Ceny w Tajlandii 2018 - sprawdź, ile kosztują wakacje w tym kraju
Święto Konstytucji 3 Maja: dziś obchodzimy urodziny najstarszej konstytucji w Europie!
Maj 3, 2018
Ceny w Tajlandii 2018 - sprawdź, ile kosztują wakacje w tym kraju
Na czym polega działalność nierejestrowana?
Maj 10, 2018

Ceny w Tajlandii 2018 – sprawdź, ile kosztują wakacje w tym kraju

Ceny w Tajlandii 2018 - sprawdź, ile kosztują wakacje w tym kraju

Tajlandia to przepiękny egzotyczny kraj w południowej Azji, który jest prawdziwym hitem turystycznym już od wielu lat. To, co najbardziej przyciąga do Tajlandii turystów z całego świata to bez wątpienia: przepiękne plaże nad turkusowym morzem, tropikalna roślinność, przepyszna tajska kuchnia, imponujące zabytki, a także gwarantowana pogoda i przemili tubylcy. Warto wiedzieć, że wakacje w Tajlandii mają także inny ważny atut – niskie ceny. W Tajlandii można znaleźć tani nocleg i tanio zjeść, a jak to dokładnie wygląda w 2018 roku, przedstawiamy niżej.

Waluta Tajlandii

Mówiąc o cenach w Tajlandii, najpierw należy wiedzieć, jaka waluta obowiązuje w tym kraju i jak należy przeliczać jej kurs. Oficjalną walutą w Tajlandii jest baht tajski (THB) i jego kurs wobec polskiej złotówki wynosi w kwietniu 2018 roku około 0,10 PLN. Oznacza to, że jeśli produkt w Tajlandii kosztuje 100 bahtów, to jego wartość w złotówkach wynosi około 10 zł.

Nocleg w Tajlandii już za 3 euro za noc!

Na wakacje do Tajlandii najlepiej jechać zimą, ponieważ wówczas można liczyć na najlepszą pogodę (od maja rozpoczyna się tam pora deszczowa). I właśnie w tym najlepszym okresie w Tajlandii nocleg można znaleźć już za 3 euro za noc w jednym z najpopularniejszych regionów Chiang Mai, korzystając z najpopularniejszej platformy internetowej do rezerwacji hoteli booking.com. Oczywiście na najniższe stawki można liczyć w wieloosobowych pokojach w hostelach. Za nocleg w 3 gwiazdkowym hotelu trzeba zapłacić około 30-50 euro, a w 5 gwiazdkowym około 200 euro.

Ceny w Tajlandii – ile kosztuje jedzenie?

Jedzenie w Tajlandii może kosztować niewiele, o ile kupuje się je na ulicy (street food) lub na lokalnych targach, szczególnie tych organizowanych nocą. Ciepły posiłek w takich miejscach kosztuje średnio od 20 do 80 bahtów tajskich, czyli od około 2 do 8 złotych. Za około 30 bahtów można także kupić chińską zupkę w proszku łącznie z wrzątkiem. Korzystnie wypadają ceny ciepłych posiłków w barach w centrach handlowych – maksymalnie do 200- 300 bahtów. Znacznie drożej trzeba zapłacić za trzydaniowy obiad w eleganckiej restauracji, bo nawet 1000 bahtów. Na podobne ceny co w Polsce (po przewalutowaniu) należy liczyć w znanych sieciach fast foodów np. McDonald’s.

Jeśli chodzi o napoje, ceny w Tajlandii w 2018 roku prezentują się następująco:

 • woda mineralna butelka 0,33 l – 10 THB
 • puszka coli – 20 THB
 • kawa – 55 THB
 • piwo tajskie 0,5 l – 70 THB
 • piwo importowane 0,5l – 100 THB

Powyższe ceny dotyczą lokali, kupując napoje w markecie, można sporo zaoszczędzić: za wodę mineralną w 1,5 litrowej butelce wystarczy zapłacić około 16 bahtów, a za półlitrowe piwo lokalne około 55 bahtów.

Za świeżo wyciskany sok z owoców przy plaży trzeba natomiast zapłacić nawet 80 THB.

Jeśli ktoś podczas pobytu w Tajlandii chce samodzielnie przyrządzać sobie śniadania, to w markecie za bochenek chleba zapłaci około 40,50 THB, 12 jajek około 52 THB, a za pomidory 43 THB (za 1 kg).

Transport w Tajlandii – ile kosztuje pociąg, a ile taksówka?

Lokalny transport w Tajlandii nie jest drogi – w wielu przypadkach ceny są zbliżone do tych w Polsce. Przykładowo bilety na pociąg w II klasie w ekspresie kosztują około 300 bahtów, ale w III klasie w zwykłych pociągach osobowych zaledwie 20-30 THB. Popularnym środkiem transportu są busy i autobusy – ceny biletów na przejazd nimi zależą od odległości np. za przejechanie 30 km trzeba zapłacić około 200-300 bahtów. Poruszając się lokalnie, zwykle korzysta się z transportu miejskiego (bilet jednorazowy kosztuje około 30 BHT) lub z taksówek – tutaj cena z 1 km wynosi średnio 9-10 bahtów, jednak na start doliczana jest stawka około 30-35 bahtów. Taryfy obowiązujące poza miastem są oczywiście odpowiednio wyższe.

Planując wakacje w Tajlandii, należy również wziąć pod uwagę koszt biletu lotniczego, który wynosi około 2000 zł od osoby, choć można znaleźć tanie bilety lotnicze do Bangkoku np. z Krakowa za około 1000 zł. Warto jednak zauważyć, że niższe ceny biletów, podobnie jak całych wycieczek do Tajlandii, są dostępne poza sezonem. Zimą, gdy pogoda w Tajlandii jest najpiękniejsza, ceny są wyższe średnio o 20-30%.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5% zniżki
6% zniżki
25% zniżki
8% zniżki
9% zniżki
10% zniżki
11% zniżki
35% zniżki
13% zniżki
14% zniżki
15% zniżki
50% zniżki
Świąteczne zniżki od 5 do 50%!!
Weź udział i wygraj zniżkę w ruletce Freezl:
 • Kliknij w koło fortuny i czekaj aż ruletka zacznie się kręcić - możesz otrzymać od 5% do 50% zniżki na następną pożyczkę.
 • Pamiętaj: tylko 1 raz możesz kręcić koło - nie przegap okazji!
 • Po kręceniu ruletki otrzymasz kod promocyjny, użyj przycisku weź pożyczkę na tej samej stronie - podczas składania wniosku, kod promocyjny będzie automatycznie podstawiony do kalkulatora. Aby skorzystać ze zniżki, złóż wniosek do 23 grudnia.