Pożyczki prywatne – co warto wiedzieć i jak prawidłowo umówić?
5 rzeczy, które powinny wiedzieć inteligentne finansowo kobiety o swoich finansach
28 listopada, 2018
Pożyczki prywatne – co warto wiedzieć i jak prawidłowo umówić?
Czy można wziąć chwilówkę na skradziony dowód?
29 listopada, 2018
Pożyczki prywatne – co warto wiedzieć i jak prawidłowo umówić?

Zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki prywatnej? Nie do końca wiesz jednak, na jakich zasadach odbywa się jej przyznanie i czy rozwiązanie jest warte Twojej uwagi? Jeśli tak, doskonale trafiłeś. Z przyjemnością, mamy okazję przedstawić Ci artykuł, na łamach którego, dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji. Z pewnością, po jego wnikliwej lekturze, otrzymasz odpowiedź na dotąd pojawiające się pytania.

Podczas czytania tekstu, poszerzysz swoją wiedzę o następujące informacje:

  1. Pożyczka prywatna – duże niebezpieczeństwo
  2. Pożyczka prywatna – najprostsza forma na szybki zastrzyk gotówki
  3. Czy wpis do BIK i BIG, sprawdzany jest podczas ubiegania się o pożyczkę prywatną?

Pożyczka prywatna – duże niebezpieczeństwo

Pożyczki prywatne, to od lat, jedna z najpopularniejszych form, z której korzystają osoby w potrzebie. Od zawsze, alternatywa ta, była wykorzystywana głównie ze względu na fakt, iż jest najtańszą możliwością dostępną na rynku. Pożyczenie pieniędzy od najbliższych znajomych lub rodziny, stanowi interesujące rozwiązanie, w przypadku, gdy obecna sytuacja finansowa wymaga szybkiego zastrzyku gotówki. Niemniej jednak, nie należy doszukiwać się w tym sposobie otrzymania pieniędzy wyłącznie zalet i patrzeć na oferty pożyczek prywatnych przez różowe okulary. Wszak, cała transakcja, jak i każdy z poszczególnych etapów, jeśli odpowiednio nie skoncentrujemy się na warunkach podpisywanej umowy, niesie za sobą wiele niebezpieczeństw, zarówno dla dwóch stron, jak i całej łączącej ich relacji. Pożyczka prywatna, cechuje się specyficznymi elementami, które coraz częściej są wykorzystywane przez osoby, posiadające dodatkowe oszczędności. Na przykład, w przypadku, ubiegania się o kredyt w banku lub instytucji udzielającej tego rodzaju produktów, niemożliwością jest, aby cały proces był pomyślnie przeprowadzony bez podpisania umowy. Pożyczka prywatna, bez zawarcia pomiędzy stronami porozumienia na piśmie, niesie zatem ogromne zagrożenie w szczególności dla pożyczkodawcy.

Ponadto, obecnie, zamiast najbliższych i rodziny, osoby, które są zainteresowane “zainwestowaniem” swoich wolnych środków w priorytetowe cele pożyczkobiorcy, są wirtualni inwestorzy i osoby fizyczne, mogące poszczycić się wolnym kapitałem, który w prosty sposób zamierzają powiększyć. Osoby te, gwarantują gotówkę, za umowę na piśmie, zawierającą zapewnienie o zwrocie pożyczonej kwoty. Najczęstszym zabezpieczeniem, jaki zostaje przez nich wykorzystywany, jest ochrona swoich dóbr w postacie weksla lub nieruchomości.

Pożyczka prywatna – najprostsza forma na szybki zastrzyk gotówki

Wiele osób, które stara się o przyznanie pożyczki w banku, coraz częściej spotyka się z odmową. Dzięki możliwością gwarantowanym przez pożyczkę prywatną, nie musisz obawiać się, że brak pomyślnie przeprowadzonej decyzji w banku lub innej instytucji, to koniec Twoich marzeń o zrealizowaniu celu, czy spłaceniu zadłużenia. W dwudziestym pierwszym wieku, na rynku, masz możliwość znalezienia ofert prywatnych inwestorów oraz instytucji parabankowych, które z pewnością przedstawią Ci swoją ofertę.

Usługi, jakie oferują, zazwyczaj są skierowane także do osób zadłużonych z wpisem BIK i BIG. Co prawda, pożyczki prywatne, wiążą się z dużym ryzykiem, ale z pewnością, ich ogromnym plusem jest ogólnodostępność i prostota ubiegania się o dodatkowy zastrzyk na ten moment niezbędnej gotówki.

Czy wpis do BIK i BIG, sprawdzany jest podczas ubiegania się o pożyczkę prywatną?

Wiele klientów, zainteresowanych tego rodzaju usługami, bardzo często zadaje tego rodzaju pytanie. Pożyczka prywatna, to forma dodatkowego zastrzyku gotówki w potrzebie bez konieczności martwienia się o przyznanie jej ze względu na niekorzystną sytuację BIK, czy BIG. Jest ona w zasięgu możliwości, każdego zainteresowanego, bez względu na status społeczny, płeć, wiek, dochody, czy obecność danych w krajowych rejestrach BIK i BIG. Niemniej jednak, decydując się na tego rodzaju formę pożyczki, musisz jeszcze przed podpisaniem umowy liczyć się z niebezpieczeństwami, z którymi się wiąże.

Pożyczki prywatne, to produkt pozabankowy, który w dużej mierze, oferowany jest przez osoby fizyczne, internetowych inwestorów i firm, mogących poszczycić się sumą oszczędności. Forma ta, pozwala na powiększenie swojego kapitału pożyczkodawcy. Z badań wynika, że przyznanie pożyczki prywatnej wraz z oprocentowanie opłaca się znacznie bardziej, aniżeli ulokowanie swoich pieniędzy w inwestycje w papiery wartościowego, czy wszelkiego rodzaju lokaty bankowe. Pożyczki prywatne pod weksel lub zastaw, pod warunkiem podpisania skrupulatnej umowy, to doskonała forma wzbogacania się dla osób fizycznych.

Natomiast, zaletami dla pożyczkobiorców, którzy są zainteresowani ubieganiem się o pożyczkę są między innymi: duże prawdopodobieństwo na pozytywne rozpatrzenie wniosku i szansa na szybkie spłacenie obecnie posiadanego zadłużenia.

Ponadto, prywatni inwestorzy, nie sprawdzają wpisów do BIK, czy BIGÓW. Do tych pierwszych, nie są uprawnieni i nie mają dostępu do bazy, z kolei druga lista, charakteryzuje się ogólnodostępnością, jednak większość osób deklaruje, że nie decyduje się na tego rodzaju kroki. Co więcej, pożyczki prywatne, nie wymagają wykazywania miesięcznych dochodów, czy liczby osób na utrzymaniu i comiesięcznych kosztów życia.

Ogromnym ułatwieniem pozostaje również fakt, że wszelkiego rodzaju formalności ograniczają się do absolutnego minimum. Warto jednak, zwrócić uwagę na to, co podpisujemy i zdecydować się na przeczytanie umowy. Pożyczki prywatne, są świetnym rozwiązaniem dla osób zadłużonych, co nie zmienia faktu, że ich otrzymanie wiąże się z pewnym ryzykiem. Przed ostatecznym podjęciem decyzji, należy przeanalizować wszystkie za i przeciw. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, koniecznie skontaktuj się z naszymi fachowcami. Jeśli jesteś zainteresowany otrzymaniem pożyczki prywatnej, sprawdź naszą ofertę i zobacz, jak wiele udogodnień zdołaliśmy dla Ciebie przygotować. Mamy nadzieję, że nasza współpraca, ostatecznie, okaże się owocna dla obydwu stron. Zaufało nam już wiele zadowolonych użytkowników, którzy dzięki naszej pomocy, mogli zrealizować swoje priorytetowe cele i spłacić zobowiązania. Pozwól, że pomożemy również i Tobie!

Komentarze są wyłączone.