Jak rozliczyć PIT 37?
Kto wynalazł mikrokredyty?
28 listopada, 2018
Jak rozliczyć PIT 37?
5 rzeczy, które powinny wiedzieć inteligentne finansowo kobiety o swoich finansach
28 listopada, 2018
Jak rozliczyć PIT 37?

Jeśli stoisz przed decyzją dotyczącą rozliczenia PIT-37 i nie wiesz, w jaki sposób tego dokonać, mamy dla Ciebie szereg informacji, które znacznie ułatwią kwestie związane z
dokonaniem wszelkich formalności. Rozliczenie PIT-37, wbrew powszechnie panującej opinii, nie należy do skomplikowanych kwestii. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem, na łamach którego, postaramy odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek komplikacji lub wątpliwości, służymy fachową radą i pomocą.

W trakcie wnikliwej lektury artykułu, zapoznasz się między innymi z:

  1. Informacjami podstawowymi z zakresu rozliczenia swojego zeznania podatkowego
  2. Sposobem obliczania PIT-37 całkowicie online
  3. Wiadomości, dotyczących doliczenia dochodu małoletnich
  4. Formą rozliczenia się wraz z małżonkiem

Informacjami podstawowymi z zakresu rozliczenia swojego zeznania podatkowego

Deklaracja PIT-37, to nic innego, jak jeden z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych wśród obywateli sposób na rozliczenie się z dochodów rocznych z fiskusem.
Alternatywa ta, jest skierowana do osób z przychodami, które są opodatkowane według skali podatkowej i wynoszą 18 procent lub 32 procent. Jeśli, jako pracownik, zleceniobiorca, rencista, czy emeryt, rozliczasz swoje jedyne źródła przychodów rocznych, to PIT 37 jest doskonałym rozwiązaniem. Ponadto, w przypadku, gdy uzyskujesz przychody, które są zwolnione z podatku, nie masz obowiązku składania żadnej deklaracji.

Sposobem obliczania PIT-37 całkowicie online

Obecnie, dynamicznie rozwijający się świat technologii, oferuje doskonałe oferty i szereg dotąd nieznanych możliwości. Dzięki temu, możliwy pozostaje brak wypełniania PIT – 37 za 2018 rok ręcznie. Aktualnie, w dwudziestym pierwszym wieku, swoje zeznanie podatkowe, możesz obliczyć w dowolnym dla Ciebie momentu i czasie, na przykład przy pomocy odpowiedniego programu, czy aplikacji. Dostępne deklaracje online, mogą dotyczyć wyłącznie przychodów opodatkowanych według skali podatkowej uzyskiwanych jedynie za pośrednictwem płatników lub płatnika.

Wiadomości, dotyczących doliczenia dochodu małoletnich

Jeśli Twoje małoletnie dzieci, uzyskały w roku 2018 dochody, możesz rozliczyć je w swoim zeznaniu podatkowym. Doliczanie przychodu małoletnich, może występować zarówno w trakcie opodatkowania indywidualnego, jak i podczas wspólnego rozliczenia. Nie należy doliczać dochodu małoletnich z tytułu pracy, równie w związku z stosunkiem pracy, pracy nakładczej, zlecenia, czy umowy o dzieło. Co więcej, jeśli kwoty, jakie otrzymało dziecko, dotyczyły stypendiów, a także dochodów z przedmiotów oddanych do swobodnego użytku na przykład kieszonkowego. Wówczas, małoletni powinien złożyć własną deklarację w postaci PITu-37.

Formą rozliczenia się wraz z małżonkiem

Jeśli oboje małżonków, spełniają warunki, które zobowiązują ich do złożenia wniosku PIT – 37, mogą rozliczać się razem ze sobą. Niestety, w przypadku gdy, Twój mąż lub Twoja żona, prowadzi własną działalność opodatkowaną według skali, nie możesz rozliczyć się łącznie z nim z tytułu odrębnego stosunku pracy. Wówczas, wspólne rozliczenie jest możliwe przy pomocy PITu-36.

Rozliczenie PIT-37, nie należy do skomplikowanych czynności. Wbrew powszechnie panującej opinii, złożenie deklaracji podatkowej, nie powinno stanowić najmniejszego problemu. Zachęcamy do realizowania swojego obowiązku w możliwie najszybszych terminie. Niektórych kwestii nie warto odkładać na ostatnią chwilę, a im szybciej, PIT-37, wpłynie do Urzędu Skarbowego, tym sprawnie, zostaną na przyznane należne zwroty.
Już dziś, zdecyduj się na formę rozliczenia za pomocą aplikacji, a zobaczysz, w jakim stopniu, możesz ułatwić sobie funkcjonowanie.

2/5 - (1 vote)

Komentarze są wyłączone.