Co robić, jeśli dostałeś zły wpis do BIKu, a potrzebujesz pilnie gotówki?
Nie chcę otrzymać Nagrody Nobla, ale chcę Ci pomóc
12 października, 2017
Co robić, jeśli dostałeś zły wpis do BIKu, a potrzebujesz pilnie gotówki?
Czym wyróżnia się Freezl na tle dowolnego banku
14 października, 2017
Co robić, jeśli dostałeś zły wpis do BIKu, a potrzebujesz pilnie gotówki?

Baza Biura Informacji Kredytowej kojarzona jest najczęściej jako czarna lista dłużników, pomimo tego, że de facto aż 90 procent wpisów w niej zgromadzonych dotyczy terminowo spłacanych zobowiązań finansowych. Niestety bardzo łatwo można znaleźć się po ciemnej stronie mocy i uzyskać zły wpis, który popsuje naszą historię kredytową.

Tradycyjne banki w szczególności a obecnie także wiele firm pozabankowych, skrupulatnie sprawdzają swoich klientów pod względem ich możliwości kredytowych oraz ich terminowości w spłacie rat pożyczek.

Dane zgromadzone w BIK pokazują całą naszą historię kredytową, zarówno tę pozytywną, jak i negatywną. System ten został stworzony w 1997 roku, właśnie po to, by umożliwić bankowym i finansowym instytucjom wymianę danych i informacji na temat klientów i ich zdolności kredytowej.

Za co grozi nam zły wpis do BIKu?

Jeśli spóźnimy się ze spłatą raty kredytu, czy na przykład nie spłacimy w terminie jakiegokolwiek innego finansowego zobowiązania, to niestety wszystko zostaje odnotowane w bazie BIKu. Banki oraz inne instytucje finansowe i pożyczkowe każdego miesiąca przesyłają do bazy BIKu raporty dotyczące swoich klientów i spłat ich zobowiązań.

Niestety, zły wpis pozostaje w Biurze Informacji Kredytowej aż przez 5 lat, czyli każda nasza zwłoka w spłacie przekraczająca sześćdziesiąt dni będzie ciągnęła się za nami dość długo, jako figurujący zły wpis w bazie BIK.

Konsekwencją tego bardzo często jest brak możliwości zaciągnięcia kolejnego kredytu w tradycyjnym banku i dotyczy to zarówno kredytów hipotecznych, jak i np. kredytów na samochód, remont czy nawet kredytów konsumpcyjnych.

Jednak na szczęście istnieje alternatywa, która pomimo złego wpisu do BIK pozwala uzyskać wsparcie finansowe. Jaka?

Pożyczki bez BIK

Pomocną dłoń dla wszystkich potrzebujących pilnej gotówki, ale równocześnie mających negatywną historię w BIKu wyciągają pozabankowe firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczek na nieco innych zasadach niż zwykłe banki.

Dzięki temu takie firmy pożyczkowe mogą czasami przymknąć oko na jakieś negatywne wpisy w rejestrach dłużników i przyznać wnioskującej osobie pożyczkę czy nawet kredyt ratalny. Jednak zanim zdecydujemy się na tego typu pożyczkę, musimy zapoznać się z jej warunkami.

Jak można dostać pożyczkę bez BIK?

Firmy pożyczkowe udzielają zazwyczaj kredytów bez BIK osobom, które mają jakieś stałe dochody. Jest to niejako zabezpieczenie zarówno dla firmy, ponieważ zyskuje ona pewność, że klient będzie miał środki do spłaty zobowiązania, jak i dla samego klienta, który może uniknąć lekkomyślnego zadłużania się i wpadnięcia w spiralę zadłużenia.

Zatem jeśli nawet mamy negatywny wpis w bazie BIK, to jeśli tylko posiadamy jakieś stałe dochody, w wielu przypadkach możemy liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku o szybką pożyczkę. Dzięki temu w szybki i wygodny sposób bardzo często jedynie za pośrednictwem internetu możemy uzyskać potrzebne pieniądze pomimo negatywnej historii kredytowej.

Niektórzy pożyczkobiorcy idą nawet o krok dalej i jeśli na przykład mamy bardzo trudną sytuację finansową i nie posiadamy w danym momencie pracy, to jest również możliwość wzięcia pożyczki pod zastaw wartościowych przedmiotów lub za poręczeniem innej osoby, która posiada stałe dochody.

Jednak w takiej sytuacji musimy się poważnie zastanowić czy będziemy mogli spłacić pożyczkę, by przypadkiem jeszcze nie pogłębić swoich problemów finansowych.

Komentarze są wyłączone.