TOP-10 najdroższych kart bankowych świata
Jak rozliczyć pit 8c?
30 grudnia, 2018
TOP-10 najdroższych kart bankowych świata
Wyruszamy w podróż: jaki serwis wybrać, aby wyszukać bilety – skyscanner czy esky
31 grudnia, 2018
TOP-10 najdroższych kart bankowych świata

Chcesz bez żadnych problemów wchodzić do stref VIP na lotniskach, korzystać z darmowego ubezpieczenia, usług concierge itd.? Wówczas odpowiednim rozwiązaniem będzie dla Ciebie karta bankowa klasy premium. Rzeczywiście, taka „rozkosz” trochę kosztuje, ale jak to się mówi: gra jest warta świeczki! Karta premium, podobnie jak drogie szwajcarskie zegarki, wskazuje na wysoki status właściciela, a także zapewnia posiadaczowi wiele dodatkowych usług. Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące przewag, które uzyskują posiadacze 10 najdroższych kart bankowych świata oraz spróbowaliśmy również zorientować się, czy takie karty rzeczywiście mają praktyczne zalety, a nie tylko te wizerunkowe.
Zwykle do kategorii uprzywilejowanych kart plastikowych zaliczano karty segmentu Platinum, Word Elite i Visa Infinite. Według statystyk posiadacze kart o najwyższym statusie stanowią od 1% do 10% klientów.

Najlpsze karty kredytowe: informacje podstawowe

 

Najdroższy design karty Mastercard® Gold Card™
Karta dla luksusowych podróży Platinum Card® from American Express
Najwyższa opłata roczna The Black Chairman Card from Citigroup
Najbardziej luksusowe usługi i brak limitu kredytowego Dubai First Royale MasterCard
Najlepsze zaproszenia na specjalne wydarzenia Centurion® Card from American Express

 

Lista TOP najdroższych kart bankowych świata

Centurion

TOP-10 najdroższych kart bankowych świata

Karta „Centurion” jest najdroższą plastikową kartą wydaną przez American Express. Roczna obsługa takiej karty będzie kosztować jej właściciela 2500 dolarów. Wcześniej otrzymanie karty było możliwe tylko na zaproszenie. Teraz ci, którzy chcą kupić kartę, muszą samodzielnie wypełnić wniosek. Koszt wypuszczenia karty American Express Black Card to 7500 USD. Ponadto posiadacz karty musi utrzymywać wysoki poziom wydatków – co najmniej 250 tysięcy dolarów rocznie.
W zamian wszyscy właściciele karty uzyskują dostęp do specjalnych sali Centurion ulokowanych na amerykańskich lotniskach, ponadto za pomocą tej karty można zarezerwować bilety na samolot, miejsce w hotelu będącym partnerem biznesowym lub stolik w restauracji. Rzeczywiście, każdy posiadacz karty “Centurion” posiada liczne przywileje. Po wydaniu karty jej właściciel automatycznie otrzymuje status klienta platynowego US Airways i dostęp do poczekalni na lotniskach, w tym Centurion. Co więcej dostępne są specjalne warunki pobytu w partnerskich hotelach programu Fine Hotels and Resorts. Informacja o innych przywilejach nie jest ogólnodostępna, ale zgodnie z pogłoskami, American Express może zorganizować dla posiadacza Czarnej Karty rezerwację stolika w dowolnej restauracji, bilet na dowolny lot lub pokój hotelowy – ilekroć właściciel tego sobie życzy.
Jest to jedna z niewielu kart na świecie, która ma swoją nazwę – Czarna Karta. Karta kredytowa Centurion wykonana jest z tak wytrzymałego materiału jak tytan, dodatkowo jest wykonywana ręcznie, zindywidualizowana. Ponieważ tytan jest uważany za wytrzymały, lekki i jednocześnie trwały materiał, eksperci uważają, że ten produkt finansowy może służyć klientowi na zawsze. Czarnej Karty nie można spalić, złamać ani wystawić na działanie kwasu lub jakiegokolwiek innego preparatu chemicznego.

Chase Sapphire Preferred Card

TOP-10 najdroższych kart bankowych świata

Karta “Chase Sapphire Preferred Card” została stworzona z myślą o ludziach, którzy często podróżują samolotem. Jej posiadacze uczestniczą w systemie bonusowym, pozwalającym kupować bilety lotnicze, w tym w klasie “biznes” po obniżonej cenie. Bonusy są naliczane za każdy wydany dolar, ponadto po wydaniu pierwszych 3 tysięcy USD system dolicza na konto właściciela karty 40 tysięcy bonusów. Dodatkowym atutem karty jest 20% rabatu na usługi, oferowane przez partnerów systemu, wśród których są serwisy oferujące wynajem samochodów. Pierwszy rok korzystania z karty jest całkiem darmowy, później koszt obsługi wynosi 95 USD.

J.P. Morgan Palladium Card

TOP-10 najdroższych kart bankowych świata

J.P. Morgan Palladium Card to ekskluzywna rozkosz, którą mogą uzyskać wyłącznie zamożni klienci, którzy posiadają na swoim koncie 25 mln USD. Finansowe wydanie Bloomberg nazwało ten rodzaj karty „kartą dla 1% wśród 1%”. Niektórzy wnioskujący o kartę Palladium czekają na zatwierdzenie ich wniosku przez bank nawet przez okres kilku lat.
Kierownictwo firmy, w przeciwieństwie do American Express, nie ustala minimalnego progu wydatkowanych środków, które posiadacz karty musi wydawać corocznie. Ponadto karta Palladium nie ma ustalonego limitu kredytowego. Obecnie na świecie jest mniej niż pięć tysięcy posiadaczy takich kart – mniej niż właścicieli karty American Express Black Card.
Jednymi z głównych zalet karty Palladium są:
Całodobowy serwis, taki jak w American Express Black Card;
Uczestnictwo w programie Chase Ultimate Rewards, które posiadają również posiadacze karty Chase Sapphire Preffered;
Duża liczba bonusów;
Nieograniczony dostęp do poczekalni na lotniskach na całym świecie oraz szereg przywilejów przysługujących podczas korzystania z usług przewoźników lotniczych.

Santander Unlimited MasterCard Black

TOP-10 najdroższych kart bankowych świata

Unikatowość karty Santander Unlimited MasterCard Black polega na tym, że jest ona dostępna wyłącznie dla brazylijskich biznesmenów. Dlatego obecnie na świecie istnieje maksymalnie 3000 posiadaczy takich kart, którzy korzystają z licznych przywilejów, w tym dostępu do prywatnych poczekalni na lotniskach, zniżek na podróże samolotem. Koszt obsługi takiej karty wynosi 349 USD rocznie.

Dubai First Royale MasterCard

TOP-10 najdroższych kart bankowych świata

Karta na swoich brzegach posiada złoto, a na środku znajduje się 0,235 karatowy diamentu. Dubai First Royale MasterCard nie ma limitu kredytowego i nie posiada ograniczeń w wydatkach. Wydawana jest wyłącznie na zaproszenie, ponadto wraz z kartą właściciel otrzymuje 24-godzinną, osobistą obsługę przez cały zespół pracowników firmy. Na świecie jest mniej niż 200 posiadaczy kart tego rodzaju.

Coutts World Silk Card

TOP-10 najdroższych kart bankowych świata

Jeszcze bardziej ekskluzywną kartą jest Coutts World Silk Card. Wiadomo, że korzysta z niej Elżbieta II oraz około 100 innych osób na całym świecie. Właściciele takich kart mogą nie tylko robić zakupy w zamkniętych dla większości klientów sklepach, ale również mają dostęp do elitarnych poczekalni na większości największych lotnisk światowych. Kartę mogą otrzymać tylko ci klienci Coutts, których kwota środków znajdujących się na ich koncie przekracza milion dolarów.
Do segmentu kart bankowych klasy VIP można również zaliczyć Coutts Purple World MasterCard. Ta ekskluzywna karta jest emitowana w Wielkiej Brytanii. Karta może zostać uzyskana jedynie na zaproszenie, a jednym z wymogów otwarcia konta Coutts jest dostępność kwoty 500 000 GBP w postaci aktywów płynnych. Istnieje niewielka roczna opłata w wysokości 350 £, ale jeśli wydasz ponad 50 000 £ rocznie, zostajesz z niej zwolniony. Przywileje oferowane w Coutts Purple World MasterCard to usługi concierge dostępne na całym świecie, które zajmą się planowaniem i spotkaniami. Twój osobisty asystent może nawet zaoferować Ci najlepsze oferty na Ligę Mistrzów. Na karcie znajdują się loty międzynarodowe prywatnym odrzutowcem, a Coutts może nawet zapewnić osobistego sekretarza, jeśli sobie tego zażyczysz.

Stratus Rewards Visa

TOP-10 najdroższych kart bankowych świata

Jeśli poprzednie karty premium są emitowane w czarnym kolorze, wówczas karta Stratus Rewards Visa spodoba się miłośnikom koloru białego. Mogą to być oczywiście wyłącznie bardzo bogaci ludzie, którzy mają odpowiednie zaproszenie. Roczna obsługa karty będzie wynosić 1500 USD. W zamian za to użytkownik otrzymuje cały pakiet usług: możliwość wymiany skumulowanych premii na wycieczki prywatnymi odrzutowcami, zniżki przy rezerwacji hoteli, konsultacje z najlepszymi stylistami, a także usługi osobistego doradcy.

Citigroup Black Chairman Card

TOP-10 najdroższych kart bankowych świata

Tylko członkowie grupy inwestycyjnej i klienci prywatnego banku Citigroup mogą ubiegać się o tą ekskluzywną kartę. Usługa kosztuje 500 USD rocznie, a limit kredytowy osiąga 300 000 USD. Wśród innych korzyści dla posiadaczy Karty Black Citigroup są premie, dostęp do pokoi VIP, oraz zadowolenie innych luksusowych zachcianek.

NatWest Black Mastercard

TOP-10 najdroższych kart bankowych świata

Jest to również jedna z najbardziej pożądanych kart kredytowych na świecie. Wszystko dlatego, że limit kredytowy został na niej zwiększony do 1,5 miliona USD, a roczna obsługa będzie kosztować „tylko” 395 USD. Zgadza się, że jest to świetna oferta w porównaniu do innych kart premium z powyższej listy. Jednak to nie wszystkie korzyści. Posiadacze kart otrzymują bonusy i rabaty, dostęp do pokoi VIP oraz 24-godzinny serwis w dowolnym miejscu na świecie.

Citi Prestige Card

TOP-10 najdroższych kart bankowych świata

Zaprojektowana dla aktywnych podróżników, karta Citi Prestige pozwala zdobywać punkty za każdy wydany dolar. Posiadacze kart mogą również skorzystać z przywilejów podróżniczych, w tym rocznej premii w wysokości 250 USD na pokrycie kosztów podróży, bezpłatnych pobytów w czterogwiazdkowym hotelu zarezerwowanym za pośrednictwem programu Citi Prestige Concierge oraz dostępu do pokojów VIP. Koszt rocznej opłaty za kartę wynosi 450 USD.

5/5 - (1 vote)

Komentarze są wyłączone.