Netflix - cena pakietów. Ile kosztuje Netflix w 2021 roku?
Wszystko, co musisz wiedzieć o wynajmie mieszkań
12 stycznia, 2021
Netflix - cena pakietów. Ile kosztuje Netflix w 2021 roku?
Alimenty — jak złożyć pozew o alimenty oraz ile wynoszą alimenty na dziecko w 2021 roku?
22 stycznia, 2021
Netflix - cena pakietów. Ile kosztuje Netflix w 2021 roku?

Nie masz jeszcze platformy Netflix? Platforma coraz częściej wygrywa z tradycyjną telewizją. W 2020 roku wyprodukowano prawie 500 seriali na całym świecie, z czego 160 była przeznaczona na platformy takie jak Netflix. Jeżeli nie korzystałeś/aś jeszcze z Netflixa, to znasz na pewno chociaż jedną osobę, która z niego korzysta. Jesteś ciekawy/a jaka jest cena pakietu Netflix? Czym się różni Netflix premium od innych pakietów?

Netflix – cena abonamentu

Platforma Netflix jest na naszym rynku od 2016 roku. Filmy oglądane na platformach streamingowych jest to jeden z topowych tematów podczas spotkań towarzyskich. Pod koniec 2020 roku Netflix posiadał ponad 158 milionów użytkowników, z czego 4,1 miliona abonentów jest z Polski. Jest to o 25% więcej niż w roku poprzednim. Występuje już w 190 krajach. Dysponuje szeroką ofertą filmów i seriali od dokumentalnych, po thrillery i komedie. Jeżeli chcemy zacząć swoją przygodę z Netflixem i pogrążyć się w długie wieczory spędzone z ulubionymi serialami i filmami, mamy do wyboru 3 pakiety w zależności od potrzeb. Jeżeli mieszkasz sam/sama, w zupełności wystarczy Ci pakiet podstawowy, gdy mieszka z Tobą więcej osób, a z Netflixa korzysta więcej niż jedna osoba, lepszym wyjściem może być wybranie pakietu premium lub standard. Poniżej przedstawiamy tabelę, gdzie przedstawiliśmy wszystkie możliwości:

Nazwa abonamentu NetflixCena abonamentu NetflixNetflix pakiet- co zawiera?
plan podstawowy34 zł/miesiącoglądanie na 1 urządzeniu jednocześnie, jakość wideo – SD (480p)
plan standard43 zł/miesiącoglądanie na 2 urządzeniach jednocześnie, jakość wideo FHD (1080p)
plan premium52 zł/miesiącoglądanie na 4 urządzeniach jednocześnie, jakość HDR/4H (2160p) 

W związku z tym, cena Netflix za rok w zależności od pakietu waha się od 408-624 zł.

Netflix - cena pakietów. Ile kosztuje Netflix w 2021 roku?

Czym różnią się pakiety Netflix?

Jak widać, poszczególne pakiety nie różnią się tylko ilością urządzeń, a także jakością przedstawianych produkcji. Netflix premium oferuje obraz w najwyższej jakości, więc jeżeli chcemy oglądać filmy Netflix w jakości 4K, jesteśmy zmuszeni do wykupienia pakietu premium. Dobra wiadomość jest taka, że nie musimy się martwić o wachlarz filmów i seriali w poszczególnych pakietach. Wszystkie abonamenty Netflix mają takie same produkcje do dyspozycji użytkownika. Możemy je oglądać zarówno na telewizorze, jak i komputerze, tablecie czy telefonie. Jedyne różnice między pakietami to ilość urządzeń, na których możemy oglądać jednoczenie oraz jakość wideo. 

Netflix - cena pakietów. Ile kosztuje Netflix w 2021 roku?

Jak opłacać Netflixa?

Opłacanie abonamentu Netflix jest bardzo wygodne. Mamy do wyboru kilka sposobów, jednak nie ma możliwości wybrania innej płatności niż odnawiającej- tzn. co miesiąc z naszego konta pobierane są pieniądze automatycznie za abonament Netflix. Aby opłacać platformę wystarczy połączyć konto Netflix z jednym narzędziem płatniczym, do wyboru mamy 

 • PayPal
 • karty kredytowe lub debetowe
 • kartę wirtualną np. Revolut

Oprócz tego platforma oferuje sprzedaż swoich kart upominkowych, które umożliwiają płacenie abonamentu Netflix. 

Od niedawna możemy płacić za Netflixa przez różnych operatorów np.

 • Orange,
 • T-mobile,
 • Play,
 • CANAL+
Netflix - cena pakietów. Ile kosztuje Netflix w 2021 roku?

Jak zrezygnować z abonamentu Netflix?

Rezygnacja z pakietu jest bardzo prosta. W momencie rezygnacji nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów i możemy to zrobić w dowolnym momencie. Aby zaprzestać korzystanie z Netflixa, wystarczy w aplikacji w ustawieniach konta wybrać “anuluj członkostwo”. Tak samo, jak rezygnacja z usług tak i powrót do platformy jest bardzo przyjemny. Wystarczy po prostu wrócić do opłacania abonamentu. Masz drobne problemy finansowe, a nie chcesz rezygnować ze subskrypcji Netflixa? Zapoznaj się z ofertą Freezl na stronie www.freezl.pl 

Netflix - cena pakietów. Ile kosztuje Netflix w 2021 roku?

Cena Netflix idzie w górę?

Platforma Netflix drożeje. Coraz więcej musimy zapłacić m.in. za platformę w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Na szczęście na razie w Polsce nie zapowiada się, aby cena za Netflix zdrożała. 

Cena Netflix, a inne platformy 

Oprócz Netflixa możemy korzystać z innych podobnych platform np. HBO, Amazon Prime Video, Rakuten TV. Każdy z tych portali może czymś innym przyciągnąć naszą uwagę. W zależności czego szukamy. Nie wszystkie produkcje znajdziemy na każdej platformie. Wydaje nam się jednak, że największą konkurencją dla Netflixa jest HBO. Posiada dużą ofertę filmów i seriali. Chociażby kultowy serial “Gra o tron” i 2 tygodnie korzystania za darmo. Jeżeli znudził Ci się już Netflix, proponujemy przed wybraniem aplikacji,  z którą będziemy spędzać długie zimowe wieczory porównać ceny Netflix a innych platform.

Netflix - cena pakietów. Ile kosztuje Netflix w 2021 roku?

Co można obejrzeć na Netflix?

Na podsumowanie tego artykułu i w ramach zachęcenia do Netflixa przedstawiamy Wam, które Warto obejrzeć na platformie:

 • Breaking bad – Opowiada o nauczycielu chemii, który dowiaduje się o swojej chorobie i zostaje producentem narkotyków.
 • Lucyfer – Władca piekieł schodzi na ziemię, zostaje właścicielem klubu nocnego i wchodzi w relacje z Panią detektyw.
 • Narcos – dwóch agentów próbuję rozbić gang narkotykowy w Kolumbii.
 • Czarne lustro – opowiada o problemach z technologią, które czekają ludzi przyszłości.

Najczęściej zadawane pytania 

 • Czy można skorzystać z okresu próbnego na Netflix?

Niestety od jakiegoś czasu na Polskim rynku brak darmowego okresu próbnego.

 • Jak włączyć napisy do filmów?

Po włączeniu wybranego serialu w prawym dolnym rogu wystarczy wybrać przycisk “konwersacja” i wybrać napisy.

 • Co zrobić, gdy moje konto zostało zawieszone?

Zawieszenie z korzystania z portalu Netflix, zazwyczaj jest związane z brakiem płatności. W tym celu należy zweryfikować, czy została pobrana płatność z konta. Jeżeli tak, a Netflix nadal nie działa, należy skontaktować się z obsługą klienta.

Komentarze są wyłączone.