Polska za darmo: Gdzie pójść w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie bez opłaty za wejście
Program rodzina 500 plus – co robić, aby nie odebrano nam świadczenia?
13 września, 2017
Polska za darmo: Gdzie pójść w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie bez opłaty za wejście
Nie chcę otrzymać Nagrody Nobla, ale chcę Ci pomóc
12 października, 2017
Polska za darmo: Gdzie pójść w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie bez opłaty za wejście

Freezl.pl wie wszystko o budżecie na wyjazdy. W każdym mieście Polski jest co obejrzeć nie tracąc ani grosza. Dziś dowiesz się, gdzie pójść w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu absolutnie za darmo.

A jeśli potrzebujesz pilnie gotówki na dowolne potrzeby – Freezl pomoże  Ci nawet w ciągu 15 minut!

 

Warszawa za darmo: wycieczki, Dni Otwartych Drzwi i pokazy laserowe

Wycieczka od mieszkańców

Polska za darmo: Gdzie pójść w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie bez opłaty za wejście

Przyjdź do kolumny Zygmunta na Placu Zamkowym przed godziną 11 i dołącz się do turystycznej grupy — mieszkańcy przeprowadzą przeglądową wycieczkę absolutnie za darmo. Jedynym wymaganiem jest dobra znajomość czy chociażby minimalne rozumienie języka angielskiego. Nie chcesz wycieczek w grupie – przejdź się po Starym Mieście, całe centrum Warszawy jest bezpłatne do odwiedzania. Lokalne poróżowanie pozwala odkryć bajeczne miejsca – niekoniecznie znane z przewodników turystycznych. Lokalizacja stolicy Polski sprawia, że jest ona świetną bazą wypadową w inne zakątki województwa. O tym, co warto zobaczyć w samym centrum, dowiemy się z licznych drogowskazów. My proponujemy Wam nieco dalsze wycieczki. Do ich odbycia niezbędne jest posiadanie samochodu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dostać się na miejsce również autobusem. Na uwagę zasługuje Twierdza Modlin – całkowicie darmowe, wyjątkowo urokliwe ruiny stworzone na bazie projektu Napoleona i rozbudowane przez Rosjan.

 

Ogród na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

Polska za darmo: Gdzie pójść w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie bez opłaty za wejście

 

Jeden z najlepszych ogrodów tego typu w Europie. Na terenie 1 hektara można odpocząć nad stawem, na trawniku lub usiąść na ławce w cieniu. Dwupoziomowy układ ogrodowy połączony jest kaskadą wodną, ​​z punktu widokowego można podziwiać Wisłę i widoki Warszawy. Rośliny są posadzone w kolorze, więc jest złota, fioletowa, srebrna i zielona część ogrodu. Ogród jest czynny od kwietnia do października, wstęp jest wolny. Wyremontowany budynek Bibliotek Uniwersytetu Warszawskiego zdobył wiele prestiżowych nagród oraz wyróżnień w międzynarodowych konkursach architektonicznych. Nowoczesna „perełka” przykuwa dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Jeśli chodzi o sam ogród, nie da się ukryć, że najczęściej spotkamy w nim… studentów. Nierzadko odbywają się tu koncerty, happeningi czy gry miejskie. Latem możemy natomiast skorzystać z tzn. kina „pod chmurką”. Kładki, ścieżki, mostki i pergole przypadną do gustu najbardziej wymagającym Odbiorcom.

Łazienki Królewskie w Warszawie

Polska za darmo: Gdzie pójść w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie bez opłaty za wejście

Obfitość zieleni i architektury XVIII-XX wieku wstrzymuje czas. Zwiedzanie Łazienek Królewskich pomaga odświeżyć myślenie i po raz kolejny przypomni Ci, że piękno tkwi w prostocie.

Wejście na teren parku jest zawsze darmowe, a w czwartki można nawet zwiedzać muzea bez żadnych pieniędzy, możesz zobaczyć Pałac na Wodzie, Biały Domek, Centrum Sztuki Współczesnej. Muzeum Łazienki Królewskie – niegdyś letnia rezydencja króla Stanisława Augusta – niewątpliwe sprawdzi się w przypadku pasjonatów historii. Klasycystyczne zabytki zestawione z historycznymi ogrodami na długi czas zapadają w pamięci. w Pałacu na Wyspie znajduje się Królewska Galeria Obrazów. Stara Oranżeria kryje w sobie Królewską Galerię Rzeźby. Pałac Myśliwiecki natomiast to wyjątkowy zakątek, w którym po dziś dzień zachowały się oryginalne polichromie Plerscha przedstawiające m.in. widoki Rzymu i Wenecji. Same ogrody podzielone zostały na kilka części. Wyróżniamy Ogród Królewski, Ogród Romantyczny, Ogród Modernistyczny oraz Ogród Chiński.

Multimedialny Park Fontann

Polska za darmo: Gdzie pójść w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie bez opłaty za wejście

Od maja do września o godzinie 21 w parku Podzamcze odbywają się pokazy multimedialne. Pod dźwięki muzyki klasycznej i współczesnej 30 tysięcy litrów wody osiąga wysokość 25 metrów, a magia 300 kolorów sprawia ten widok niezapomniany. Wstęp jest wolny, ale jeśli chcesz lepiej się rozejrzeć, przyjdź wcześniej. Multimedialny Park Fontann składa się z czterech fontann osadzonych na sztucznym zbiorniku wodnym. Nadmienić należy, że nie jest to same podzamcze. Park dzieli od Zamku Królewskiego ponad pół kilometra. Miejsce to powstało siedem lat temu – z okazji 125-lecia MPWiK. Już od samego początku cieszy się dużą popularnością. Kilkaset dysz wodnych i reflektorów w połączniu z nowoczesnym laserem, projektorem i jednostką centralną (sterującą) tworzy wyjątkowe show.

Wolne dni

Polska za darmo: Gdzie pójść w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie bez opłaty za wejście

Niemało ciekawego o Warszawie można się dowiedzieć, zwiedzając za darmo w wyznaczone dni :

 • w niedzielę – Zamek Królewski i Muzeum Fryderyka Chopina
 • w czwartek — Pałac w Wilanowie, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Farmacji
 • we wtorek — Muzeum Karykatury, Muzeum Narodowe
 • w sobotę — Państwowe Muzeum Etnograficzne liczące blisko 80 tysięcy eksponatów

To jednak nie koniec. Niemal każde muzeum znajdujące się w Warszawie, udostępnia turystom swoje zasoby w jeden wybrany dzień za darmo. Dodatkowo, wybrane miejsca możemy odwiedzić bez konieczności uiszczania opłat niemal przez cały czas. Wśród darmowych muzeów na uwagę zasługują:

 • Muzeum Kolejnictwa (za darmo w poniedziałek);
 • Muzeum Plakatu w Wilanowie (za darmo w poniedziałek);
 • Muzeum Łazienki Królewskie (za darmo w czwartek);
 • Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa (za darmo w czwartek);
 • Muzeum Więzienia Pawiak (za darmo w czwartek);
 • Mauzoleum Walki i Męczeństwa (za darmo w czwartek);
 • Muzeum Historii Żydów Polskich (za darmo w czwartek);
 • Muzeum Powstania Warszawskiego (za darmo w niedzielę).

Сhcesz odebrać pożyczki, ale nie wiesz gdzie znajdz jej w Warszawie. Tobie pomoge: https://freezl.pl/warszawa

 

Wrocław za darmo: najlepsze ekspozycję

Jedziemy do Wrocławia! Turyści ze stażem opowiadają o Wrocławiu w czterech słowach: Stare Miasto, mosty i krasnale. Oto nasza propozycja darmowych wycieczek.

Stare Miasto

Polska za darmo: Gdzie pójść w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie bez opłaty za wejście

Spacer po Starym Mieście, poznanie zabytków we Wrocławiu, a nimi będą perły architektury, są na tyle piękne, że zwiedzanie zajmie nie mniej niż 5 godzin.

Miejsce startu — ulica Świdnicka, z której należy wyjść na ulicę Piotra Skargi do wzgórza Partyzantów, potem iść do Bramy Oławskiej (wschodnia część umocnień fortecznych Wrocławia) wyjdziesz na ulicę Oławską, zbliżając się do Galerii Dominikańskiej, zobaczysz panoramę miasta. Będziemy kontynuować naszą wycieczkę jest jeszcze Muzeum Architektury, Muzeum Narodowe, Rotunda Panoramy Racławickiej… i przedłuż naszą trasę samodzielnie. 🙂

Wąskie wybrukowane uliczki, kolorowe domki z piernika i malutkie krasnoludki na pewno zwiększą Twój poziom szczęścia. Wrocławskie Stare Miasto ma to do siebie, że każdy znajdzie tu to, czego szuka. Większość studentów – planując spotkanie – za miejsce zbiórki przyjmuje Pomnik Aleksandra Fredry na Rynku. Stamtąd możemy udać się w niemal każdą stronę. Gdziekolwiek pójdziemy, w oczy rzuca się bajeczny Ratusz. Zlokalizowany obok Plac Solny zachwyci nas dużą ilością… straganów z kwiatami. Oczywiście, Stare Miasto to również kościoły… Od Św. Elżbiety zaczynając, a na Św. Mari iMagdalenie kończąc.

Mosty

Polska za darmo: Gdzie pójść w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie bez opłaty za wejście

Przez wielką ilość mostów – więcej niż 100 –  wszystko sprawia, że Wrocław jest nazywany Wenecją Północy. One łączą 12 wysp w całą mozaikę. My zacznijmy od pierwszej piątki, a Ty będziesz mógł uzupełnić tę listę.

 • Most Tumski, nazywany także Mostem Zakochanych. Do balustrady mostu mocowane są „Kłódki Miłości” łączna waga których wynosi ponad 500 kg.
 • Most Oławski – jest to most o konstrukcji w postaci ceglanych sklepień i podpór podobnych do mostów w Rzymie i Paryżu, pokrytych ciosami kamiennymi o młotkowej fakturze.
 • Most Grunwaldzki – jeden z symboli Wrocławia, jedna z najbardziej znanych na świecie konstrukcij stalowych.
 • Most Zwierzyniecki. Przeprawę w tym miejscu, początkowo drewnianą, wybudowano około 1655 roku. Podczas epidemii dżumy w 1704 roku na moście ustanowiono punkt kontroli przepustek uprawniających do przekraczania granic miasta, czasem go nazywają „mostem Przepustkowym”. Most zainspirował reżysera Łukasza Barczyka, który użył most jako lokację do swojego filmu „Hiszpanka”.
 • Rekordowy most – Most Rędziński. Długość 1742 m, najwyższy pylon w Polsce – 122 m, najdłuższy żelbetowy most podwieszony w Polsce, najdłuższy most podwieszony na jednym pylonie w Polsce.

Mosty i kładki – nie sposób wymienić wszystkich. Przed II wojną światową w granicach Wrocławia obecnych było ponad 300 różnej wielkości „nawodnych” przepraw. Nic w tym dziwnego, skoro w mieście znajduje się aż pięć głównych rzek (Odra, Oława, Widawa, Bystrzyca oraz Ślęża), kilka kanałów powodziowych i żeglugowych, szereg pomniejszych rzeczek oraz strumyczków, a także całkiem sporo przekopanych, sztucznych kanałów. Nie sposób nie wspomnieć również o Fosie Miejskiej.

Krasnale

Polska za darmo: Gdzie pójść w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie bez opłaty za wejście

Wrocławskie krasnale to przykład tego jak symbol protestu został wydarzeniem artystycznym oraz zjawiskiem społecznym obejmującym swoim zasięgiem cały Wrocław, a krasnale zostały ulubieńcami całego miasta. Mapę, dzięki której możesz odnaleźć wszystkich Krasnali, możesz pobrać w internecie.

Mieszkańcy uważają, że krasnale cały czas mieszkali we Wrocławiu, tylko nie chcieli pokazywać się ludziom. Od 2003 roku zaczęli pojawiać się brązowe postacie krasnoludków. Teraz ich ponad 300!

Wrocławskie krasnale to coś, czego nie da się nie polubić od pierwszego wejrzenia. Niewiele osób wie, że krasnale te podróżują po całym świecie – nie tylko w granicach miasta. Bartek z Butolandii znajduje się w siedzibie firmy Bartek S.A., zaś Breslauer Zwerg rezyduje aż w Dreźnie. Krasnale zwiedzają również Wilno, Reykjavik, Lwów, a także Waszyngton.

Nasi ulubieńcy to Centrostaluś, Ciastuś i Amorinek oraz Dobrotek. A ilu Ty już widziałeś?

Jeśli chcesz uzyskać więcej wyświetleń z podróży we Wrocławiu to nie ograniczaj się: https://freezl.pl/wroclaw

 

 

Kraków za darmo: wycieczki piesze i darmowe zwiedzanie muzeów

Bezpłatne wycieczki piesze

Polska za darmo: Gdzie pójść w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie bez opłaty za wejście

Kraków należy do sieci bezpłatnych wycieczek pieszych dla grup od 7 osób z Free walking tour. Ponadto do wyboru są proponowane dwie trasy turystyczne: „Kraków Królewski” – polskie Stare Miasto i „Stare Miasto Żydowskie” – Żydowski Kazimierz, Getto. Pierwsza wycieczka zaczyna się o 11, druga o 15, więc jeżeli pozwala na to czas, możesz zdążyć na zwiedzanie obu. Miejsce zbiórki — Kościół Mariacki.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zwiedzać Kraków również samodzielnie. Główne atrakcje miasta za darmowe. Spacery po Rynku oraz po Starym Mieście bez wątpienia przypadną do gustu najbardziej wymagającym Turystom. Sukiennice, Zamek Królewski, Barbakan, Kościół Mariacki, niezliczona ilość parków (w tym Park Lotników Polskich), dawna dzielnica żydowska, Kopiec Krakusa i wiele, wiele więcej – jest co wybierać.

Dni darmowego zwiedzania muzeów

Polska za darmo: Gdzie pójść w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie bez opłaty za wejście

Możesz złożyć trasę tak, by codziennie zwiedzać muzea w Krakowie całkowicie za darmo:

 1. Poniedziałek — Apteka pod Orłem, Fabryka Schindlera, Synagoga Stara
 2. Wtorek — Podziemie Rynku, Sukiennice, Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej, Muzeum Lotnictwa Polskiego
 3. Środa — Kamienica Hipolitów, plac Mariacki, Zwierzyniecki Salon Artystyczny

Mało Ci? W poniedziałki możesz zwiedzić za darmo Podziemia Kościoła św. Wojciecha – niebywale ciekawą część Muzeum Archeologicznego, a także… odwiedzić Wawel (Zamek Królewski na Wawelu). Osoby zainteresowane tematyką obronności, mogą wybrać się we wtorek do Muzeum Historycznego i zerknąć na wystawę Celstat. W środę za darmo zobaczymy Dzieje Nowej Huty, zaś w sobotę… Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W niedzielę za darmo możemy zwiedzać Muzeum Archeologiczne, Dom Jana Matejki oraz Dom Józefa Mehoffera, Muzeum Armii Krajowej, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, a także Sukiennice.

Nie chcesz albo nie masz  czasu czekać darmowych dni to weż pożyczka w Krakowie. Informacje o tym znajdziesz na  https://freezl.pl/krakow

Rate this post

Komentarze są wyłączone.