Jak zarabiać więcej? 4 sposoby i skuteczny plan działań w jednym artykule
Podaruj babci i dziadkowi uwagę i troskę, a z prezentami pomoże Freezl!
15 stycznia, 2018
Jak zarabiać więcej? 4 sposoby i skuteczny plan działań w jednym artykule
Tłusty czwartek: nie zjesz pączka – nie będzie Ci się wiodło w tym roku!
15 stycznia, 2018
Jak zarabiać więcej? 4 sposoby i skuteczny plan działań w jednym artykule

Przede wszystkim, należy podkreślić, iż w tym artykule będziemy omawiać pieniądze, które otrzymujesz za swoją pracę (czyli to, za co Ci płaci klient lub pracodawca). W tym artykule nie znajdziesz informacji o inwestycjach, grach hazardowych, marketingu sieciowym itd.

Wiadomo, że na normalnym ludzkim marzeniu mogą wzbogacić się oszuści oraz guru samodoskonalenia. My zdajemy sobie sprawę, że pieniądze z nieba nie lecą, a musisz je zarobić swoją pracą. Dlatego właśnie, aby zarabiać więcej pieniędzy, nie musisz więcej pracować, lecz bardziej jakościowo. Jak? To akurat omówimy w tym artykule.

 

Utwórz wartość, za którą ludzie będą w stanie płacić

Jeśli nie masz zamiaru odbierać pieniędzy siłą, to ludzie Ci przyniosą pieniądze sami. Dlatego wszystkie pytania o zarobkach polegają na tej wartości, którą podzielisz się z ludźmi.

 

Główne zasady, dzięki którym możesz zwiększyć dochód

 

Zasada 1 : Opłacają się wyniki, które dajesz, a nie doświadczenie czy wiedza

Jak zarabiać więcej? 4 sposoby i skuteczny plan działań w jednym artykule

 

Jeśli jesteś budownikiem, to Ci płacą za ilość ułożonych cegieł. Jeśli jesteś stomatologiem, to zarabiasz na ilości wyleczonych zębów. I tak dalej.

Należy rozumieć, że liczy się tylko wynik

Doświadczenia samo w sobie nie jest potrzebne. Jeśli jest specjalista z 20-letnim doświadczeniem i młody student, to i tak zarabiać więcej będzie ten, kto ma większy wynik pracy. Ten, kto jest szybszy i lepszy, ten wygrywa.

Genialna balerina ze złamaną nogą nikomu nie jest potrzebna.

 

Zasada 2: Ucz się przedstawiać i skutecznie “sprzedawać” siebie

Jak zarabiać więcej? 4 sposoby i skuteczny plan działań w jednym artykule

 

Jednakowa usługa lub towar mogą być różnie ocenione. Na przykład, taka sama fryzura może różnić się w cenie o 10 razy w zależności od salonu fryzjerskiego. Oczywiście, nie do końca mogą być jednakowe, ale w wyniku na głowie będziesz mieć to samo.

Umiejętność sprzedawać, pozwala zarabiać pieniędzy. Możesz na rozmowie kwalifikacyjnej lub przy rozmowie z klientem tak przedstawić swoją pracę i tak zwiększyć jej wartość, że Ci zapłacą dużo więcej.

Oczywiście, nauka sprzedawania nie jest łatwa, ale gra warta świeczki. Przy tym, nie musisz być genialnym sprzedawcą, należy po prostu przestać popełniać błędy w sprzedaży lub podczas negocjacji wynagrodzenia.

 

Zasada 3: Kształtuj dodatkowe nawyki i cały czas rozwijaj się nie tylko w swojej sferze działania

Jak zarabiać więcej? 4 sposoby i skuteczny plan działań w jednym artykule

 

Istnieje mnóstwo nawyków, które nie są związane z własną pracą. Znajomość języków obcych, umiejętność występowania przed publicznością, dobre nawyki na drodze, umiejętność opowiadania śmiesznych historii, nawyki turystyczne itd.  

Co może się przydać jutro, nikt Ci nie powie. Bądź różny, rozwijaj się nie tylko w swojej profesjonalnej sferze działania.

 

Zasada 4: Postaraj się robić to, co Ci się podoba

Jak zarabiać więcej? 4 sposoby i skuteczny plan działań w jednym artykule

 

Ten, kto wybiera pracę patrząc przy tym na ranking prestiżowy oraz dochód, często po jakimś czasie się zniechęca. Jeśli chcesz mieć sukces na długo, wybieraj to, co lubisz. Będzie to motywacją dla Ciebie, satysfakcja z pracy, ogromny sukces i wielkie pieniądze. Po to warto żyć i wstawać z łóżka wcześniej.

 

Plan: jak przejść od słów do dzieła

Jeśli postanowiłeś zarabiać dużo pieniędzy, warto zacząć od rzeczy najprostszych. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, od czego zacząć, bo nie wiadomo, na jakim etapie teraz jesteś. Jednoznacznie można stwierdzić, że krok pierwszy powinien być prosty i skuteczny.

  1. Wyznacz dla siebie cele najprostsze, które dawno czekają na swój czas.
  2. Wyznacz dla siebie globalne cele na najbliższe 5 lat – gdzie siebie widzisz?
  3. Oba plany podziel na konkretne kroki i zaznacz okres wykonywania. Niewielki kroki łatwiej jest przechodzić, sam się przekonasz – na własnym doświadczeniu.

Na przykład, od dawna chcesz zarabiać rocznie chociażby na 50% więcej, również chcesz otrzymać bardziej prestiżową pracę i za 5 lat założyć własny biznes.

Zastanów się, czy w swojej obecnej pracy masz możliwość podwyżki? Spróbuj – jeśli opcja niemożliwa, sprawdź rynek zatrudnienia. Kto więcej zarabia? Co potrzebujesz, aby otrzymać tę pracę? Poprawić kwalifikację? Zostać stażystą, aby za pół roku mieć bezcenne doświadczenie i bardziej opłacalną pracę?

 

Oceń swoją sytuację i nie bój się zmian, jeśli coś Ci nie odpowiada!

Jeśli pilnie potrzebujesz pieniędzy – Freezl jest w stanie Ci pomóc, weź do 5000 zł na wszelkie potrzeby!

 

 

Komentarze są wyłączone.