Ceny w Tajlandii 2019  - sprawdź, ile kosztują wakacje w tym kraju
Koszt remontu łazienki w 2019 roku: ekskluzywne rozwiązania i standardowe projekty wpisujące się w każdy gust
31 stycznia, 2019
Ceny w Tajlandii 2019  - sprawdź, ile kosztują wakacje w tym kraju
Inwestowanie – czyli w co zainwestować gotówkę w 2019 roku
11 lutego, 2019
Ceny w Tajlandii 2019  - sprawdź, ile kosztują wakacje w tym kraju

Tajlandia jest jednym z najbardziej popularnych regionów w Azji – głównie za sprawą swojej przepięknej flory. Jest to egzotyka w wydaniu dla prawdziwych poszukiwaczy przygód. Głównymi elementami, które co roku przyciągają turystów do tego kraju, są piękne plaże z turkusową, przejrzystą wodą i roślinnością tropikalną. Do tego pyszna tajska kuchnia, zabytki oraz co najważniejsze niemal zawsze piękna pogoda. W Tajlandii możliwe jest również znalezienie noclegu w niezwykle atrakcyjnych cenach, to także ma wpływ na wybór tej destynacji jako miejsca wakacyjnego odpoczynku.

 

Tajlandia – wakacje na każdą kieszeń

Przed porównywaniem cen w Tajlandii warto poznać walutę, która w tym kraju obowiązuje, jak również sposób jej przeliczania. Ceny w Tajlandii wyrażone są baht’em tajskim (THB), a jego kurs w lutym 2019 roku można przeliczyć następująco – 100 THB = 12,07 PLN. W praktyce oznacza to, że życie w Tajlandii – dla turystów jest bardzo tanie.

Wycieczka do Tajlandii – cena noclegu

Decydując się na urlop w Tajlandii, najlepiej wybierać porę zimową – dzięki temu można trafić na bardzo atrakcyjne warunki atmosferyczne. Od początku maja w Tajlandii zaczyna się pora deszczowa. Wybierając zimę, można znaleźć nocleg już od 5 euro za jedną noc w jednym z najbardziej popularnych regionów Tajlandii – Chiang Mai. Oczywiście najtańsze noclegi dotyczą miejsca w pokoju wieloosobowym – jeżeli wybiera się hotel trzy gwiazdkowi, wówczas za nocleg należy zapłacić około 40-60 euro, a w przypadku hoteli 5-cio gwiazdkowych około 220 euro. Jak widać, ceny w Tajlandii są mocno zróżnicowane. Jeżeli jednak chcesz poznać prawdziwą kulturę tego miejsca – wybierz mniejszy hotel, za który zapłacisz mniej i będziesz bliżej tamtejszych mieszkańców.

Ile kosztuje jedzenie w Tajlandii?

Tajlandia zaskakuje turystów niezwykłymi smakami. Lokalnych przysmaków można skosztować na ulicy (czyli Street Food) lub kupując potrawy na lokalnych targach, które najczęściej organizowane są po zmroku. Ceny jedzenia w Tajlandii podobnie jak w przypadku noclegów są mocno zróżnicowane. W tego typu miejscach, za posiłek dla jednej osoby należy zapłacić od około 20 do 100 bahtów – czyli w przeliczeniu na naszą walutę, lokalny przysmak można zjeść, płacąc za niego jedynie od 2 do 12 złotych. Równie korzystnie można kupić posiłek w dużych centrach handlowych, gdzie za ciepłe danie przyjdzie zapłacić od 200 do 300 bahtów. W dużych restauracjach trzy daniowy posiłek może również kosztować 1000 bahtów. W przypadku znanych sieci fast foodów- takich jak np. KFC, po przewalutowaniu na naszą walutę, koszt posiłku wyniesie podobną kwotę jak w Polsce. Jednak czy będą w takim miejscu warto korzystać z dostępnych wszędzie fast foodów? Lepiej zdecydować się na lokalną kuchnię i spróbować Pad Thai, Satay czy Thai Fish Cakes – specjałów, które tylko tam smakują tak wspaniale. A co wybrać do picia? Oczywiście woda kokosowa lub Thai Iced Tea. Standardowo można także zdecydować się na normalne, ogólnoświatowe napoje.

Tajlandia – ceny napojów w 2019 roku:

  • butelka wody mineralnej (mała) – 12 THB,
  • puszka Pepsi lub Coli – 22 THB,
  • kawa – 57 THB,
  • lokalne piwo – 72 THB,
  • piwa importowane od 100 THB.

Ceny alkoholu w Tajlandii nie należą do najwyższych. Najpopularniejsze na miejscu są rum i whisky, których ceny zbliżone są do stawek polskich. Musimy jednak pamiętać, że napoje alkoholowe sprzedawane są w Tajlandii w określonych przedziałach czasowych. Nie o każdej godzinie uda Ci się kupić upragnione piwko. Chyba że mieszkasz w 5-gwiazdkowym hotelu, wtedy ten problem Cię nie dotyczy.

Podane ceny dotyczą głównie produktów kupowanych w lokalach. Decydując się na zakupy
w większym markecie, można znacznie zaoszczędzić – nawet do 50%. Przykładowo za butelkę wody mineralnej (1,5 litra) w markecie przyjdzie zapłacić około 15-17 THB, czyli prawie tyle, co za małą buteleczkę w lokalu.

Chcąc zakosztować świeżo wyciskanego soku relaksując się na plaży, należy się natomiast liczyć z dużo większymi kosztami. Za tego typu napój zapłacimy już od 80 THB i więcej. Jednak wciąż jest to bardzo atrakcyjna cena.

Wyjazd do Tajlandii – koszty transportu na miejscu

Będąc w Tajlandii i decydując się na korzystanie z lokalnego transportu, można liczyć na bardzo dobre ceny – porównywalne z tymi w Polsce. Kupując bilet w II klasie pociągu, należy liczyć się
z kosztem około 300 bahtów, jednak wybierając III klasę, bilet kosztować może zaledwie 20-40 THB. Równie atrakcyjnym i tanim środkiem transportu w Tajlandii są autobusy i pociągi. Ceny biletów uzależnione są przede wszystkim od przejechanego dystansu. Za podróż na dystansie 30 kilometrów przyjdzie zapłacić od 220 do 320 THB. Wybierając taksówkę zapłacisz 9-12 THB za jeden kilometr.

Tajlandia all inclusive czy na własną rękę?

Ceny w Tajlandii 2019  - sprawdź, ile kosztują wakacje w tym kraju Jeżeli interesują Cię wakacje w Tajlandii, możesz rozważyć dwie opcje. Jedną z nich jest podróż all inclusive z biurem podróży, drugą podróż do Tajlandii na własną rękę. Która opcja jest lepsza? Zależy, czego oczekujesz. Podróż do Tajlandii z biurem to wygoda, ale też wysoka cena. Nawet decydując się na wyjazd all inclusive, musisz liczyć się z kosztami ok. 5 tysięcy za osobą na 7-8 dni. Tajlandia na własną rękę to opcja tańsza – zwłaszcza jeżeli trafisz na bardzo atrakcyjne loty. Co to znaczy? Czasami zdarzają się promocje organizowane przez linie lotnicze, gdzie do Azji można lecieć już za ok. 1000 zł. Szczęśliwcy znajdujący najlepsze okazje trafiają na loty w dwie strony za 1600 zł. Niestety loty do Azji z Polski są wciąż drogie, ale można to
w prosty sposób ominąć, decydując się na lot z Berlina. Czasem jest to cena nawet o 30-40% niższa. Dzięki temu można także uniknąć kilku przesiadek.

Wycieczka objazdowa

Podobnie, jak w przypadku całego wyjazdu do Tajlandii, tak i w sytuacji, kiedy chcesz zdecydować się na wycieczkę objazdową, dzięki której zdecydowanie lepiej poznasz okolicę, możesz zdecydować się na wybór wycieczki fakultatywnej z biura podróży lub zorganizować go na własną rękę. Można się domyślić, że ta druga opcja jest zdecydowanie tańsza. Nie każdy jednak czuje się na siłach, aby podjąć tego typu wyzwanie.

Wskazówka: Jeżeli nie chcesz przepłacać za wycieczkę, a jednocześnie obawiasz się zorganizowania jej samemu, poszukaj tańszych, lokalnych biur podróży. Bardzo często takie same wycieczki są nawet o połowę tańsze. Co więcej, w wielu miejscach na świecie prowadzone są polskie biura podróży – nie tylko zaoszczędzisz, ale także nie będziesz musiał martwić się o znajomość języka.

Tajlandia – ceny atrakcji lokalnych

Atrakcje dostępne w Tajlandii uzależnione są od regionu, który wybieramy na podróż. Zdecydowanie najbardziej barwnym i żywym miastem jest stolica Tajlandii, czyli Bangkok. Tutaj jednak trzeba liczyć się także ze znacznie wyższymi cenami – jedzenia, noclegu oraz oczywiście atrakcji. Ceny te są wyższe nawet o 30%.

Wskazówka: Chcesz zwiedzić Bangkok, ale nie wydać przy tym zbyt dużo? Wybierz nocleg w okolicznych miastach. Dobrze rozbudowana sieć komunikacyjna pozwoli Ci na szybkie przemieszczenie się, a zaoszczędzone na noclegu pieniądze będziesz mógł wydać na inne rozrywki.

Czy do Tajlandii jest kosztowny? Biorąc pod uwagę wszelkie powyższe informacje – może być on tańszy niż nie jedno europejskie miasto. Wystarczy, że odpowiednio zaplanujesz swoją podróż oraz wszystkie wydatki. Dzięki naszym poradom jesteś w stanie wstępnie określić, ile będzie kosztowała Cię taka podróż.

Komentarze są wyłączone.