5 rzeczy, które powinny wiedzieć inteligentne finansowo kobiety o swoich finansach
Jak rozliczyć PIT 37?
28 listopada, 2018
5 rzeczy, które powinny wiedzieć inteligentne finansowo kobiety o swoich finansach
Pożyczki prywatne – co warto wiedzieć i jak prawidłowo umówić?
29 listopada, 2018
5 rzeczy, które powinny wiedzieć inteligentne finansowo kobiety o swoich finansach

Wydaje się, że niektóre kobiety mają wszystko poukładane. Ich szminka nigdy nie rozmazuje się, nie dopuszczają, aby spóźnić się do pracy i wiedzą wszystko, co trzeba wiedzieć o Pracowniczym Programie Emerytalnym. Używają takich słów, jak „oprocentowanie”, „rachunek oszczędnościowy” i „depozyt bezpośredni” bez cienia lęku w głosie – są rozeznane w swoich finansach i znają się na rzeczy, gdy chodzi o podejmowaniu decyzji finansowych.

 

W porządku, chociaż raczej nie pomożemy Ci z Twoją szminką i dojazdami do pracy, to zdecydowanie możemy Ci pomóc z Twoimi pieniędzmi. Ty też możesz mieć wiedzę na temat każdego aspektu swojej sytuacji finansowej, niezależnie od tego, a nawet w tym przypadku, gdy nie posiadasz sporej kwoty. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię budowanie fortuny, spłacanie zadłużenia z tytułu pożyczki studenckiej lub czy jesteś gdzieś pośrodku, próbując to wszystko pogodzić, możesz podjąć proste kroki, aby przejąć kontrolę nad swoją sytuacją finansową, a jednocześnie też innymi aspektami życia.

 

Nie wiesz od czego zacząć? Rozumiemy. Jest wiele rzeczy do zapamiętania. Jest jednak jeden prosty punkt wyjścia: znajdź bank, który Cię rozumie. Podstawowym kryterium, na podstawie którego będziesz dokonywała wyboru, będzie rozumienie przez pracowników placówki bankowej faktu, że dobrze przeżyte życie to dobrze sfinansowane życie. Nie zawsze klasyczny bank ma takie podejście, zatem warto również sięgnąć po ofertę firm kredytujących, w tym działających w trybie online. Za ich pomocą można szybko rozwiązać każdy problem finansowy bez potrzeby stania w kolejkach lub prowadzenia rozmów z menedżerami. Każdy z pracowników firmy Freezl.pl dobrze wie, że jesteś osobą zajętą, a jednocześnie bardzo mądrą i będą Cię traktować odpowiednio. Na stronie internetowej firmy możesz nie tylko szybko uzyskać pożyczkę gotówkową, ale i przeczytać liczne porady dotyczące Twoich finansów, ich oszczędzania i ochrony, a ponadto właściwego nimi zarządzania.

 

  1. Finansowo mądre kobiety trzymają się budżetu – zawsze.

 

Po pierwsze, musisz znać swoje potrzeby oraz wiedzieć ile kosztuje ich zapewnienie. Nawet ci, którzy mają duży dochód i sporą kwotę do wydawania, wiedzą, na ile mogą sobie pozwolić. Nie jesteśmy tutaj po to, aby powiedzieć Ci ile możesz wydać na czynsz, artykuły spożywcze lub ulubione koktajle. Naszą misją jest przypomnienie banalnej prawdy: to Ty decydujesz ile i na co chcesz lub możesz przeznaczyć. Gdy już zastanowisz się ile możesz na coś wydać, TRZYMAJ SIĘ TEGO. Czy istnieje łatwy sposób na zachowanie takiej odpowiedzialności? Użyj aplikacji mobilnej, aby kontrolować własne ograniczenia. Dobre rozwiązania bankowości mobilnej mogą zostać doradzone Ci przez osobistego doradcę w banku lub możesz skorzystać z uniwersalnego rozwiązania, na przykład – pożyczek-chwilówek w firmie freezl.pl. Ściągnij darmową aplikację mobilną, która pozwoli wnioskować o pieniądze w dowolnej dogodnej dla Ciebie chwili, a jednocześnie nie robić irracjonalnych zakupów, gdyż możesz zawsze trzymać swoje finanse pod kontrolą. Proste rozwiązanie nie zostawi miejsca wymówkom i naprawdę pozwoli zrobić pierwsze kroki do jakościowego zabezpieczenia finansowego.

 

  1. Cele finansowe mądrych kobiet są wysokie, a jednak możliwe do osiągnięcia.

W planowaniu finansowym istnieje dość powszechna zasada nazywana regułą 50/30/20. Oznacza to, że powinnaś wydać 50% swojego dochodu na wydatki pierwszej potrzeby, takie jak jedzenie oraz czynsz, natomiast 30% na spontaniczne zakupy, natomiast pozostałe 20% powinno pójść wprost na Twoje oszczędności. Jednak jeśli przeznaczasz pieniądze na swoje oszczędności, po co to robisz? Ważne jest, aby pamiętać, że oszczędności nie mają być ani funduszem na czarną godzinę, ani obiektem wielkich wydatków. Teoretycznie powinnaś mieć wystarczająco zaoszczędzonych pieniędzy, aby czuć się komfortowo i móc o siebie zadbać w wypadku nagłej katastrofy życiowej – jeśli stracisz pracę, poważnie zachorujesz lub przeżyjesz inną, zmieniającą życie sytuację, z której wyjście oraz jej przeżycie kosztowałoby Cię dużo pieniędzy.

Niezbędna kwota pieniędzy, która potrzebna jest na życie, różni się u każdej osoby – ale na początku warto  wyliczyć sześciomiesięczne wydatki na życie (trzeba brać pod uwagę wszystko, od płatności czynszu i karty miejskiej, kończąc na cenie artykułów spożywczych oraz ubrań). Nie zapomnij także o takich wydatkach, jak opłaty subskrypcji na programy i serwisy internetowe, Photoshop lub Spotify, opłaty usług parkingowych, datki w kościele itd,), a dopiero po tym przystąp do oszczędzania.

Biorąc pod uwagę wszystko zaznaczone powyżej, gdy masz już część zaoszczędzonych zarobków na nagłe wypadki (w tym na emeryturę), warto również zaoszczędzić na bardziej ekscytujące rzeczy. Niezależnie od tego, czy oszczędzasz na zaliczkę na dom, wielką podróż po Europie, czy tylko na własną swobodę finansową, aby czuć się pewnie jadąc do elitarnego kurortu w Monako, ważne jest, aby zawsze mieć coś jeszcze do zrobienia. Posiadanie czegoś, po co można sięgnąć, jest ważne, ponieważ zmusi Cię do oszczędzania, poświęcenia szczególnej uwagi pewnym zakupom i zbudowania dla siebie pozytywnych aktywów. Tutaj jest jednak haczyk: obranie dla siebie zbyt ambitnego celu może spowodować utratę cierpliwości. Zatem ustal sobie taki cel, który możesz osiągnąć w ciągu roku, a potem nie przestawaj działać, dopóki nie zrealizujesz swoich marzeń! Nie ma lepszego uczucia niż przeświadczenie, że zrealizowałeś swoje marzenia lub wykonałeś naprawdę trudne zadanie życiowe.

 

Co więcej, wszystkie dobrze zorientowane finansowo kobiety wiedzą, że jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie dodatkowych pieniędzy jest „pasywne oszczędzanie”. Podczas gdy nie wszyscy mamy inwestycje, które opłacają się bez naszego kiwnięcia palcem, wybierając odpowiednie osobiste konto oszczędnościowe, również można zapewnić sobie dochód pasywny.

 

  1. Przedsiębiorcze kobiety nie marnują pieniędzy.

 

Czy naprawdę potrzebujesz tej kawy za 20 zł? Czy kiedykolwiek dostałaś mandat za zapomnienie o kupnie biletu na parking? Naprawdę używasz jednocześnie Netflixa i telewizji kablowej? Podczas gdy niektóre małe wydatki są w rzeczywistości bardzo potrzebne, bez innych możesz dobrze żyć nie odczuwając braku czegokolwiek. Dlatego unikaj niepotrzebnych wydatków, nie zapominaj o anulowaniu niektórych usług lub nie zezwalaj firmom na automatyczne pobieranie opłat – po prostu postępuj racjonalnie ze wszystkim, co kosztuje Cię pieniądze.

Jedz mniej (wiadomo, nie jest to łatwe), systematycznie sprawdzaj swoje konta, by dokładnie wiedzieć za jakie aplikacje i usługi płacisz, poniekąd nie zdając sobie z tego sprawy (na przykład, za program do obróbki zdjęć, z którego nie korzystasz od wielu lat), umieść daty planowanej automatycznej aktualizacji aplikacji w swoim notesie-dzienniku i przyzwyczaj się do niewielkich zmian w stylu życia, które pozwolą również uniknąć niepotrzebnych opłat za różnego rodzaju naruszenia (sprawdzaj czas ważności karty miejskiej, przestań anulować już zamówione przejazdy Uberem), jeśli jest to możliwe – staraj się chodzić pieszo, szczególnie, gdy chodzi o odległość kilku przystanków. Wszystkie te małe oszczędności będą się sumować i zanim nauczysz się oszczędzać, już będziesz miała pewną zaoszczędzoną kwotę. Czy opłaty za wzięcie pożyczki są jedną z głupich i niepotrzebnych opłat? Tak, nie mylisz się. Freezl.pl pozwoli Ci wycofać się z takich płatności i pożyczać pieniądze bez żadnych nadpłat. Poczuj się naprawdę pewna siebie w planie finansowym, idź do przodu bez poczucia winy z powodu bezsensownie wydawanych pieniędzy.

 

  1. Mądre kobiety zawsze wiedzą na czym stoją.

 

Całe Twoje życie jest zarządzane na bieżąco. Zamawiasz taksówkę jednym przyciskiem (Uber naprawdę ułatwił nasze życie), możesz również zamówić dostawę lunchu bez potrzeby wstawania zza biurka (ponownie przydaje się do tego Uber), ponadto obecnie, dzięki Bogu, możesz również sprawdzić stan konta bankowego na swoim telefonie. Za pomocą smartfonu można dokonywać wielu działań – umożliwia nawet poszukiwanie drugiej połówki. Zdecydowanie poradzi sobie też z wieloma innymi, praktycznymi rzeczami. Jeszcze 10 lat temu istnienie aplikacji mobilnych, pozwalających dokładnie kontrolować stan konta bankowego wydawało się rzeczą fantastyczną, ale teraz na pewno masz pod ręką program, który może być zainstalowany na dowolnym urządzeniu i pozwalać nie tylko na dokonywanie przelewów lub sprawdzanie salda, ale również przeglądanie historii dokonanych transakcji i wybór dogodnej stawki oprocentowania oszczędności lub też na łatwe wyszukiwanie bankomatów znajdujących się w pobliżu. Jeśli chcesz jeszcze bardziej rozszerzyć swoje możliwości – skorzystaj z oferty stworzonej przez Freezl.pl właśnie dla Ciebie.

 

  1. Doświadczone finansowo kobiety wiedzą, że sytuacja każdej osoby jest indywidualna.

Twoja pensja, długi i opłaty różnią się od posiadanych przez Twoich przyjaciół oraz rodzinę – dlaczego więc zachowujesz się tak, jakby wszystkie sytuacje były takie same? Nie warto porównywać siebie i swoich finansów z sytuacją innych osób, natomiast warto jak najlepiej dopasowywać doświadczenia do własnych potrzeb. Nie czuj się winny, jeśli nie stresujesz się pożyczkami tak, jak robi to Twoja przyjaciółka, ale też nie wstydź się, kiedy musisz wyjaśnić, co dokładnie oznacza mały ZUS. Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby być inteligentną finansowo, jest przyznanie się, że zawsze można się czegoś więcej nauczyć, więcej zaoszczędzić i, co najważniejsze – zawsze można się rozwijać!

 

Finansowo inteligentne kobiety wiedzą, że właściwy bank powinien mieć ofertę, maksymalnie dopasowaną do ich stylu życia, a nie na odwrót. Gdy pożyczają pieniądze, korzystają z usług zaufanych firm, oferujących niskie odsetki oraz wygodne warunki zwrotu pieniędzy.

Jakich najlepszych porad oraz wskazówek dotyczących pozostania na szczycie swoich finansów możesz Ty udzielić? Jaka jest najlepsza porada finansowa, jaką kiedykolwiek otrzymałeś? Napisz o tym w komentarzu!

 

Rate this post

Komentarze są wyłączone.