Pożyczki dla zadłużonych - gdzie szukać najlepszych ofert?
Jak uzyskać darmową pożyczkę i stale ją otrzymywać
Październik 17, 2017
Pożyczki dla zadłużonych - gdzie szukać najlepszych ofert?
Jak ulepszyć życie w 15 minut
Październik 19, 2017

Pożyczki dla zadłużonych – gdzie szukać najlepszych ofert?

Pożyczki dla zadłużonych - gdzie szukać najlepszych ofert?

Wprowadzony, jakiś czas temu, program rodzina 500 plus ma tylu zwolenników, co przeciwników. Bywa, określany, jako uzasadniona pomoc dla mniej zamożnych rodzin, ale też motywacja, do sprowadzania na świat dzieci czy maszynka do zarabiania pieniędzy, dla niezaradnych życiowo. Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania? Co robić, aby nie stracić przyznanego świadczenia? Oto odpowiedź!

Temat dodatkowego świadczenia przyznawanego wielu rodzinom, w ramach programu rodzina 500 plus, to ostatnio jeden z najczęściej poruszanych w przestrzeni publicznej. Dlaczego, niektórym odbiera się to świadczenie? Jakie są wady i zalety programu?

Kilka słów o programie 500 plus

Ten, rządowy program, wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku. Jakie jest jego zadanie? Najprościej mówiąc, chodzi o pomoc rodzinom, w procesie wychowania dzieci. Na czym, polega owa pomoc?

Na przyznaniu comiesięcznego świadczenia w wysokości 500 zł na drugie i każde kolejne dziecko. W przypadku, pierwszego potomka, decydujące jest kryterium dochodowe. Założeniem programu, jest również pozytywny wpływ na przyrost naturalny w Polsce. Z pomocy tego rodzaju, skorzystało do tej pory, kilka milionów rodzin.

Jakie są wady i zalety tego programu?

Do niewątpliwych zalet programu należy, zwiększenie dzietności polskich rodzin, czyli przyrostu naturalnego w naszym kraju. Młodzi ludzie, często zwlekają z założeniem rodziny w obawie przed tym, że nie podołają temu zadaniu finansowo. Pieniądze, gwarantowane przez państwo, z pewnością przekonają wiele osób, że decyzji o posiadaniu potomstwa, nie należy odkładać, na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Dodatkowe środki, na pewno istotnie poprawią sytuację finansową niezamożnych i wielodzietnych rodzin. Jakie są, jeszcze dodatkowe korzyści, wynikające z programu 500 plus? Więcej pieniędzy, oznacza dokonywanie większych zakupów, co z kolei, może powodować wzrost produkcji i w rezultacie, nowe inwestycje oraz miejsca pracy, dla wielu osób.

A jakie są wady programu 500 plus? Najwięcej obaw, budzi sposób rozporządzania pieniędzmi przez rodziny, co w niektórych przypadkach, może wpływać na rozwój patologii. Kolejną kwestią, jest to, że tego rodzaju pomoc stanowi, szczególnie w dłuższej perspektywie, duże obciążenie dla budżetu państwa.

Niektórzy dostrzegają również, że program 500 plus, choć stanowi duże ułatwienie dla wielu rodzin, to nie może być jedyną propozycją rządu kierowaną do rodzin, a duża koncentracja wokół tego tematu sprawia, że inne, równie ważne kwestie takie jak choćby zapotrzebowanie na nowe przedszkola schodzą na dalszy plan.

Jak nie stracić świadczenia?

Chociaż coraz więcej rodzin, otrzymuje wsparcie z programu 500 plus, w postaci rzeczowej, to nadal, zdecydowaną większość, stanowią świadczenie pieniężne. Niestety, te dodatkowe kilkaset, a w wielu przypadkach nawet kilka tysięcy złotych, nie zawsze jest wydawane przez rodziny, zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem. Pracownicy lokalnych ośrodków pomocy społecznej, skrupulatnie weryfikują każde doniesienie, dotyczące marnotrawienia otrzymywanej pomocy materialnej. Co może być przyczyną odebrania świadczenia?

Przede wszystkim, przeznaczanie pieniędzy na alkohol, hazard czy narkotyki. Nie zawsze, chodzi jednak o uzależnienia, niezgodne z założeniem programu, jest wydawanie otrzymywanych z niego pieniędzy, na usługi kosmetyczne czy utrzymywanie nowego konkubenta, co ponoć niejednokrotnie się zdarzało.

W każdej, z wyżej wymienionych sytuacji, pieniądze są przez odpowiednie organa zamieniane na pomoc rzeczową. Przekazanie rodzinie, która nie potrafi dysponować otrzymanymi pieniędzmi, w pożądany sposób, pomocy w postaci rzeczowej, zwiększa gwarancję, że zyskają na tym ci, którzy powinni, czyli dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5% zniżki
6% zniżki
25% zniżki
8% zniżki
9% zniżki
10% zniżki
11% zniżki
35% zniżki
13% zniżki
14% zniżki
15% zniżki
50% zniżki
Świąteczne zniżki od 5 do 50%!!
Weź udział i wygraj zniżkę w ruletce Freezl:
  • Kliknij w koło fortuny i czekaj aż ruletka zacznie się kręcić - możesz otrzymać od 5% do 50% zniżki na następną pożyczkę.
  • Pamiętaj: tylko 1 raz możesz kręcić koło - nie przegap okazji!
  • Po kręceniu ruletki otrzymasz kod promocyjny, użyj przycisku weź pożyczkę na tej samej stronie - podczas składania wniosku, kod promocyjny będzie automatycznie podstawiony do kalkulatora. Aby skorzystać ze zniżki, złóż wniosek do 23 grudnia.