Niewiarygodne dochody muzyków z Rolling Stones - ile można zarobić na śpiewaniu?
Zainwestuj w mieszkanie na wynajem dla firm
Sierpień 27, 2018
Niewiarygodne dochody muzyków z Rolling Stones - ile można zarobić na śpiewaniu?
Czy program 300+ wystarczy na szkolną wyprawkę?
Wrzesień 7, 2018

Niewiarygodne dochody muzyków z Rolling Stones – ile można zarobić na śpiewaniu?

Niewiarygodne dochody muzyków z Rolling Stones - ile można zarobić na śpiewaniu?

Będąc dziećmi czy nastolatkami często marzymy o karierze gwiazdy muzycznej. Dziewczyny śpiewają do dezodorantów, chłopcy nucą pod nosem. W większości przypadków to pragnienie mija, jak każda inna, młodzieńcza fascynacja. Oczywiście nie każdy ma też odpowiedni talent, żeby zostać muzykiem, ale tych którzy mają predyspozycje czasem warto wspierać w muzycznych zapędach, bo może się okazać, że faktycznie mają zadatki na muzyczną gwiazdę.

A potem to już koncerty, wywiady, sława, wyjazdy i pieniądze. No właśnie, czy zastanawialiście się kiedyś jakie są zarobki znanych muzyków? Otóż rozpiętość jest spora, bo muzyczna kariera to wypadkowa talentu, możliwości, szczęścia i przychylnego rynku. Można więc zostać muzykiem, który musi dorabiać ulicznym graniem, ale można też wspiąć się na finansowy szczyt dzięki swoim przebojom. A na tym szczycie już od dawna są członkowie zespołu Rolling Stones.

Rolling Stones-najstarsza kapela świata

Zespół powstał w 1962 roku w Londynie. Przez wszystkie te lata mieli swoje wzloty i upadki, zmieniał się wizerunek muzyków i świat wokół nich. Było też trochę afer z ich udziałem. Jak przystało na grupę rockową były draki, narkotyki, alkohol i piękne fanki. Ale to nie przysłoniło talentu muzyków i ich wielkiej popularności. Przez 56 lat zachwycają nas coraz to nowymi kawałkami, a ich koncerty to zawsze wielkie wydarzenie.

Stonesi są czwartą na świecie grupą, która może się pochwalić największą ilością sprzedanych płyt. Na ich koncie jest 250 milionów egzemplarzy albumów, które trafiły w ręce fanów. Wciąż koncertują i zarabiają, a kondycji mógłby im pozazdrościć niejeden początkujący zespół.

Toczące się kamienie lubią obrastać pieniędzmi

Oprócz tego, że na chwilę obecną jest to najstarszy zespół świata, to dodatkowo jest także najbogatszy. Co prawda członkowie zespołu nie są zbyt wylewni w kwestii swoich zarobków i zgromadzonego przez te lata majątku, ale media są w posiadaniu niektórych danych i chętnie upubliczniają informacje na temat zarobków znanych muzyków.  

 •         Lekko licząc The Rolling Stones zgarnęli przez te lata około 2 miliardy dolarów. Można śmiało powiedzieć, że starsi panowie po siedemdziesiątce zwyczajnie śpią na kasie.
 •         Sama najnowsza trasa koncertowa „No Filter”, w ramach której odwiedzili ostatnio też Polskę, przyniesie im dochód w postaci 250 mln dolarów.
 •         Rekordowy zarobek znanych muzyków przyniosła trasa „A Bigger Bang Tour” w latach 2005-2007. Zarobili na niej aż 558,3 mln dolarów.
 •         Za pojedynczy koncert zespół bierze 10 mln dolarów. Dla porównania grupa U2 odnotowuje w takich przypadkach zarobek w wysokości 8 mln dolarów.
 •         Osobisty majątek lidera grupy, Micka Jaggera, szacuje się na 360 mln dolarów, a majątek zgromadzony łącznie przez wszystkich członków The Rolling Stones ma już wartość 1 miliarda dolarów.

Ta doskonale funkcjonująca od 56 lat maszynka do zarabiania pieniędzy jest najsprawniej zorganizowanym przedsięwzięciem w całym show biznesie. Muzycy mają swoich prawników, bankierów, maklerów, doradców inwestycyjnych itd. Cała księgowość prowadzona jest w Holandii, gdzie zespół ma zarejestrowaną działalność, oczywiście ze względów podatkowych.

Rzecz jasna dochody na takim pułapie lub nieco niższym osiąga niewiele zespołów muzycznych, ale zarobki znanych muzyków zawsze są wysokie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5% zniżki
6% zniżki
25% zniżki
8% zniżki
9% zniżki
10% zniżki
11% zniżki
35% zniżki
13% zniżki
14% zniżki
15% zniżki
50% zniżki
Świąteczne zniżki od 5 do 50%!!
Weź udział i wygraj zniżkę w ruletce Freezl:
 • Kliknij w koło fortuny i czekaj aż ruletka zacznie się kręcić - możesz otrzymać od 5% do 50% zniżki na następną pożyczkę.
 • Pamiętaj: tylko 1 raz możesz kręcić koło - nie przegap okazji!
 • Po kręceniu ruletki otrzymasz kod promocyjny, użyj przycisku weź pożyczkę na tej samej stronie - podczas składania wniosku, kod promocyjny będzie automatycznie podstawiony do kalkulatora. Aby skorzystać ze zniżki, złóż wniosek do 23 grudnia.