Zastanawiasz się, skąd pochodzi idea, która zrewolucjonizowała świat kredytów? Nie masz zielonego pojęcia, kto stoi za pomysłem wdrożenia w życie mikrokredytów? Jeśli tak, z pewnością zainteresujesz się przygotowanym przez nas artykułem, na łamach którego, znajdziesz podstawowe informacje, dotyczące genezy powstania mikrokredytów. Mamy nadzieję, że trud włożony w jego spersonalizowane zredagowanie, przyniesie czytelnikom wiele korzyści. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, służymy fachową radą i pomocą.
W artykule znajdziesz:
Przedstawienie pomysłodawcy mikrokredytów, Mohammada Yunusa
Analizę mikrokredytów
Wady i zalety mikrokredytów
Przedstawienie pomysłodawcy mikrokredytów, Mohammada Yunusa
Nie ulega wątpliwością, że mikrokredyty, to temat który gwarantuje wiele emocji i budzi kontrowersje w różnorodnym gronie odbiorców. Aby rozwiać wszelkie pojawiające się wątpliwości, postanowiliśmy już na samym początku sprostować informacje. Pomysłodawcą mikrokredytów, jest założyciel Grameen Banku, laureat Pokojowej Nagrody Nobla Mohammad Yunus. Nagroda ta, została mu przekazana za upowszechnienie mikrokredytów, które znacznie ułatwiają rozwój osobom w krajach słabo rozwiniętych. Ten produkt bankowy, to nic innego jak forma pożyczek dla biednych. Gro krytyków i ekspertów, po latach uważa, że nagroda ta nie była przesłana słusznie. Profesor, sam odpowiada na postawiane zarzuty i odpowiada, że nie należy analizować postępów po tak krótkim czasie. Idea mikrokredytu wzięła się po to, aby wyjść naprzeciw potrzebom i wymaganiom osobom znacznie biedniejszym. Niestety gro osób na świecie, ze względu na swój status finansowy, nie ma możliwości oszczędzania.
Analiza mikrokredytów
Rozwiązanie to od samego początku, było dedykowane obywatelom najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych krajów. Mikrokredyty, mogą zostać sposobem na sfinansowanie wszelkiego rodzaju nakładów, które wiążą się z uruchomieniem od podstaw nowych lub rozwijających się pozarolniczych przedsięwzięć gospodarczych na terenach wiejskich. W kwestii mikrokredytów, należy mieć na uwadzę, że maksymalna kwota kredytu to 20 tysięcy złotych. Co więcej, kredyt ten, przyznawany jest przez jeden z banków, które współpracują z Fundacją. Termin spłaty, nie może przekraczać trzech miesięcy, a samo zabezpieczenie kredytu ubezpieczane jest przez bank indywidualnie.
Aby rozpocząć ubieganie o udzielanie się Mikrokredytu, należy złożyć pisemny wniosek w jednym z banków współpracujących z Fundacją. Nie można zapomnieć o odpowiedniej dokumentacji i szeregu informacji, które potwierdzać będą możliwość spłaty zaciągniętego zadłużenia. Następnie od banku zależą wszystkie niezbędne czynności, które będą związane z podjęciem decyzji o udzieleniu kredytu.
Wady i zalety mikrokredytów
Obecnie, mikrokredyty, stanowią interesujące rozwiązanie dla wszystkich osób, które potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki. Jak każda alternatywa, niosą za sobą zarówno wady, jak i zalety. Przede wszystkim, ogromnym ułatwieniem jest ich dostępność dla nawet najuboższych osób. Celem pomysłodawcy było stworzenie drogi do znacznie swobodniejszego funkcjonowania najuboższych. Wadą, może być fakt, że do tej pory, podjęte działa nie przyczyniły się do zmniejszenia odsetku osób uboższych. Co prawda, na zmiany potrzebny jest czas i nic nie dzieje się natychmiast.
Pomoc rozwojowa, udzielana przez instytucje, gwarantuje wzrost możliwości rozwojowych dla biznesów również z polskich firm. Niestety obecnie, nasi rodacy, nie mogą poszczycić się wykorzystywaniem w pełni swojego potencjału. Z tego też względu, warto zwiększać szansę przedsiębiorstw w bardziej efektywnym ubieganiu się o fundusze na realizację projektów w krajach rozwijających się.
W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, służymy fachową radą i pomocą. Mikrokredyty, to rozwiązanie, godne Twojej uwagi. Należy wnikliwie rozpatrzyć ofertę, przygotowaną przez instytucję.