Czy oszczędzania można się nauczyć? Darmowe porady
Chwilówki, jak zmieniały się na przestrzeni lat?
27 października, 2017
Czy oszczędzania można się nauczyć? Darmowe porady
„Nikomu nie jesteś potrzebny, oprócz swojej rodziny”…
30 października, 2017
Czy oszczędzania można się nauczyć? Darmowe porady

Nie ma znaczenia, ile zarabiasz, niektórzy top menedżerowie żyją od wypłaty do wypłaty

Ważna zasada –  wydawać mniej, niż zarabiasz. Teoretycznie wszystko jest proste. Problem polega na tym, że nie zauważamy, na co i w jaki sposób wydajemy pieniądze. A większość artykułów o planowaniu finansowym jest o tyle nudna, że ręce opadają, jak chcesz zapoznać się z tym artykułem albo sprawdzić go w praktyce.

Zapoznaj się z metodą “4 koperty”, jest to proste i skuteczne

Metoda jest dość łatwa. Nie wymaga codziennie wyliczenia ile wydałeś. Wystarczy raz na miesiąc udzielić 10-15 minut czasu. Jest to popularna metoda, która pomaga naprawić sprawy finansowe, nie zwracając uwagę na to ile zarabiasz.

Metoda zawiera w sobie 3 kroki

Czy oszczędzania można się nauczyć? Darmowe porady

Po otrzymaniu wynagrodzenia (pensja, zasiłek, bonusy…) należy natychmiast odłożyć 10% tej kwoty. Jest to twoja inwestycja, kwota funduszu rezerwowego.

 

Czy oszczędzania można się nauczyć? Darmowe porady

Od pozostałej kwoty musisz odjąć planowane wydatki: wynajem mieszkania, czynsz, spłata kredytu, szkolenia, podróże… wszystko co możesz zaplanować. Może się okazać, że to będzie wielka kwota, ale będzie tak tylko dlatego, że wcześniej nie planowałeś tych wydatków. Co miesiąc wydajesz te pieniądze nie zwracając uwagi.

 

Czy oszczędzania można się nauczyć? Darmowe porady

Pozostałą kwotę musisz podzielić na cztery koperty – jedna koperta na tydzień.

 

Podstawą jest to, by nigdy nie wyciągać pieniądze z koperty, która jest przeznaczona na następny tydzień

Jeżeli tydzień minął, a pieniądze są w kopercie, możesz wydać pozostałą kwotę na jakieś wydarzenie albo włożyć te pieniądze na przyszłość do funduszu rezerwowego.

 

Czasem Mi też trudno przestrzegać zasad „4 koperty” 🙂 Wszyscy jesteśmy ludźmi. Dlatego jeśli ta metoda nie zadziała od razu – Freezl zawsze może udzielić pomocy finansowej.

(c) Emilia, Kierownik Freezl.pl

 

6 Komentarze

 1. Małgorzata Szablowska pisze:

  Nie wystarcza mi pieniedzy z renty na czztery tygodnie.Musze ciagle dopoźyczac od sasiadów.I zwracac.I.tak w kółko.Nieraz mam do wyboru kupno leków lub jedzenia.Jak mozecie mi pomóc.Jestem osobą samotną,nie mam juź rodziny.

  • Emilia, Kierownik Freezl.pl pisze:

   Małgorzata, dziękujemy za opinię!
   Chcemy pomóc, dlatego opisujemy proste wskazówki, w jaki sposób można polepszyć swoją sytuację finansową. Zawsze jesteśmy w stanie zaproponować złożyć wniosek o pożyczkę, jest mozliwość złożenia wniosku na 35 dni. Również oferujemy opcje refinansowania, jeżeli jest potrzeba przedłużenia terminu spłaty. Nie opuszczać ręce! Należy szukać wyjścia w każdej sytuacji!

 2. Krole pisze:

  Piękne lecz tak się nie da .Można spróbować,lecz to będzie trudne i uciazliwe. Zblizaja się święta Nowy Rok wcześniej sylwek i co dalej nie wiem? ??.

  • Emilia, Kierownik Freezl.pl pisze:

   Dziękujemy za opinię!
   Nie jest to takie trudne, warto spróbować, wystarczy zrobić tylko pierwszy krok – wejść na stronę freezl.pl i zarejestrować się!

 3. Roman pisze:

  Nie mam na Spłatę pożyczki zaciągniętej i co? Umożyc nie chcą, co mam zrobić??? Nie mam pojęcia jestem bezrobotny i bez warunków . Niech teraz Pomogą?!

  • Emilia, Kierownik Freezl.pl pisze:

   Witam,

   W takiej sytuacji należy się kontaktować i umawiać się na spłatę bezpośrednio z Działem Windykacji. Pozdrawiam