Jak oszczędzić na podróże do 50% budżetu: 10 sprawdzonych lifehacków
Ile zarabia polski kierowca zawodowy?
8 sierpnia, 2018
Jak oszczędzić na podróże do 50% budżetu: 10 sprawdzonych lifehacków
Mały ZUS dla małej firmy – zasady według nowych przepisów wciąż niezbyt zachęcające
17 sierpnia, 2018
Jak oszczędzić na podróże do 50% budżetu: 10 sprawdzonych lifehacków

Jedna podróż może Ci wynieść  800 euro, a może 400 i w każdym przypadku będziesz się czuł komfortowo. Uzyskasz jednakowe wrażenia, zobaczysz te same miejsca, spróbujesz lokalną kuchnię i spędzisz wspaniałe wakacje, tylko dwa razy taniej.

Zebraliśmy dla Ciebie przydatne i zupełnie nieoczywiste porady, które pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze na Twojej podróży, ale przed tym chcemy powiedzieć najważniejszą rzecz: nie odbieraj oszczędzanie jako coś, co Cię ogranicza. Czasami poszukiwanie niezwykłych metod i alternatywnych sposobów może sprawić, że Twoja podróż będzie bardziej interesująca, podaruje Ci niezapomniane przygody, niespodzianki i nowe znajomości.

 

10 sposobów na tanie podróże

 

  1. Kupuj bilety od razu w obie strony, zawsze jest to taniej niż kupować bilet tylko w jedną stronę.
  2. Kupuj bilety lotnicze we wtorek po 15:00. Zwykle w tym czasie główne linie lotnicze oferują zniżki na swoje usługi, aby móc konkurować z innymi firmami.
  3. Aby zaoszczędzić pieniądze, unikaj kantorów na lotnisku, a korzystaj z bankomatów. Większość bankomatów zaoferuje wygodniejszy dla Ciebie kurs wymiany waluty niż znajdziesz w kantorze.
  4. O wiele łatwiej można zaoszczędzić, gdy podróżujesz z kimś, a nie sam. Koszt jednoosobowego pokoju prawie nie różni się od pokoju dwuosobowego. A jeśli zamieszkacie razem, to będziesz miał minus 50% od wartości.
  5. Jednym z najbardziej chorych tematów podczas podróżowania po Europie jest wysoki koszt jedzenia. Tutaj możesz skorzystać z doświadczeń europejskich studentów: obserwuj, gdzie inni jedzą. W Berlinie są niedrogie i smaczne tureckie kebaby, w Paryżu są chińskie restauracje, a w Pradze na każdym kroku znajdziesz wietnamskie „jadalnie”. W każdym europejskim mieście znajdziesz coś z jedzenia w całkiem przystępnych cenach.
  6. Jeśli planujesz odwiedzić muzea, wystawy i inne atrakcje, pobierz audioprzewodniki  w aplikacjach mobilnych, takich jak iTunes lub Google Play, dzięki temu w tym samym Luwrze zaoszczędzisz od 5 do 20 dolarów, jeśli będziesz odwiedzał z przyjaciółmi lub całą rodziną.
  7. W podróży nie kupuj pamiątkę na lotniskach, dworcach oraz na ulicach, gdzie często spacerują turyści. Najlepiej kupić taką pamiątkę w pobliżu centrum, będzie to o kilka razy taniej.
  8. Możesz zaoszczędzić na taksówce, zamawiając ją online. Oprócz tego możesz dokonać opłaty za przejazd przez Internet. Płacąc przelewem z góry, możesz zaoszczędzić od 20 do 30%.
  9. Jeżeli planujesz wycieczkę za pośrednictwem agencji turystycznej, zwróć uwagę na oferty „hotel + przelot”. Zniżka przy zakupie biletu lotniczego i miejsca w hotelu może wynosić do 20%.
  10. Aby zaoszczędzić na rozrywce i wycieczkach, kup specjalne karty turystyczne CityPass. Dzięki temu, zaoszczędzisz od 10 do 50% na zakupy w najlepszych i najbardziej popularnych sklepach, otrzymasz zniżki na atrakcje i restauracje.

 

Jeżeli  chcesz wyjechać na wakacje już jutro, ale masz za mało pieniędzy na wycieczkę – Freezl może Ci pomóc. Otrzymaj do 5000 złotych w ciągu 15 minut

 

 

Komentarze są wyłączone.