Kwota
100 7000
Okres dni
1 65
Pożyczasz
  zł
Prowizja
  zł
Oprocentowanie
  zł
Dzień spłaty
 
Do spłaty
  zł
RRSO
  %
Głowna > Mikropożyczki

Mikropożyczka przez Internet od Freezl.pl

Mikropożyczki to nowoczesne rodzaje pożyczek gotówkowych, które umożliwiają pożyczenie pieniędzy po prostu przez Internet. Dostępność online to jednak nie jedyna rzecz, która odróżnia je od innych produktów kredytowych. Dzisiaj warto wiedzieć, czym charakteryzuje się mikropożyczka, ponieważ każdego roku korzysta z niej około 1,5 do nawet 2 milionów osób.

Czym są mikropożyczki online?

Powszechnie mikropożyczkami nazywa się pożyczki gotówkowe w niskiej kwocie, które są przeznaczone wyłącznie dla klientów indywidualnych. Z założenia mikropożyczka ma pomóc realizować bardzo pilne potrzeby gotówkowe i może być przeznaczona na dowolny cel. Właśnie dlatego procedura ubiegania się o taką pożyczkę jest dużo prostsza niż w przypadku kredytów bankowych – chodzi o to, by można ją było zaciągnąć szybko i bez zbędnych formalności. W ostatnich latach tego rodzaju produkty zyskały ogromną popularność dzięki temu, że zaczęły być oferowane przez Internet. Firmy pożyczkowe postawiły na nowoczesne technologie, które pozwoliły im stworzyć wyjątkowy produkt finansowy na miarę XXI wieku - dostępny w 100% online z każdego miejsca i o każdej porze. Dzisiaj klienci potrzebujący dodatkowej gotówki na bieżące wydatki mogą ją pozyskać siedząc wygodnie przed ekranem komputera lub korzystając z aplikacji na smartfonie.

Najważniejsze cechy, po których poznasz mikropożyczkę

Mikropożyczki do 7000 złMikropożyczki online łatwo odróżnić od innych kredytów i pożyczek gotówkowych po kilku specyficznych cechach:

  • są dostępne w niskich kwotach – zwykle do 100 do około 7000 zł
  • mają krótki termin spłaty – pieniądze trzeba oddać najczęściej do 30 dni
  • są przeznaczone na dowolny cel
  • są udzielane wyłącznie przez firmy pożyczkowe spoza sektora bankowego
  • podlegają przepisom Ustawy o kredycie konsumenckim
  • wszystkie formalności związane z ubieganiem się i udzieleniem pożyczki przebiegają zdalnie za pośrednictwem Internetu
  • aby otrzymać mikropożyczkę należy spełniać tylko podstawowe wymagania pod względem zdolności kredytowej
  • do wnioskowania o mikropożyczkę nie jest konieczne przedstawianie żadnych dokumentów potwierdzających dochód np. zaświadczenia o zarobkach
  • przeznaczone są dla każdej osoby dorosłej posiadającej adres zamieszkania na terenie Polski, dysponującej ważnym dowodem osobistym oraz własnym rachunkiem bankowym.

Jak wygląda procedura otrzymania mikropożyczki online?

Osoby, które chcą skorzystać z chwilówki online (potoczna nazwa mikropożyczek), muszą najpierw sprawdzić, czy spełniają podstawowe warunki do jej otrzymania, czyli: mają ważny dowód osobisty, konto bankowe na własne nazwisko (najlepiej z dostępem przez bankowość internetową), a także czy ich sytuacja finansowa pozwala na bezpieczne zaciągnięcie zobowiązania finansowego. Jeśli powyższe warunki są spełnione, wystarczy wejść do Internetu i znaleźć serwis oferujący pożyczki online.

Przykładem takiego serwisu jest choćby Freezl.pl, gdzie oferowane są typowe mikropożyczki online. W przypadku tego serwisu procedura ich udzielania jest bardzo podobna, jak w wielu innych serwisach pożyczkowych i przebiega mniej więcej tak:

Krok 1: Przy pomocy suwaka wybieramy kwotę pożyczki oraz termin, kiedy chcemy ją spłacić.

Krok 2: Wypełniamy krótki formularz online, w którym musimy wpisać m.in. dane z dowodu osobistego oraz numer rachunku bankowego.

Krok 3: Potwierdzamy swoją tożsamość i numer rachunku bankowego przelewając z niego na konto firmy pożyczkowej symboliczną kwotę 1 zł (zostanie ona nam potem zwrócona).

Krok 4: Czekamy kilka minut na weryfikację wniosku i decyzję kredytową.

Krok 5: Pozytywna decyzja o przyznaniu pożyczki oznacza, że możemy zawrzeć umowę pożyczki online (trzeba w tym celu zapoznać się z jej treścią i wyrazić akceptację warunków).

Krok 6: Czekamy na przelew środków – w przypadku Freezl pieniądze na rachunku można zobaczyć nawet w ciągu 15 minut.

 

Należy pamiętać, że wybierając serwis pożyczkowy, należy porównać jak najwięcej ofert. Najważniejszymi parametrami mikropożyczki online są: koszt pożyczki, a także maksymalna kwota, jaką można pożyczyć. Pod tym względem warto rozważyć ofertę wspomnianej wyżej firmy Freezl, ponieważ jest to aktualnie odana z jednych firma na rynku, która oferuje tak wysokie kwoty pożyczek (do 7000 zł) i co pięta pożyczka całkowicie za darmo.