Na czym można zarobić dodatkowe pieniądze w 2019 roku: 7 najlepszych sposobów
Inflacja w Polsce: do czego warto, aby Polacy przygotowali się w 2019 roku?
13 lutego, 2019
Na czym można zarobić dodatkowe pieniądze w 2019 roku: 7 najlepszych sposobów
3 najlepsze książki, które pomogą Ci w budowaniu relacji z pieniędzmi
16 lutego, 2019
Na czym można zarobić dodatkowe pieniądze w 2019 roku: 7 najlepszych sposobów

Masz stałą pracę, сhcesz zwiększyć swoje zarobki, ale nie wiesz jak dorobić w domu? Poszukujesz dobrego pomysłu na dodatkowe zarobki? Prezentujemy 7 najlepszych rozwiązań, które pomogą Ci zwiększyć zarobki w 2019 roku.

Zanim zaczniemy rozważać szczegóły każdego ze sposobów, ich wady oraz zalety, spójrzmy na to, jak ogólnie wyglądają zalecane przez specjalistów sposoby zarobków dodatkowych pieniędzy w 2019 roku.

Rodzaj zarobków Branża Ile można zarobić? Czas pracy Poziom trudności
Zarobki na wypełnianiu ankiet Internet 50-500 zł miesięcznie 15-30 minut Niski
Zarobki na YouTube Internet 100-10000 zł 1-3 godziny dziennie Średni/wysoki
Wykonywanie roli “tajemniczego klienta” Internet, offline marketing 20-100 zł za zlecenie Od 15 minut dziennie Niski/Średni
Zarobki na pisaniu muzyki Internet 25 – 25000 zł za każdy utwór muzyczny Od 10 minut i więcej Wysoki
Zarobki na white board animation Internet 100-3000 zł za zlecenie Od 1 godziny dziennie Wysoki
Świadczenie usług dla innych blogerów Internet 30-5000 zł miesięcznie Od 30 minut dziennie Średni/wysoki
Praca jako freelancer Internet 50-10000 zł miesięcznie Od 30 minut dziennie Średni/wysoki

Pomysł 1. Zarobki na wypełnianiu ankiet

Na czym można zarobić dodatkowe pieniądze w 2019 roku: 7 najlepszych sposobów Korporacje, początkujący przedsiębiorcy, a nawet studenci potrzebują opinii innych ludzi na różne tematy. Dlaczego nie skorzystać z tego, aby zarobić dodatkową kwotę? Rzeczywiście, nie jest to odpowiednie rozwiązanie dla tych, którzy nie wiedzą, jak szybko zarobić milion złotych, ale z innej strony ta opcja będzie odpowiednia dla osób młodych, poszukujących odpowiedzi na pytanie: jak szybko zarobić pieniądze w wieku 13 lat?

Podstawowe umiejętności oraz niezbędne instrumenty

Do podjęcia tej pracy nie potrzebujesz jakichkolwiek specjalistycznych umiejętności lub wiedzy, wystarczą: chęci zarabiania, laptop lub smartfon z dostępem do Internetu oraz od 5 minut do kilku godzin czasu (w zależności od ilości ankiet) dziennie.

Ile można zarobić?

Kwota zarobków zależy bezpośrednio od ilości wypełnionych ankiet. Pracując codziennie zarobisz co najmniej 50 zł na miesiąc. Osoby pracujące w taki sposób, zarabiają nawet do 1000 zł na miesiąc, poświęcając na pracę 3-4 godziny dziennie. Wiele firm oferuje także rozwiązania dla klientów, którzy nie wiedzą jak pomnożyć pieniądze zarobione na ankietach, a mianowicie proponują wziąć udział w programach partnerskich.

Jak zarabiać?

Wypełniać ankiety, pozostawiać opinie dotyczące różnych produktów itp. możesz po rejestracji na jednym z poniższych serwisów (najlepiej pracować na 3-5 z nich, pozwoli to zwiększyć zarobki).

 • Toluna – jest to serwis, na którym znajdziesz naprawdę sporo różnych ankiet, do których wypełnienia zaproszenie będziesz otrzymywać na swój e-mail;
 • Opinie.pl – polski serwis, z którego korzysta już ponad 100 tysięcy użytkowników, co jest dodatkowym potwierdzeniem możliwości dorobienia w tym miejscu;
 • Świat Opinii – jeszcze jeden polski serwis do wypełniania ankiet, można tutaj zarabiać zarówno prawdziwe pieniądze, jak i zdobywać bony na zakup towarów ulubionych marek;
 • Green Panthera. Serwis, na którym zarabiasz pierwsze 5 USD już w momencie rejestracji, a następnie uzyskujesz jeszcze więcej zostawiając opinie oraz wypełniając ankiety;
 • Moneyo – sprawdzony serwis międzynarodowy oferujący ankiety w cenie do 12 zł. Po zarobieniu 40 złotych możesz już wypłacić zarobione pieniądze w wygodny dla Ciebie sposób.

Zalety i wady

ZALETY WADY
Sposób odpowiedni nawet dla początkującychBrak potrzeby wkładu własnego

Możliwość dorobienia bez potrzeby poświęcania znacznej ilości czasu

Ankiety nie zawsze są dostępne do wypełnienia

Maksymalna kwota zarobków nie jest wysoka

Pomysł 2. Zarobki na YouTube

Na czym można zarobić dodatkowe pieniądze w 2019 roku: 7 najlepszych sposobów Z każdym rokiem na YouTube zaczyna zarabiać coraz więcej ludzi na całym świecie. Dlaczego zatem nie skorzystać z tej możliwości, szczególnie gdy interesuje Cię zarobek przez Internet? Oczywiście poważne oczekiwania wiążą się z poważnymi statystykami: YouTube ma ponad miliard unikalnych użytkowników miesięcznie – to ogromna publiczność.

Podstawowe umiejętności oraz niezbędne instrumenty

Aby zacząć zarabiać na YouTube przede wszystkim potrzebujesz założyć własne konto. Ta opcja jest dostępna całkowicie za darmo. Potrzebujesz również kamerę lub aparat fotograficzny, aby nagrywać wideo, jak również komputer z zainstalowanymi programami, za pomocą których możesz tworzyć i montować własne unikatowe filmiki.

Ile można zarobić?

Zarobki youtubera zależą przede wszystkim od tego, na ile popularne są jego wideo wśród widzów. Blogerzy z 1000 000 subskrybentów podpisują umowy z reklamodawcami nawet na kilka milionów dolarów, natomiast średnio statystyczny bloger w Polsce zarabia 100-500 zł miesięcznie.

Jak zarabiać?

Istnieje kilka podstawowych opcji działalności na YouTube dla tych, którzy interesują się tym, jak zarobić pieniądze przez Internet:

 • Tworzenie własnego show: systematyczne zamieszczanie na własnym kanale rozrywkowego, edukacyjnego lub nawet analitycznego wideo;
 • Zarabianie na reklamie;
 • Udział w programie partnerskim na YouTube;
 • Uzyskanie darowizn od widzów;
 • Zachęcanie ludzi do odwiedzania Twojej strony internetowej lub bloga;
 • Promocja własnych produktów.

Zalety i wady

ZALETY WADY
Możliwość osiągnięcia wysokich zarobków

Twórcza realizacja

Możliwość szybkiego wypromowania własnego produktu

Dość wysokie zarobki

Kontent wysokiej jakości sporo kosztuje

Znaczne nakłady czasu

Ewentualna krytyka ze strony widzów

Możliwość występowania okresów kryzysów twórczych

Pomysł 3. Tajemniczy klient: zarobki na dokonywaniu zakupów

Na czym można zarobić dodatkowe pieniądze w 2019 roku: 7 najlepszych sposobów Ostatnio taka działalność zyskuje na popularności, zwłaszcza w miastach z rozwiniętą siecią supermarketów, gdzie kierownictwo nie ma czasu na śledzenie pracy swoich pracowników. Zlecają oni dokonanie badania jakości usług tak zwanym tajemniczym klientom. Jeśli nie wiesz, jak dorobić po godzinach pracy podstawowej, będzie to dobre rozwiązanie.

Podstawowe umiejętności oraz niezbędne instrumenty

Aby podjąć się tej pracy potrzebujesz naprawdę niewiele – doświadczenia zakupu towarów lub usług (zarówno w faktycznych sklepach, jak i miejscach online), umiejętności prowadzenia analizy i oceny oraz składania prostych sprawozdań (najczęściej firma zamawiająca przeprowadzenie badania w tym celu ma już przygotowany formularz). Najczęściej do wykonywania tej pracy nie są potrzebne jakiekolwiek inne instrumenty oprócz komputera. W niektórych przypadkach firmy również wymagają robienia zdjęć, w takim przypadku będziesz potrzebować aparatu fotograficznego lub telefonu z aparatem. Wykonując zlecenie nie przebiegające w online, będziesz również potrzebować dobrać odpowiedni strój.

Ile można zarobić?

Za wykonanie najprostszego zlecenia, którego czas realizacji zajmie maksymalnie 15 minut, możesz uzyskać nawet 20 złotych. Trudniejsze zlecenia najczęściej kosztują do 100 zł, chociaż czasem można znaleźć również lepiej opłacane oferty.

Jak zarabiać?

Najprostszy sposób na rozpoczęcie zarabiania – rejestracja na jednym lub kilku z portali, gdzie zleceniodawcy poszukują osób gotowych podjąć pracę w roli tajemniczego klienta. Oto kilka opcji:

Systemsmartcheck.pl;

Panelperspecto.pl;

Rekrutacja.smgkrc.com.pl.

Najlepiej rejestrować się od razu na kilku różnych serwisach – w ten sposób wzrośnie liczba dostępnych do wykonania zleceń. Po tym, jak otrzymasz zlecenie – obowiązkowo zapoznaj się z podstawowymi wymaganiami jego wykonania oraz listą kontrolną. Po tym możesz zaczynać pracować – jest to naprawdę łatwe. Trochę wysiłku – i dodatkowe pieniądze pojawia się w Twojej kieszeni.

Zalety i wady

ZALETY WADY
Możliwość szybkiego dorobienia niewielkiej kwoty

Zróżnicowane zlecenia, pozwalające na rozwój osobisty w branży marketingu

Potrzeba posiadania podstawowej wiedzy merytorycznej

Czasem praca jest stresująca

Niewysokie zarobki

Pomysł 4. Zarabianie na komponowaniu muzyki

Na czym można zarobić dodatkowe pieniądze w 2019 roku: 7 najlepszych sposobów Wielu ludzi komponuje muzykę dla przyjemności, szczególnie teraz, gdy można posługiwać się takim prostym i wygodnym narzędziem, jakim jest specjalny program komputerowy. Dlaczego swojego hobby nie przekształcić w źródło uzyskiwania dodatkowych (chociaż i nie szybkich) pieniędzy?

Podstawowe umiejętności oraz niezbędne instrumenty

Do pracy w tej branży potrzebujesz posiadać podstawową wiedzę muzyczną, słuch muzyczny, ale jednocześnie umiejętności posługiwania się programami komputerowymi lub serwisami online przeznaczonymi do tworzenia muzyki. Przydatnymi będą również: umiejętność promowania swoje dzieła, wiedza w zakresie współczesnej muzyki i tendencji jej rozwoju.

Ile można zarobić?

Koszt utworu muzycznego może zaczynać się od 25 zł i sięgać nawet 25 tysięcy złotych.

Jak zarabiać?

Jak zarabiać pieniądze na własnej muzyce? Możesz pójść w jednym z dwóch opłacalnych kierunków. Z jednej strony możesz pisać muzykę do piosenek w różnych stylach muzycznych, z innej zaś tworzyć muzykę, która będzie wykorzystywana w wideo reklamowym. Swoje utwory możesz sprzedawać również przez Internet, na przykład za pośrednictwem strony beatstars.com.

Zalety i wady

ZALETY WADY
Możliwość realizowania swojego talentu

W razie uzyskania popularności zdobędziesz stałych klientów, w tym ze świata show-biznesu, kina itd.

Potrzeba posiadania specyficznych umiejętności i predyspozycji do podjęcia pracy

W przypadku braku uznania – dość niskie zarobki

Pomysł 5. Zarobki na whiteboard animation

Na czym można zarobić dodatkowe pieniądze w 2019 roku: 7 najlepszych sposobów Jesteś osobą kreatywną, a jednocześnie poszukujesz pracy, którą możesz podejmować nie wychodząc z domu? Ponadto interesuje Cię to, jak łatwo zarobić nie posiadając wykształcenia specjalistycznego? Oto jest dobra opcja!

Podstawowe umiejętności oraz niezbędne instrumenty

Do tworzenia whiteboard animation nie musisz posiadać ani umiejętności plastycznych, ani doświadczenia pracy w zawodzie – oto opcja jak zdobyć pieniądze dla osób bez wykształcenia specjalistycznego. Wystarczy posiadać dobrze rozwiniętą wyobraźnię oraz umiejętność budowania wizualnych metafor.

Ile można zarobić?

Za najprostszy projekt uzyskasz około 100-150 złotych, natomiast rozbudowane profesjonalne animacje mogą kosztować nawet ponad 3000 zł. Dobre rozwiąznie dla osoby, która w danej chwili nie wie, jak zarobić duże pieniądze w krótkim czasie.

Jak zarabiać?

Przede wszystkim trzeba stworzyć swój własny, niepowtarzalny styl rysowania i opowiadania treści, będzie to wymagało oczywiście pewnego przygotowania. Następnie można zacząć reklamować swoją pracę na różnych portalach usługowych lub napisać do firm, blogerów i innych odbiorców, którzy mogą być zainteresowani Twoją twórczą ofertą z propozycją współpracy. Zarabiaj w domu robiąc to, co naprawdę lubisz – to przecież jest takie proste!

Zalety i wady

ZALETY WADY
Możliwość zarobienia przyzwoitej kwoty

Możliwość realizacji własnych zdolności

Kreatywna praca

Potrzeba czasu na przygotowanie się do podjęcia zawodu

Brak gwarancji stabilnych zarobków

Pomysł 6. Zarabianie na świadczeniu usług dla blogerów

Na czym można zarobić dodatkowe pieniądze w 2019 roku: 7 najlepszych sposobów Z każdym rokiem popularność zawodu blogera wzrasta: ktoś poświęca temu całe życie, ktoś z kolei rozwija własny kanał na YouTube lub profil w sieciach społecznościowych w ramach swojego hobby. W każdym z tych przypadków dana osoba nie zawsze jest w stanie systematycznie zamieszczać na stronie nowe informacje lub podawać treść w takiej formie, by przyciągała ona więcej followersów. I to w takiej sytuacji z niezbędną pomocą możesz nadejść właśnie Ty, szczególnie gdy stawiasz przed sobą pytanie: jak sobie dorobić?

Podstawowe umiejętności oraz niezbędne instrumenty

Aby podjąć pracę w charakterze podwykonawcy blogera potrzebujesz znać się na jednym lub kilku aspektach pracy blogowej. Może to być pisanie lub korekta tekstów, tworzenie grafiki lub zdjęć, pomoc w aspektach technicznych lub marketingowych. Zarabiaj w domu robiąc to, co naprawdę lubisz!

Ile można zarobić?

Zarobki w tym przypadku zależą zarówno od rodzaju pracy, jaki zamierzasz wykonywać, częstotliwości publikacji wideo przez blogera, liczby jego subskrybentów, ale też liczby osób, z którymi współpracujesz. Może to być zarówno 30-50 złotych w tygodniu, jak i nawet 300 i więcej złotych dziennie.

Jak zarabiać?

Aby zacząć zarabiać warto skontaktować się z blogerami, których praca jest dla Ciebie naprawdę interesująca (raczej nie da się znaleźć tego typu ofert w ogłoszeniach na portalach internetowych). Możesz napisać do kilku osób wiadomość e-mail lub spróbować nawiązać kontakt przez Facebooka lub Instagram, czy nawet komentując wideo bezpośrednio na kanale YouTube osoby, z którą chcesz nawiązać współpracę.

Zalety i wady

ZALETY WADY
Możliwość uzyskiwania wysokich zarobków

Niestandardowa praca twórcza

Możliwość podjęcia zawodu bez posiadania specjalistycznych umiejętności

Trudności w poszukiwaniu klientów gotowych nawiązać współpracę

Mała liczba platform w Internecie, na których można reklamować swoje usługi

Potrzeba bycia osobą kreatywną

Brak stałych zarobków

Pomysł 7. Zarobki w Internecie: podjęcie pracy w charakterze freelancera

Na czym można zarobić dodatkowe pieniądze w 2019 roku: 7 najlepszych sposobów Interesuje Cię jak zarobić pieniądze przez internet za darmo? Praca freelancera jest dostępna dla każdej osoby, która woli pracować na własną rękę, a jednocześnie nie być przywiązaną do jednego miejsca pracy lub nawet jednego kraju. Ponadto, będzie to rozwiązanie odpowiednie dla osób kreatywnych, których interesuje przede wszystkim odpowiedź na pytanie: jak można zarabiać robiąc to, co się naprawdę lubi?

Podstawowe umiejętności oraz niezbędne instrumenty

Dla większości freelancerów podstawowym narzędziem pracy jest komputer, chociaż niektórzy z nich całkiem dobrze radzą sobie bez tej pozornie nie zamiennej w naszym świecie techniki. Inna technika, zarówno jak i umiejętności zależą od tego, w jakim zawodzie planujesz pracować.

Ile można zarobić?

Bycie freelancerem to dobre rozwiązanie dla tych, którzy interesują się tym, jak szybko zarobić 1000 zł lub nawet więcej. W tym zawodzie praktycznie nie ma żadnych ograniczeń: wszystko zależy od czasu, który poświęcasz na pracę, zawodu, a jednocześnie poziomu Twojego profesjonalizmu. Pracując 30 min. dziennie możesz zarabiać około 300-500 zł miesięcznie, średnio freelancerzy zarabiają około 3000-4000 zł miesięcznie.

Jak zarabiać?

Początkujący freelancerzy najczęściej zaczynają pracę na giełdach on-line. Wykonując zadania na wysokim poziomie nie tylko zwiększają swoją pozycję w rankingu oraz pozytywne opinie o ich pracy, ale i znajdują stałych klientów, co pozwala już nie

zajmować się ciągłym poszukiwaniem dodatkowych zarobków. Warto tutaj też dodać, że niektórzy specjaliści-freelancerzy w Polsce zarabiają nawet więcej, niż średnia krajowa brutto.Na czym można zarobić dodatkowe pieniądze w 2019 roku: 7 najlepszych sposobów

W jakim zawodzie możesz pracować jako freelancer? Jeśli interesuje Cię to, na czym można zarobić przyzwoitą kwotę, warto zwrócić uwagę na takie zawody, jak:

Programista;

Artysta 3D;

Twórca stron internetowych;

Właściciel sklepu internetowego;

Fotograf;

Psycholog.

Zalety i wady

ZALETY WADY
Możliwość podjęcia pracy, w której jesteśmy prawdziwymi specjalistami

Brak ograniczeń czasowych lub geograficznych do realizacji zleceń

Możliwość wyboru interesujących projektów

Praca może być wykonywana jak dorywcza, jak i stała

Praca freelancera potrzebuje wysokiego poziomu kontroli osobistej i umiejętności zarządzania własną pracą

Czasem mogą występować problemy z uzyskaniem zleceń lub wypłatą płatności przez klientów

Najlepsze sposoby na dodatkowe zarobki w 2019 roku

Na czym można zarobić dodatkowe pieniądze w 2019 roku: 7 najlepszych sposobów Analizując podane powyżej opcje dodatkowego zarabiania pieniędzy możemy stwierdzić, że osoby, które zastanawiają się nad tym, jak pomnożyć pieniądze mogą wybrać kilka opcji pracy dorywczej. Nie posiadając wyspecjalizowanych umiejętności, a jednocześnie systematycznie pracując nad dodatkowym zadaniem, rozwijając się – najwięcej zarobisz podejmując się pracy:

Blogera na YouTube, prowadzącego własny kanał (średnio będziesz mógł zarobić około 1000 zł miesięcznie);

Animatora Whiteboard (średnio będziesz mógł zarobić około 3000 zł miesięcznie);

Freelancera-programisty (średnio będziesz mógł zarobić około 4000 zł miesięcznie).

Rzeczywiście, podana lista nie ogranicza Twoich możliwości dodatkowych zarobków. Liczne sposoby na zarabianie znajdziesz zarówno w Internecie, jak i podczas rozmów z kolegami, przyjaciółmi czy partnerami w pracy. Istnieje naprawdę sporo opcji i zawsze możesz wybrać dla siebie tę najlepszą, odpowiadającą zarówno Twoim zainteresowaniom, jak i wykształceniu lub posiadanemu czasowi. Warto też dołożyć wszystkich starań, by praca dorywcza w domu Cię nie męczyła, a ponadto przyczyniła się do Twojego rozwoju osobistego. Najlepiej, gdy połączysz zarobki dodatkowe z hobby.

Życzymy zatem powodzenia w poszukiwaniu optymalnego rozwiązania dla podjęcia ciekawej, niemęczącej i dającej jednocześnie dobry zarobek pracy dodatkowej!

5/5 - (1 vote)

Komentarze są wyłączone.