Ile kosztuje wizyta u weterynarza?
Samochód elektryczny czy konwencjonalny?
9 listopada, 2018
Ile kosztuje wizyta u weterynarza?
Portret pożyczkobiorcy we Freezl
20 listopada, 2018
Ile kosztuje wizyta u weterynarza?

Każda osoba, która decyduje się na przygarnięcie zwierzaka, musi pamiętać o tym, że utrzymanie pupila to nie tylko zapewnienie mu jedzenia i picia, ale także regularna opieka weterynaryjna. Niestety w naszym kraju zabiegi na zwierzętach w większości przypadków nie są finansowane przez państwo, dlatego musimy za nie zapłacić. Ile kosztuje szczepienie psa, a ile kota? Na jakie zabiegi weterynaryjne musimy się przygotować, opiekując się czworonogiem i ile nas to będzie kosztować?

Ile kosztuje leczenie psa?Ile kosztuje wizyta u weterynarza?

Leczenie psa nie jest tanie i często zależy od wagi oraz wieku zwierzaka. W zależności od rodzaju usługi weterynaryjnej musimy mierzyć się z kosztami od kilku nawet do kilkuset złotych. Do tego należy doliczyć oczywiście kwotę za samą wizytę w gabinecie weterynaryjnym.

Szczepienie psa – ile kosztuje?

Tutaj kwota również może być różna w zależności od gabinetu weterynaryjnego oraz rodzaju szczepienia. Postawowie szczepienia psa na nosówkę i parwowirozę to koszt ok. 20-50 zł. Szczepionki wieloskładnikowe na te same choroby, a także szczepienie psa na kleszcze, adenowirusy i leptospirozę są droższe i wahają się w granicach 60-100 zł. Nie zapominajmy także o corocznym obowiązkowym szczepieniu na wściekliznę.

Ile kosztuje szczepienie psa cennik

Rodzaj szczepienia Cena
wścieklizna 30,00 zł
szczepienia podstawowe 20-50 zł
szczepienia wieloskładnikowe 60-100 zł

Ile kosztują inne badania psa?

Szczepienia pupila to nie jedyne zabiegi, z jakich przyjdzie nam korzystać. Jeżeli chcemy, aby nasz zwierzak cieszył się dobrym zdrowiem, warto udać się do weterynarza za każdym razem, gdy coś nas niepokoi. Lekarz w razie potrzeby zleci inne badania.

Usg psa i rtg u psa – koszty

W poważniejszych przypadkach weterynarz może zlecić badania specjalistyczne psa, takie jak USG, RTG czy EKG. Są to badania, z którymi związane są już wyższe koszty, jednak pozwalają w szybki i prosty sposób wykryć poważniejsze choroby, a często również uratować życie zwierzakowi. Ile kosztują takie badania?

Rodzaj badania Cena za usługę
RTG i EKG psa 30-100 zł
USG jamy brzusznej psa 40-150 zł

Duża rozbieżność cen w przypadku specjalistycznych badań wynika z tego, że wysokość kosztów często zależy od wagi i rozmiarów psa. Im większy psiak, tym droższa będzie usługa.

Badanie krwi u psa

Cena badania krwi u psa jest rozbieżna i zależy od jego zakresu (wygląda to podobnie jak u człowieka). Podstawowe badanie krwi u psa to koszt ok. 30 zł, badania dokładniejsze będą droższe i mogą kosztować nawet do 100-120 zł.

Badania na alergię u psa

Psy często zapadają na różnego rodzaju alergie, które mogą uprzykrzać im życie. Warto więc wykonać testy alergiczne, których koszt wyniesie ok. 150 – 200 zł w zależności od gabinetu weterynaryjnego.

Zabiegi lecznicze psa – ile to kosztuje?

Chore zwierzę często potrzebuje zabiegu specjalistycznego. Takie usługi oczywiście również kosztują i to nie mało. Zobaczmy, jak to wygląda w tabeli.

Rodzaj zabiegu Koszt usługi
Drobne operacje chirurgiczne 150-250 zł
Dializy nawet do 600 zł
Kroplówki witaminowe 30-60 zł
Kastracja psa 100-600 zł (w zależności od wagi psa)
Sterylizacja suki 170-500 zł ( w zależności od wagi)
Inseminacja 100-150 zł
Przyjmowanie porodu 100-200 zł
Chipowanie psa 40-60 zł

Niektóre gminy dofinansowują kastrację i sterylizację psów, dzięki czemu koszt własny będzie niższy. Jeżeli jednak miasto nie oferuje takiej pomocy finansowej, sami musimy liczyć się z kosztami.

Zabiegi higieniczne psa

Higena zwierzęcia to najlepszy sposób na zachowanie go w pełnym zdrowiu. Najczęściej wykonywane zabiegi higieniczne psa to:

  • czyszczenie zębów;
  • wyciąganie kleszczy;
  • czyszczenie uszu;
  • strzyżenie sierści;
  • usuwanie kamienia nazębnego.
Rodzaj zabiegu Cena za usługę
Czyszczenie zębów 80-120 zł
Wyciąganie kleszczy 20-30 zł
Czyszczenie uszu 10-30 zł
Strzyżenie sierści 80-180 zł (w zależności od rasy)
Usuwanie kamienia nazębnego 50-150 zł

Wizyta u weterynarza z kotkiem – ile kosztuje?

Ile kosztuje wizyta u weterynarza? Psy i koty często są ze sobą porównywane, a jednak ich budowa dosyć się różni. Potrzebują innych składników odżywczych, czekają ich też różne zabiegi oraz szczepienia. Zobaczmy, ile kosztuje leczenie kota i na jakie zabiegi musimy się przygotować, przygarniając mruczka.

Szczepienia kota

U kotków wykonuje się standardowo podstawowe szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym. Odbywają się one w trzech turach: 8 tygodniu, 12 tygodniu i 16 tygodniu życia kociaka. Szczepienia takie można wykupić w zestawie lub jednorazowo. Dodatkowo po 20 tygodniu życia pupila wykonuje się szczepienie przeciwko wściekliźnie i należy je ponawiać co dwa lata.

Kotki wychodzące oraz te, które żyją w dużych skupiskach, warto zaszczepić również przeciwko białaczce. Poniżej przedstawiamy przykładowy cennik poszczególnych szczepień kota.

Rodzaj szczepienia Cena
Choroby zakaźne jednorazowo 40-70 zł
Choroby zakaźne w zestawie (3 szczepionki) 100-150 zł
Wścieklizna 25-40 zł
Białaczka 15-30 zł

Odrobaczenie kota – ile kosztuje?

Kota powinniśmy odrobaczać na ok. 7 dni przed standardowym szczepieniem, ale nie częściej niż raz na trzy miesiące. Koty przebywające na dworze należy odrobaczać raz na kwartał, natomiast te, które stale przebywają w warunkach domowych, wystarczy odrobaczyć raz na 6 miesięcy.

Zabieg może odbywać się u weterynarza, poprzez wstrzyknięcie środka odrobaczającego w skórę kota. Możemy również kupić u weterynarza tabletki lub środek do wciśnięcia w kark i zrobić to samodzielnie. Ile to kosztuje?

Sposób odrobaczania Cena
Odrobaczenie u weterynarza 15-20 zł
Tabletki na odrobaczenie 8-20 zł
Środek odrobaczający do wciśnięcia w kark 25-40 zł

Pamiętajmy, że nie wolno stosować więcej niż jednego środka na odrobaczenie za jednym razem. Jeżeli uważamy, że zabieg nie był skuteczny, zamiast samodzielnie podawać kolejną dawkę leku, należy udać się do weterynarza, który sprawdzi, czy problemem są tylko robaki.

Odpchlenie kota – cena

Odpchlenie kota wygląda podobnie jak w przypadku odrobaczania. Może tego dokonać weterynarz w gabinecie, możemy też sami kupić obrożę lub środek przeciw pchłom.

Sposób odpchlenia Cena
Odpchlenie u weterynarza 10-20 zł
Obroża przeciwpchelna 8-25 zł
Środek do wstrzyknięcia w skórę przeciw pchłom 20-35 zł

Badania laboratoryjne kota – ile kosztują?

Jeżeli chcemy zapobiegać poważnym schorzeniom u naszego pupila, powinniśmy poddać go pewnym badaniom. Zaleca się, aby u kotów, które ukończyły 6 lat wykonać badania nerek, ponieważ w tym wieku zwierzęta często cierpią na związane z nimi choroby, które mogą nie wykazywać żadnych objawów. Kociaki po 9 roku życia powinny mieć wykonywane badania krwi raz na 6 miesięcy w celach profilaktycznych.

Badania laboratoryjne wykonywane są również, gdy zauważymy nieprawidłowe zachowanie kota także w innym wieku. Pomagają one w wykryciu ewentualnych chorób krwi i innych narządów.

Rodzaj badania Cena
Badanie krwi na wykrycie chorób nerek 20-40 zł
Kompleksowe badanie krwi ok. 50 zł

Kastracja i sterylizacja kotów

O ile niektóre samorządy dofinansowują kastrację i sterylizację psów, w przypadku kotów takiej pomocy nie ma właściwie w żadnej gminie i wszystkie koszty musimy ponieść sami. Zabiegi takie pozwalają jednak uniknąć wielu chorób narządów płciowych u zwierzaka.

Kastracja kocura 70-90 zł
Sterylizacja kotki 110 – 150 zł

Zabiegi higieniczne u kota

Do zabiegów higienicznych zaliczamy obcinanie pazurów, czyszczenie uszu, strzyżenie sierści, czyszczenie zębów i usuwanie kamienia nazębnego, a także wyciąganie kleszczy.

Rodzaj zabiegu Cena
Obcinanie pazurów 5-15 zł
Czyszczenie uszu 5-15 zł
Strzyżenie sierści 40-150 zł
Czyszczenie zębów 30-80 zł
Usuwanie kamienia nazębnego 70-120 zł
Wyciąganie kleszczy 5-15 zł

USG i rtg kota – cena

Koszt badań rtg i usg u kota to ok. 40 zł za jedno badanie.

Zabiegi chirurgiczne u kota – cennik

Koszt zabiegów i operacji kotów mieści się w granicach od 100 nawet do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od rodzaju zabiegu i poziomu jego skomplikowania. Poniżej przedstawiamy cennik podstawowych interwencji chirurgicznych.

Rodzaj zabiegu Cena
Nastawienie złamania 250-400 zł
Operacja pęcherza moczowego 250-350 zł
Skomplikowane zabiegi ortopedyczne nawet do 1500 zł
Pozostawienie kota w klinice 30-50 zł za noc

Wyrobienie paszportu u kota – koszt

Od 2004 roku każdy kot przekraczający granicę musi mieć wyrobiony koci paszport. Wiąże się to z wszczepieniem elektronicznego mikrochipu pod skórę, który ma ułatwić identyfikację zwierzęcia. Za taką usługę zapłacimy 50-100 zł.

Zapewnienie zdrowia ukochanemu pupilowi nie jest tanie, niestety wciąż nie możemy liczyć na dofinansowanie w sprawie leczenia zwierząt. Czworonogi jednak niejednokrotnie bywają naszymi najlepszymi przyjaciółmi, o których warto dbać, niezależnie od ceny. Jeżeli nie mamy gotówki na leczenie ukochanego pupila, skorzystajmy z szybkiej pożyczki chwilówki w Freezl.pl. Pieniądze otrzymamy błyskawicznie, a w niektórych przypadkach, czas jest niezwykle ważny, aby uratować życie zwierzaka.

Komentarze są wyłączone.