Zainwestuj w mieszkanie na wynajem dla firm
Jak otrzymać decyzję pozytywną: 10 tajemnic systemu szybkich pożyczek
Sierpień 22, 2018
Zainwestuj w mieszkanie na wynajem dla firm
Niewiarygodne dochody muzyków z Rolling Stones – ile można zarobić na śpiewaniu?
Sierpień 30, 2018

Zainwestuj w mieszkanie na wynajem dla firm

Zainwestuj w mieszkanie na wynajem dla firm

Od kilku lat dużą popularnością cieszą się inwestycje, których celem są nieruchomości. Nie jest to jednak zwykły zakup z zamysłem sprzedaży, kiedy podskoczą ceny, teraz wiele osób lokuje swoje oszczędności w lokalach na wynajem. Spora grupa decyduje się nawet na sfinansowanie części tej inwestycji za pomocą kredytu mieszkaniowego, licząc na to, że raty będą spłacać się same dzięki zarobkowi uzyskanemu z wynajmu.

Formy tych inwestycji są różne, jedni wynajmują lokale użytkowe, inni mieszkania. Ta druga forma jest popularniejsza, bo też i popyt na mieszkania jest zdecydowanie większych niż na lokale na działalność gospodarczą. Ale i sam wynajem niejedno ma imię. Może być długoterminowy i krótkoterminowy, można wynajmować każdy pokój oddzielnie albo całe mieszkanie, to zależy od rynku i rzecz jasna, od decyzji inwestora.

Wynajem długoterminowy – najczęstsza forma inwestycji w nieruchomości

Najczęściej mieszkania przeznaczone do wynajmu mają skromne wyposażenie, są lekko odświeżone albo wymagają pomalowania, generalnie od wejścia sprawiają wrażenie tymczasowych. Wielu inwestorów bazuje na dobrej lokalizacji w pobliżu uczelni lub dużych zakładów pracy, szczególnie w dużych miastach. Dzięki temu lokale mają na bieżąco obłożenie, nie trzeba ich szczególnie wyposażać i remontować, a mimo to osiągnąć zarobek na dobrym poziomie. Można całość wynająć rodzinie albo każdy pokój z osobna. Najczęstszymi lokatorami takich wynajętych pokoi są studenci i osoby, które przyjeżdżają do pracy z daleka i nie mają się gdzie zatrzymać.

Jest jednak spora wada tej formy inwestycji w nieruchomości. Takie mieszkania często ulegają zniszczeniu, a nierzetelny lokator, który nie płaci na czas, to tutaj codzienność. Z kolei wynajęcie całego mieszkania jednej osobie lub rodzinie często skutkuje potem problemami z późniejszym usunięciem niechcianych lokatorów. Zabezpieczeniem na tą okoliczność jest wynajem okazjonalny, ale nie każdy chce podpisać umowę notarialną.

Wynajem krótkoterminowy i biznesowy – lepsza alternatywa

Inna, ciekawsza forma inwestycji w nieruchomości to wynajem krótkoterminowy i biznesowy. Kiedyś zupełnie nieznany, teraz nabiera rozpędu. Coraz więcej firm, których zasięgiem działania jest cała Polska albo kilka krajów, poszukuje możliwości lokalowych dla swoich pracowników w delegacji. Szczególnie popularne są duże miasta, gdzie koncentruje się poważny biznes oraz miasta satelickie. Ważne, aby pracownik szybko i sprawnie mógł dotrzeć do pracy.

Skąd wziął się taki trend? Po latach zmieniły się wymagania klienta biznesowego i hotel przestał go już zadowalać. Firmy chcą przyciągać wartościowych pracowników doskonałymi warunkami pracy, a hotelowy pokój nie spełnia tych wymogów. Jest drogi, ogranicza przestrzeń życiową, nie sprzyja domowej atmosferze i zapraszaniu gości. Słowem, nie można czuć się tutaj jak w domu.

Czasami pobyt na delegacji może trwać tydzień, dwa albo nawet miesiąc. Aby zachęcić pracownika do pracy związanej z częstymi i długotrwałymi wyjazdami, konieczne jest zapewnienie mu dobrych warunków bytowych w miejscu docelowym, a okazuje się, że nawet najlepsze hotele bywają męczące. Co innego wynajęte mieszkanie, gdzie można czuć się komfortowo, a zarazem swobodnie. I tak narodził się popyt na mieszkania na wynajem biznesowy i raczej krótkoterminowy, a tym samym na właśnie takie inwestycje w nieruchomości.

Tu jednak nie ma mowy o tandecie, mieszkania na wynajem biznesowy muszą być bogato wyposażone, modnie urządzone i maksymalnie komfortowe. Do tego najbardziej rozchwytywane są te, które mają dobrą lokalizację czyli są w pobliżu firmy, która jest celem delegacji albo w centrum miasta czy w pobliżu galerii handlowych.

Wynajem biznesowy – jak się do tego zabrać?

Chcąc rozpocząć inwestycję w nieruchomości opierającą się na takiej formie, trzeba wejść w posiadanie mieszkania w dobrej lokalizacji. To może być nawet kawalerka, ale nie panicznie mała. Potem trzeba ją modnie i gustownie urządzić oraz kompleksowo wyposażyć. Kolejny krok to zamieszczenie ogłoszenia na popularnych portalach. Można też zdecydować się na współpracę z firmą pośredniczącą. Wtedy nie trzeba się martwić o promocję nieruchomości, ustalanie terminów, sprzątanie lokalu i drobne naprawy. Dzięki takiej firmie można czerpać zyski z inwestycji w nieruchomości zupełnie bez wysiłku ale za odpowiednią opłatą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5% zniżki
6% zniżki
25% zniżki
8% zniżki
9% zniżki
10% zniżki
11% zniżki
35% zniżki
13% zniżki
14% zniżki
15% zniżki
50% zniżki
Świąteczne zniżki od 5 do 50%!!
Weź udział i wygraj zniżkę w ruletce Freezl:
  • Kliknij w koło fortuny i czekaj aż ruletka zacznie się kręcić - możesz otrzymać od 5% do 50% zniżki na następną pożyczkę.
  • Pamiętaj: tylko 1 raz możesz kręcić koło - nie przegap okazji!
  • Po kręceniu ruletki otrzymasz kod promocyjny, użyj przycisku weź pożyczkę na tej samej stronie - podczas składania wniosku, kod promocyjny będzie automatycznie podstawiony do kalkulatora. Aby skorzystać ze zniżki, złóż wniosek do 23 grudnia.