Jak płacić kartą debetową w Internecie?
Ankieta: jakie zniżki chcesz otrzymywać? Pomóż nam stać się najlepszym serwisem szybkich pożyczek dla Ciebie
12 kwietnia, 2018
Jak płacić kartą debetową w Internecie?
Ile kosztuje zaciągnięcie pożyczki w Polsce: jak wziąć szybką pożyczkę i zaoszczędzić pieniądze
18 kwietnia, 2018
Jak płacić kartą debetową w Internecie?

Coraz częściej i chętniej robimy zakupy online. Nadal jednak jesteśmy uprzedzeni do dokonywania płatności w Internecie za pośrednictwem kart debetowych. Dlaczego? Ponieważ nie wiemy jak tego dokonać. A ponadto martwimy, się czy to aby na pewno bezpieczne rozwiązanie. Tymczasem to bardzo łatwa i wygodna metoda, wystarczy znać kilka zasad, by móc się nią cieszyć bez obaw o bezpieczeństwo swoich środków.

 

Karta debetowa to podstawowe narzędzie, za pomocą którego możemy dokonywać transakcji bezgotówkowych. Wydawana jest przy okazji zakładania rachunku w banku. I pomimo swojej nieco mylącej nazwy, nie upoważnia ona do zaciągania debetu na koncie właściciela.

Kwota dokonywanych przy jej pomocy transakcji nie może bowiem przekroczyć wysokości środków pieniężnych zgromadzonych na swoim koncie. Do tego musimy posiadać konto z przyznanym przez bank debetem lub kartę kredytową. Co istotne, jeszcze do niedawna tylko karta kredytowa umożliwiała dokonywanie płatności kartą przez internet. Dzisiaj karta debetowa również może być wykorzystana do internetowych transakcji elektronicznych.

Jak płacić kartą debetową w sieci?

W rzeczywistości płatności elektroniczne kartą debetową są naprawdę proste i bardzo szybkie! Jak to zrobić? Podczas składania zamówienia w sklepie internetowym po przejściu do okienka z płatnościami online należy wybrać ikonkę swojej karty. Następnie zazwyczaj jesteśmy zobligowani do podania numeru i daty ważności karty oraz swojego imienia i nazwiska.

Czasami trzeba również wpisać dodatkowy kod weryfikacyjny podany na karcie (karty Visa i MasterCard). Warto wiedzieć, że niektóre banki wymagają, by karta, którą chcemy wykorzystywać do płatności online była w pełni aktywowana. Co to znaczy? Każdy bank ma swoje odrębne procedury, jednak zazwyczaj chodzi o wykonanie jednej płatności z użyciem kodu PIN. Taki sposób aktywowania sprawia, że istotnie zwiększa się poziom bezpieczeństwa.

Zakupy w Google Play za pomocą karty debetowej

Google Play posiada w swojej ofercie mnóstwo filmów, gier, muzyki i ciekawych aplikacji. Część z nich jest płatna. I w tym przypadku do uiszczenia opłaty można użyć karty debetowej. W tym celu najpierw należy dodać kartę – żeby to zrobić, musimy uruchomić Sklep Google Play na smartfonie lub tablecie z Androidem. Następnie z wysuwanego paska menu należy wybrać zakładkę o nazwie ”Moje konto”. Potem wystarczy zaznaczyć zakładkę ”+ Dodaj płatność” (w ”Metody płatności”).

W tym momencie na nowym ekranie ”Dodaj płatność” trzeba wybrać opcję ”Dodaj kartę kredytową lub debetową”. Pozostaje już tylko wpisanie danych z karty i gotowe, karta została aktywowana! Jeśli pojawił się problem, warto wiedzieć, że Google Play nie obsługuje wszystkich kart, być może nasza należy do tej grupy. Jeśli jest inaczej, to warto skontaktować się bezpośrednio ze swoim bankiem.

Karty debetowej a transakcje zagraniczne

Ebay i inne zagraniczne strony internetowe, na których można dokonywać zakupów online, zyskują w Polsce coraz większą popularność. Czy można na nich również płacić kartą debetową? Tak, istnieje taka możliwość. Można np. podpiąć kartę debetową pod konto na PayPal i w ten sposób płacić nie tylko na platformie Ebay, ale też na szeregu innych zagranicznych platform internetowych. Jest to bardzo wygodne, a dodatkowo gwarantuje ochronę, w sytuacji, gdy trafimy na nieuczciwego sprzedawcę, więc nie musimy się obawiać, że stracimy swoje pieniądze.

Szczegółowe instrukcje o tym, jak połączyć kartę debetową i PayPal znajdziemy w Internecie np. na stronie internetowej PayPal. Jeśli nie masz konta na platformie PayPal, to warto go założyć. Nie jest to skomplikowane, a daje bardzo wiele możliwości i po prostu się przydaje. Szczególnie wtedy, gdy przeprowadzamy dużo zagranicznych transakcji bezgotówkowych.

Komentarze są wyłączone.