każdym jednak razem, musimy coś kupić.

Z Cashback mogą korzystać wszyscy posiadacze kart debetowych Visa i Mastercard. Co jednak ważne, usługa ta musi znajdować się w ofercie banku. Dzisiaj można z niej korzystać aż w ponad dwudziestu bankach działających na terenie naszego kraju. Co ciekawe, z usługi Cashback korzystamy od 2006 roku. Co roku, popularność tej formy wypłacania pieniędzy rośnie.

Jakie są zalety Cashback?

Przede wszystkim usługa ta, pozwala wypłacić pieniądze, bez niepotrzebnej straty czasu. Dzieje się to przy okazji robienia zakupów. Nie musimy szukać bankomatu. Co ważne, wypłacenie pieniędzy przez usługę Cashback najczęściej nie wiąże się z koniecznością ponoszenia żadnych dodatkowych opłat.

Podjęcie środków jest banalnie proste. Większość czynności, które trzeba zrealizować, leży po stronie sprzedawcy. Zadaniem klienta, jest wyłącznie wprowadzenie kodu PIN, a następnie zatwierdzenie dokonywanej transakcji.

Moneyback – o co w tym chodzi?

Pod tą tajemniczą nazwą, kryje się usługa, którą oferuje swoim klientom coraz więcej banków. Polega ona, na otrzymywaniu zwrotów części wydatków, które ponieśliśmy na transakcjach bezgotówkowych. Aby móc otrzymać jakikolwiek zwrot, za zakupy bądź za usługi, musimy płacić kartą płatniczą.

Na jakie kwoty można liczyć? Zwracana suma, stanowi procent od kwoty wydanej. W zdecydowanej większości przypadków wynosi on od 1 do 5%. W praktyce oznacza to, że w przypadku wydatków wynoszących 5 000 złotych, możemy liczyć na zwrot w wysokości 50 złotych. Musimy jednak pamiętać, że nie każda płatność kartą będzie kwalifikowała się do otrzymania zwrotu. Jeśli chcemy korzystać z usługi Moneyback, warto zapoznać się z listą płatności, które uznaje nasz bank.

Historia usługi sięga aż do 2009 roku. Początkowo, zaoferował ją swoim klientom wyłącznie jeden bank. Z czasem, usługa ta weszła na stałe do oferty innych banków. Dla większości klientów, Moneyback to ogromny atut konta osobistego.

Moneyback i Cashback to usługi cieszące się dużą popularnością. Liczba klientów, którzy decydują się na korzystanie z nich, nieustannie rośnie. Z pewnością są to opłacalne usługi, które stanowią już nieodłączny element elektronicznych płatności bezgotówkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5% zniżki
6% zniżki
25% zniżki
8% zniżki
9% zniżki
10% zniżki
11% zniżki
35% zniżki
13% zniżki
14% zniżki
15% zniżki
50% zniżki
Świąteczne zniżki od 5 do 50%!!
Weź udział i wygraj zniżkę w ruletce Freezl:
  • Kliknij w koło fortuny i czekaj aż ruletka zacznie się kręcić - możesz otrzymać od 5% do 50% zniżki na następną pożyczkę.
  • Pamiętaj: tylko 1 raz możesz kręcić koło - nie przegap okazji!
  • Po kręceniu ruletki otrzymasz kod promocyjny, użyj przycisku weź pożyczkę na tej samej stronie - podczas składania wniosku, kod promocyjny będzie automatycznie podstawiony do kalkulatora. Aby skorzystać ze zniżki, złóż wniosek do 23 grudnia.