Jak zapłacić mandat przez internet?
Kiedy zwrot podatku w 2019?
18 grudnia, 2018
Jak zapłacić mandat przez internet?
Jak zarabiać na youtube: Najlepsze pomysły na 2019 rok
26 grudnia, 2018
Jak zapłacić mandat przez internet?

Mandat możemy otrzymać za wiele różnych wykroczeń jak na przykład nadmierna prędkość lub nieprawidłowe parkowanie. Kierowca, który został ukarany mandatem, otrzymuje od policjanta wydrukowany przekaz pocztowy, za pomocą którego ma dokonać wpłaty. Od 1 stycznia 2016 roku można również opłacać mandaty przez internet.

Z danych statystycznych wynika, że w 2017 roku w całej Polsce wystawiono łącznie niemal 3,6 mln mandatów za różne przewinienia drogowe. To oznacza wzrost o 143 tys. w porównaniu do analogicznego okresu roku 2016. Według tych obliczeń w 2017 roku codziennie przynajmniej 10 tys. osób prowadzących pojazdy otrzymywało mandaty. Karani byli najczęściej piraci drogowi, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Nieco mniej wykroczeń dotyczyło nieustąpienia pierwszeństwa, w tym również wobec pieszych. Wzrosła również liczba kierowanych do sądu wniosków o ukaranie kierowców. W ubiegłym roku ilość takich spraw osiągnęła poziom ponad 197 tys. To z kolei oznacza wzrost do roku 2016 o jedną czwartą

Problem jest także z regulowaniem mandatów. Nasi rodacy nie bardzo się do tego palą. Rocznie wpływa na konto Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu nie więcej niż 400 mln zł, a to jedynie połowa wszystkich należności z tytułu mandatów. Średnia kwota mandatu wynosi około 115 zł.

Rate this post

Komentarze są wyłączone.