Kiedy zwrot podatku w 2019?
Samochód benzynowy czy diesel? Mamy odpowiedź!
Grudzień 18, 2018
Kiedy zwrot podatku w 2019?
Jak zapłacić mandat przez internet?
Grudzień 25, 2018

Kiedy zwrot podatku w 2019?

Kiedy zwrot podatku w 2019?

Polscy podatnicy będący osobami fizycznymi mają obowiązek złożenia rocznej deklaracji PIT. Takie rozliczenie podatkowe musi trafić do fiskusa od każdego, kto uzyskuje przychody objęte ustawowym opodatkowaniem. W rocznej deklaracji pojawia się kwota podatku do zapłaty lub wysokość nadpłaty zobowiązania podatkowego. Pieniędzy nie otrzymamy jednak od razu w przypadku nadpłaty – trzeba na to czekać nawet 90 dni.

Większości podatników, którym przysługują odliczenia w przypadku zobowiązania podatkowego, w PIT-cie za miniony rok wychodzi nadpłata. To kwota, która jest różnicą między tym, co w ciągu minionego roku zostało wpłacone fiskusowi w formie comiesięcznych zaliczek a tym, co powinno zostać pobrane faktycznie przez Urząd Skarbowy. Jeśli wpłaty były większe niż powinny, wtedy podatnikowi należy się zwrot podatku.

Może zajść również przeciwna sytuacja. Czasem bowiem okazuje się, że kwota comiesięcznych wpłat do Urzędu Skarbowego jest niższa niż należny podatek. Co to oznacza? W takiej sytuacji mamy do czynienie z niedopłatą i konieczne jest wpłacenie brakującej kwoty na konto bankowe właściwego Urzędu Skarbowego.

Proszę o ocene

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5% zniżki
6% zniżki
25% zniżki
8% zniżki
9% zniżki
10% zniżki
11% zniżki
35% zniżki
13% zniżki
14% zniżki
15% zniżki
50% zniżki
Świąteczne zniżki od 5 do 50%!!
Weź udział i wygraj zniżkę w ruletce Freezl:
  • Kliknij w koło fortuny i czekaj aż ruletka zacznie się kręcić - możesz otrzymać od 5% do 50% zniżki na następną pożyczkę.
  • Pamiętaj: tylko 1 raz możesz kręcić koło - nie przegap okazji!
  • Po kręceniu ruletki otrzymasz kod promocyjny, użyj przycisku weź pożyczkę na tej samej stronie - podczas składania wniosku, kod promocyjny będzie automatycznie podstawiony do kalkulatora. Aby skorzystać ze zniżki, złóż wniosek do 23 grudnia.