Samochód elektryczny czy konwencjonalny?
6 praktycznych sposobów jak zapakować prezent
6 listopada, 2018
Samochód elektryczny czy konwencjonalny?
Ile kosztuje wizyta u weterynarza?
14 listopada, 2018
Samochód elektryczny czy konwencjonalny?

Aktualnie na rynku motoryzacyjnym, pojawiają się coraz różniejsze oferty. Już nie chodzi tylko o model, markę albo kolor.  Wiele osób, na pewno staje przed wyborem samochodu elektrycznego, lub konwencjonalnego. My postaramy się pomóc wybrać odpowiedni samochód dla każdego indywidualnie. Tylko który będzie lepszy, wygodniejszy, tańszy, bardziej przyjazny dla środowiska? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, a ostateczny wybór z pewnością Was nie zawiedzie.

Samochody elektryczne

Samochód elektryczny czy konwencjonalny? Przede wszystkim za samochodami elektrycznymi, przemawiają niskie koszty użytkowania, oraz aspekt ekologiczny. Decydują się na tego typu samochód, można na zawsze pożegnać się z tankowaniem i zamiast tego zacząć korzystać z wielu darmowych stacji ładowania, które coraz częściej można spotkać w polskich miastach. Dodatkowym plusem dla użytkowników samochodem elektrycznym są także planowane przez rząd ulgi podatkowe. Jeśli lubicie komfortową i cichą jazdę to w takim razie będzie to dla Państwa dobry wybór samochodu, a gałąź motoryzacyjna rozwija się w tym kierunku coraz bardziej. Jednak jak każdy produkt, samochód elektryczny posiada również swoje minusy, a największym z nich jest wysoka cena z jaką wiąże się zakup. Niemniej jednak, obecnie wbrew pozorom, tego rodzaju alternatywy, nie są już zarezerwowane tylko dla najbogatszych. Niestety na rynku wtórnym jest mała dostępność części zamiennym co jest kolejnym minusem przedmiotu, a brak zniżek u ubezpieczycieli, może zniechęcić wiele zainteresowanych.

W ciągu pierwszej połowy 2018 roku zarejestrowano w Polsce 273 045 nowych samochodów osobowych. Z tej liczby 294 sztuki stanowią samochody elektryczne. W porównaniu do ilości wyprodukowanych to niewiele, ale ponad dwukrotnie więcej niż w roku poprzednim. Jak widać trend ten jest rosnący, więc jest o co walczyć. A jaki samochód elektryczny sprzedaje się w tej chwili na rynku polskim? Nissan Leaf to przyszłość. Jak wynika z zebranych przez nas danych, od stycznia 2018 roku do czerwca 2018 roku zarejestrowano na polskim rynku 158 egzemplarzy tego modelu. Rosnąca świadomość klientów w połączeniu z wprowadzoną w tym roku ustawą o elektromobilności spowodowały, że rynek samochodów elektrycznych w Polsce, zaczął nabierać tempa, ponieważ wzrosło zainteresowanie tymi produktami.

Przedstawiamy parę samochodów elektrycznych godnych polecenia:

Nissan Leaf

Zdecydowanie najbardziej polecany samochód elektryczny z dwóch powodów. Po pierwsze, posiada bardzo atrakcyjną cenę, w Polsce można go zakupić od 135 000zł, co sprawia, że jest najtańszym dostępnym nad Wisłą. Po drugie, jest bardzo łatwo dostępny od ręki i może być naprawiany w serwisach Nissana. Według nas, właśnie ten model oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości, jeśli chodzi o samochody elektryczne dostępne na polskim rynku.

BMW i3

Nadal dostępny w Polsce, jednak znacznie droższy od wcześniej wspomnianego Nissana. Na Polskim rynku możemy znaleźć ten model od 165 tysięcy złotych. Mimo wyższej ceny, nadal jest przez nas polecany.

Hyundai Ioniq Electric

Jest to jeden z największych dostępnych samochodów elektrycznych, co wyróżnia go od konkurencji. We wnętrzu znajduje się 5 miejsc, na których spokojnie zmieści się 5 osób dorosłych. Wielkość niestety łączy się z większą ceną i na polskim rynku znajdziemy go od 172 500 zł.

Renault Zoe

To najtańsza opcja w naszym zestawieniu, co łączy się z tym, że jest to również najmniejszy z wymienianych przez nas samochodów elektrycznych. Jego silnik o skromnej mocy, sprawdzi się jedynie do jazdy miejskiej, również przez jego gabaryty. Jeśli poszukują Państwo niewielkiego elektrycznego samochodu, to jedna z ciekawszych propozycji. Na polskim rynku jest dostępny od 89 900 zł.

Nissan e-NV200 Evalia

We wnętrzu tego samochodu znajdują się miejsca dla 7 osób, przez co jego cena jest wyższa od poprzednich. Szczególnie polecamy zakup tego samochodu dla większych rodzin z dziećmi. Na rynku polskim jest dostępny od 172 tysięcy zł.

Samochody konwencjonalne

O samochodach konwencjonalnych chyba nie musimy się za dużo rozpisywać, ponieważ użytkujemy ich od dawna. Są one napędzane tylko silnikami spalinowymi, co nie jest zbyt bezpieczne dla ludzi i środowiska. Ich plusem jest to, że są dostępne w znacznie niższych cenach, niż samochody elektryczne.

Każdy minus samochodów konwencjonalnych jest równocześnie plusem samochodów elektrycznych i odwrotnie, dlatego użytkownicy we własnym zakresie, powinni zdecydować, czy jego priorytetem przy zakupie będzie cena, czy aspekt ekologiczny.

Komentarze są wyłączone.