Jak mieć dobrą historię kredytową w BIK?
Darmowa pożyczka dla lojalnych klientów
Październik 23, 2017
Jak mieć dobrą historię kredytową w BIK?
Przerażająco dobra promocja na Halloween – 1000 zł za darmo dla nowych klientów Freezl
Październik 26, 2017

Jak mieć dobrą historię kredytową w BIK?

Jak mieć dobrą historię kredytową w BIK?

O tym, jak ważna jest dobra historia kredytowa w Biurze Informacji Kredytowej, można się przekonać podczas ubiegania się o kredyt lub pożyczkę. Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe sprawdzają historię klienta w BIK, aby móc ocenić jego sytuację kredytową oraz terminowość spłacania zobowiązań. Negatywne wpisy w BIK, a więc także niższa ocena punktowa, często są powodem odrzucenia wniosku o pożyczkę lub otrzymania gorszych warunków kredytu. Dobra historia kredytowa, zwiększa szanse na dostęp do atrakcyjnych produktów finansowych. Oto kilka porad, jak taką historię zbudować.

Mądre korzystanie z produktów kredytowych

Warto pamiętać, że instytucje finansowe negatywnie oceniają, zarówno brak historii kredytowej, jak również nadmierne wykorzystywanie produktów kredytowych. Młode osoby, które dopiero zaczynają zarabiać, często mają problem z dostępem np. do kredytów mieszkaniowych, właśnie z powodu braku historii kredytowej. W ich przypadku, bardzo ważne jest, aby po rozpoczęciu pracy zarobkowej, jak najszybciej zaczęli korzystać z produktów kredytowych. Na początek, wystarczy choćby limit w rachunku bieżącym lub niewielka pożyczka gotówkowa, na bieżące wydatki. Niewskazane jest jednak, posiadanie zbyt wielu zobowiązań jednocześnie, ponieważ obniża to zdolność kredytową.

Terminowa spłata zobowiązań

Ocena punktowa w BIK, tzw. scoring, w dużej mierze opiera się na danych dotyczących terminowości spłaty zobowiązań. Oceną objęte są tutaj wszelkie kredyty i pożyczki bankowe oraz pozabankowe, a także karty kredytowe, limity w rachunku oraz zakupy ratalne. Opóźnienie w spłacie raty kredytu lub chwilówki, niewpłacenie w terminie co najmniej minimalnej kwoty na kartę kredytową, czy przekroczenie limitu w rachunku powoduje obniżenie scoringu w BIK. Niestety raport BIK, pokazuje nawet minimalne opóźnienia (od 0 do 30 dni), a także postępowania windykacyjne czy egzekucyjne. Co więcej, opóźnienia w spłacie zobowiązań widnieją w BIK nawet przez kilka lat. Właśnie dlatego należy każde zobowiązanie spłacać w terminie. Aby uniknąć problemów, trzeba rozsądnie korzystać z produktów kredytowych, czyli przed ich zaciągnięciem zawsze dobrze ocenić swoje możliwości finansowe.

Regularne sprawdzanie swojej historii w BIK

Przynajmniej raz w roku, a także przed planowanym wnioskowaniem o kredyt lub pożyczkę, warto pobrać z BIK raport na swój temat. Wystarczy zarejestrować się w internetowym serwisie bik.pl, aby mieć dostęp do takich raportów. Pierwszy raport próbny jest bezpłatny, za kolejne należy już płacić zaledwie 36 zł. Z raportu, można dowiedzieć się, jak wygląda nasza aktualna historia kredytowa. Zdarza się, że niektóre zobowiązania, widnieją w raporcie, jako niespłacone, mimo że były już dawno uregulowane. Ponieważ wpływają one negatywnie na ogólny scoring, należy dopilnować, aby wierzyciel skorygował informację na ich temat. Dzięki raportom BIK, można także wykryć ewentualne pożyczki, zaciągnięte przez oszustów na nasze nazwisko, a także sprawdzić, jakie instytucje finansowe składały zapytania dotyczące naszej osoby.

Pożyczka dla osób z negatywną historią w BIK

O dobrą historię kredytową, warto dbać przez całe życie, jednak mogą zdarzyć się sytuacje, gdy terminowa spłata zobowiązań nie jest możliwa np. z powodu niespodziewanych zdarzeń losowych. W takich sytuacjach, należy pamiętać, że negatywne wpisy w BIK nie muszą całkowicie zablokować dostępu do produktów kredytowych. W takich przypadkach, pomocną dłoń wyciągają niektóre firmy pożyczkowe. Internetowy serwis Freezl.pl, oferuje pożyczki bez BIK całkowicie online, właśnie dla osób z negatywną historią kredytową. Ten, działający od wielu lat na rynku pożyczkodawca ,umożliwia wzięcie pożyczki przez Internet, nawet do kwoty 5000 zł i to bez konieczności przedstawiania zaświadczeń o zarobkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5% zniżki
6% zniżki
25% zniżki
8% zniżki
9% zniżki
10% zniżki
11% zniżki
35% zniżki
13% zniżki
14% zniżki
15% zniżki
50% zniżki
Świąteczne zniżki od 5 do 50%!!
Weź udział i wygraj zniżkę w ruletce Freezl:
  • Kliknij w koło fortuny i czekaj aż ruletka zacznie się kręcić - możesz otrzymać od 5% do 50% zniżki na następną pożyczkę.
  • Pamiętaj: tylko 1 raz możesz kręcić koło - nie przegap okazji!
  • Po kręceniu ruletki otrzymasz kod promocyjny, użyj przycisku weź pożyczkę na tej samej stronie - podczas składania wniosku, kod promocyjny będzie automatycznie podstawiony do kalkulatora. Aby skorzystać ze zniżki, złóż wniosek do 23 grudnia.