Pożyczka na oświadczenie – dowiedz się, na czym polega i jak z niej skorzystać!
Ceny w Grecji 2019 – ile gotówki przyda się na greckie wakacje?
2 sierpnia, 2019
Pożyczka na oświadczenie – dowiedz się, na czym polega i jak z niej skorzystać!
Co zabrać ze sobą w góry: korzystne porady dla podróżników
6 sierpnia, 2019
Pożyczka na oświadczenie – dowiedz się, na czym polega i jak z niej skorzystać!

Chcesz pożyczyć pieniądze bez przedstawiania dokumentów o zarobkach? Pożyczka na oświadczenie będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Jest to obecnie najprostszy produkt finansowy pod względem formalności, dzięki któremu zaciągniesz zobowiązanie nawet w kilkanaście minut. Poniżej wyjaśniamy, na czym polega oświadczenie o dochodach i dlaczego jest ono wystarczające do tego, by uzyskać finansowanie. Dowiesz się także, kto oferuje taki rodzaj pożyczek oraz jakie warunki trzeba spełnić, by z nich skorzystać.

Na czym polega pożyczka na oświadczenie?

Zanim wyjaśnimy zasady działania tego produktu finansowego, warto przypomnieć, na jakiej podstawie banki i instytucje w ogóle pożyczają pieniądze swoim klientom. Taka operacja polega przecież na przekazaniu pożyczkobiorcy środków i założeniu, że zwróci je on w wyznaczonym terminie. Z każdą pożyczką związane jest więc ryzyko, że nie zostanie ona spłacona wcale lub w jakiejś części.

Aby ograniczyć to ryzyko i tym samym zabezpieczyć swoje interesy, instytucje pożyczające pieniądze wcześniej sprawdzają sytuację finansową swoich klientów – najprostszym na to sposobem jest żądanie od nich dostarczenia dokumentu o zarobkach. Takie zaświadczenie z pieczątką pracodawcy jest wiarygodnym potwierdzeniem wysokości dochodów pożyczkobiorcy. I tutaj dochodzimy do kwestii, czym jest pożyczka na oświadczenie.

Otóż w jej przypadku pożyczkobiorca nie musi przedstawiać żadnych zaświadczeń o dochodach, a jedynie wpisać ich wysokość we wniosku o pożyczkę. Jest to więc forma oświadczenia bez potwierdzania jej dokumentami – pożyczkodawca zakłada, że wpisane w formularzu dane są prawdziwe, a więc cała transakcja pożyczenia pieniędzy w dużym stopniu opiera się na zaufaniu.

Ile i gdzie można pożyczyć pieniądze na oświadczenie?

Pożyczka na oświadczenie – dowiedz się, na czym polega i jak z niej skorzystać!  Pożyczki udzielane na podstawie uproszczonych formalności, czyli bez zaświadczeń o zarobkach, proponowane są głównie przez instytucje pożyczkowe, które wyspecjalizowały się w obsłudze klientów online. Najlepszym przykładem jest internetowy serwis Freezl.pl, który oferuje szybkie pożyczki online na oświadczenie w kwocie od 100 do 7000 zł. Jest to jedna z najwyższych ofert na rynku, ponieważ z reguły tego rodzaju produkty finansowe pozwalają zaciągnąć zobowiązanie w wysokości nie większej niż 2-3 tys. zł. Związane jest to z ryzykiem, o którym pisaliśmy w poprzednim paragrafie – większość pożyczkodawców obawia się udzielać wysokiego finansowania klientom wyłącznie na oświadczenie.

Warto jednak wiedzieć, że coraz więcej firm zamiast wymagać dostarczania dokumentów o dochodach stosuje po prostu inne metody oceny wiarygodności pożyczkobiorców. Jednym ze sposobów jest na przykład specjalna aplikacja pozwalająca online pobrać kluczowe dane z historii rachunku bankowego klienta (za jego wiedzą i zgodą), z których można odczytać wysokość jego dochodów i wydatków, a więc także dokonać oceny zdolności kredytowej.

Pozabankowe pożyczki przez Internet coraz częściej udzielane są z wykorzystaniem takich nowoczesnych rozwiązań technologicznych – dzięki nim klienci mogą pożyczyć potrzebną gotówkę coraz szybciej i łatwiej, nawet poza standardowymi godzinami pracy instytucji i urzędów, i przede wszystkim bez konieczności wychodzenia z domu!

Sprawdź, jak skorzystać z pożyczki na oświadczenie!

Jeśli akurat potrzebujesz dodatkowej gotówki na bieżące wydatki i zależy Ci na prostych formalnościach, możesz bez wahania sięgnąć po pożyczkę na oświadczenie. Najwygodniej skorzystasz z niej przez Internet np. na stronie Freezl.pl. Jedyne, co będziesz potrzebować do złożenia wniosku online, to:

  • ważny dowód osobisty,
  • numer swojego rachunku bankowego – najlepiej z dostępem przez internetowy serwis transakcyjny.

Pożyczka na oświadczenie – dowiedz się, na czym polega i jak z niej skorzystać!  Na stronie serwisu pożyczkowego wybierz kwotę, jaką potrzebujesz oraz określ termin, w jakim będziesz w stanie ją spłacić. Następnie dokonaj szybkiej rejestracji w serwisie oraz wypełnij formularz wniosku. Nie musisz przesyłać żadnych dokumentów potwierdzających dochody, ale informacje na ich temat wpisz we właściwej rubryce formularza. Pamiętaj, że pożyczkodawca zakłada, że wpiszesz tu prawdziwe dane – nie zawiedź jego zaufania!

Po uzupełnieniu formularza online musisz jeszcze potwierdzić swoje konto bankowe – na stronie Freezl zrobisz to bezpłatnie (nie musisz przelewać nawet 1 grosza). Po kilku minutach otrzymasz odpowiedź w kwestii rozpatrzenia wniosku. Jeśli będzie ona pozytywna, za chwilę będziesz mógł sprawdzić stan swojego konta, które powinno powiększyć się o kwotę pożyczki.

Dla kogo pożyczka bez zaświadczeń to dobre rozwiązanie?

Pożyczka na oświadczenie przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które potrzebują dość szybko zdobyć dodatkową, ale stosunkowo niewielką sumę pieniędzy (do kilkuset bądź kilku tysięcy złotych). W ich przypadku załatwianie dokumentów o dochodach jest po prostu zbyt czasochłonne i tym samym nieopłacalne. Z oferty pożyczek bez zaświadczeń korzystają często także osoby, które uzyskują dochody trudne do udokumentowania np. z tytułu umów zlecenie bądź o dzieło.

Warto pamiętać o dodatkowej korzyści pożyczania pieniędzy na oświadczenie – ten wyjątkowo prosty produkt finansowy znajdziesz głównie w Internecie i możesz z niego skorzystać w każdej sytuacji, gdy zabraknie Ci gotówki: bez wychodzenia z domu i bez formalności.

Komentarze są wyłączone.