Czy można wziąć pożyczkę bez dowodu we Freezl?
Prezenty na Święta: jak zaskoczyć dziecko
2 grudnia, 2022
Czy można wziąć pożyczkę bez dowodu we Freezl?
Kredyt obrotowy – na czym polega? Ranking kredytów obrotowych 2022 – mBank, PKO BP czy Ing Bank
16 grudnia, 2022
Czy można wziąć pożyczkę bez dowodu we Freezl?

Dowód osobisty to podstawowy dokument, który potwierdza tożsamość osoby posiadającej polskie obywatelstwo. To również ważny dokument, gdy chcemy zaciągnąć pożyczkę. Czy jednak zawsze jest potrzebny? Sprawdzamy to na przykładzie Freezl.

Chociaż w niektórych państwach na świecie (np. w Stanach Zjednoczonych) nie ma w ogóle dowodu osobistego, to jednak w Polsce to tak naprawdę najważniejszy dokument. W ustawie o dowodach osobistych z dnia 6 sierpnia 2010 roku (Dz. U. z 2010 r. Nr 167, poz. 1131) możemy przeczytać w art. 4, że „dowód osobisty jest dokumentem stwierdzającym tożsamość i obywatelstwo polskie osoby na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz innych państw członkowskich Unii Europejskiej”, natomiast w art. 12 zapisano, jakie dane musi zawierać ten dokument. To informacje podstawowe i najważniejsze dla każdego obywatela Polski. Właśnie o te dane chodzi przy zaciąganiu pożyczki. Pozwalają one bowiem dość dokładnie zidentyfikować osobę i ustalić jej tożsamość.

Dlaczego firmy pożyczkowe żądają dowodu osobistego?

Firmy pożyczkowe, które oferują swoje produkty przez Internet, powszechnie żądają od klientów przedstawienia dowodu osobistego, a dokładniej rzecz ujmując – pewnych danych z tego dokumentu. Za to formalności są z reguły uproszczone, co przemawia na korzyść pożyczkodawców pozabankowych. Dla porównania w bankach zwykle trzeba przedłożyć nie tylko dowód osobisty, ale także zaświadczenie o zarobkach i inne dokumenty. W przypadku firm pożyczkowych nie ma o tym mowy. W tym między innymi tkwi źródło sukcesu taki pożyczkodawców. Z badań wynika bowiem, że dla 36% Polaków największa zachęto do skorzystania z szybkich pożyczek online są właśnie uproszczone procedury i minimum formalności. Najczęściej każdy ma pod ręką dowód osobisty, więc może pożyczyć pieniądze online w każdej chwili bez konieczności przygotowywania dodatkowych dokumentów.

Dlaczego jednak firmy pożyczkowe (także banki i SKOK-i) w ogóle żądają dowodu osobistego przy wnioskowaniu klienta o pożyczkę? W ustawie o kredycie konsumenckim (podlegają jej szybkie pożyczki) z dnia 12 maja 2011 roku (Dz. U. 2011 Nr 126 poz. 715) nie ma ani słowa o konieczności przedstawiania przez pożyczkobiorcę dowodu osobistego.

W art. 30 ust. 1 pkt 1 czytamy tylko, że w umowie o pożyczkę (kredyt) powinny pojawić się takie dane konsumenta jak imię i nazwisko oraz jego adres. Jednak pożyczkodawcy żądają dowodu osobistego, ponieważ chcą się upewnić, komu pożyczają pieniądze. Robią to zarówno dla własnego, jak i konsumentów dobra. Nie zapominajmy, że najczęściej szybkie pożyczki są udzielane online, a więc na odległość. Pracownik firmy pożyczkowej nie może osobiście zweryfikować tożsamości osoby wnioskującej o pożyczkę. Trzeba to zrobić w inny sposób. Dlatego właśnie należy wpisać dane z dowodu osobistego, a potem muszą one zostać potwierdzone danymi z przelewu weryfikacyjnego. Wtedy pożyczkodawca jest w stanie potwierdzić, z kim tak naprawdę zawiera umowę o pożyczkę.

Czy można wziąć pożyczkę bez dowodu we Freezl?

Szybka pożyczka we Freezl – czy zawsze potrzebny dowód?

Wróćmy teraz do pożyczki we Freezl, mając w pamięci to, co napisaliśmy powyżej. Mamy u nas uproszczone procedury i mocno ograniczone formalności. Wszystko po to, żeby pieniądze można pożyczać wygodnie i przede wszystkim szybko. Dlatego we Freezl nie trzeba dostarczać wielu dokumentów. Potrzebny jest jednak dowód osobisty. Wystarczy zapoznać się z naszą Ramową Umową Pożyczki, aby się o tym dowiedzieć. W danych pożyczkobiorcy konieczne jest bowiem wpisanie nie tylko imienia i nazwiska, adresu i numeru PESEL, ale również numeru dowodu osobistego.

Dowód osobisty jest więc u nas podstawowym dokumentem i jest potrzebny do zarejestrowania się na naszej stronie internetowej. Dzięki temu możemy porównać dane z tego dokumentu z danymi uzyskanymi wraz z przelewem weryfikacyjnym klienta. Należy przy tym zwrócić uwagę, że oprócz dowodu osobistego nie wymagamy żadnych innych dokumentów, klient nie musi udowadniać wysokości swoich dochodów, nie musi wyjaśniać, na co przeznaczy pieniądze, a my nie ustalamy żadnego limitu wieku. Wystarczy, że klient jest pełnoletni.

Czy można wziąć pożyczkę bez dowodu we Freezl?

Czy zawsze potrzebny jest dowód osobisty, żeby zaciągnąć szybką pożyczkę we Freezl? Nie. Tak naprawdę prosimy jedynie nowego klienta o dane z dowodu osobistego, czyli przy pierwszej pożyczce. Gdy ktoś chce zaciągnąć drugą i kolejną pożyczkę, nie musi już wpisywać ponownie swoich danych osobowych. Wszystko to jest w naszym systemie. Można zatem napisać, że pożyczka bez dowodu we Freezl jest dostępna dla stałych klientów.

Czy ktoś może wykorzystać mój dowód osobisty?

W mediach można przeczytać i usłyszeć częste apele o to, żeby nie udostępniać nikomu ani samego dowodu osobistego, ani danych z tego dowodu. Rodzi się zatem pytanie, czy ktoś inny nie może wziąć pożyczki na nasze konto, gdy na przykład ukradnie nasz dowód osobisty lub zdobędzie jego dane w inny sposób. Firmy pożyczkowe, w tym również Freezl, są dobrze przygotowane na taką okoliczność. Pożyczki są udzielane co prawda na dowód, ale procedura weryfikacyjna na tym się nie kończy. Należy pamiętać, że skan, kopia, a nawet oryginał dowodu osobistego to za mało, żeby otrzymać pożyczkę przez Internet. Wynika to z faktu, że firmy pożyczkowe prowadzą dodatkowo weryfikację danych z rachunku bankowego. Dlatego właśnie nowy klient jest proszony o dokonanie przelewu weryfikacyjnego z własnego konta bankowego.

Pożyczka na dowód we Freezl to wygodny i szybki sposób na pozyskanie nawet kilku tysięcy złotych. To rozwiązanie bezpieczne, a jednocześnie przyjazne klientowi, bo pozbawione skomplikowanych formalności. Już dziś sam się przekonaj, jak łatwo pożyczyć pieniądze we Freezl!

Komentarze są wyłączone.