Jak spłacić kredyt w banku, gdy nie masz pieniędzy
Odpowiedz na 3 pytania i daj mi znać, kiedy możesz potrzebować szybkiej pożyczki? Przygotujemy dla Ciebie ekskluzywną zniżkę we właściwym dla Ciebie czasie
26 lutego, 2018
Jak spłacić kredyt w banku, gdy nie masz pieniędzy
Czy inwestowanie w ziemię się opłaca?
2 marca, 2018
Jak spłacić kredyt w banku, gdy nie masz pieniędzy

Jak spłacić kredyt w banku, gdy nie masz pieniędzy? Sytuacja może być różna. Na przykład uzyskałeś kredyt ale straciłeś pracę albo masz chorego krewnego i wszystkie pieniądze poszły na jego leczenie. Ogólnie rzecz biorąc, po prostu nie masz pieniędzy na miesięczną ratę. Powstaje pytanie: „Co zrobić, gdy nie mam pieniędzy na spłatę kredytu?”. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule. Po pierwsze, spróbujmy porozmawiać o konsekwencjach niespłacania kredytu w banku.

Główne problemy lub konsekwencje niespłacania kredytu dla pożyczkobiorcy można wymienić w porządku malejącym:

Utrata mieszkania, na które zaciągnął kredyt hipoteczny, windykatorzy, zła historia kredytowa, zepsute relacje z krewnymi i poręczycielem kredytu. W dalszej części artykułu dowiesz się, jak sobie z tym poradzić.

 

Czego nie robić, gdy nie możesz spłacić kredytu w banku

Jak spłacić kredyt w banku, gdy nie masz pieniędzy

 

  1. Nie licz na to, że dług sam zniknie. Banki nigdy nie zapominają o długach. Nawet w przypadku, gdy nie kontaktują się z Tobą windykatorzy, nie oznacza to, że o Tobie zapomnieli. Nawet kiedy myślisz, że wszystko jest w porządku, bank pobiera odsetki i tym samym pogarsza się historia kredytowa. Zgłoś swój problem z własnej inicjatywy. Banki z reguły to doceniają.
  2. Nie znikaj. Próba zniknięcia jest bardzo złym pomysłem. Jeśli bank widzi, że go unikasz, możesz trafić do bazy niewiarygodnych pożyczkobiorców. Na wstępie odczujesz zmianę klimatu, będą się odnosić do Ciebie nie jak do klienta, a oszusta. Im wcześniej tak się stanie, tym szybciej Twoje kontakty znajdą się w rękach windykatorów.
  3. Nie panikuj. Wiadomo, sytuacja nie jest zbyt przyjemna: dług rośnie, prowizja rośnie, kontaktują się windykatorzy. Pamiętaj, że zadłużenie jest wyłącznie problemem finansowym, nikt nie ma prawa grozić Twojemu zdrowiu i życiu, jak również obrażać Ciebie i Twoją rodzinę.
  4. Nie doprowadzaj sprawę do sądu. Jeżeli dojdzie do sądu, komornicy będą próbowali sprzedać majątek na aukcji komorniczej. Można stracić połowę swojej rzeczywistej wartości i nadal płacić koszty sądowe i prowizję komornikom.

 

Czy można się ukrywać i nic nie płacić?

Jak spłacić kredyt w banku, gdy nie masz pieniędzy

 

Pętla kredytowa. Wcześniej czy później będziesz miał tyle długów, iż nie będziesz w stanie je spłacić. Odsetki rosną co miesiąc. Taki kredyt może być płacony do własnej starości.

Pamiętaj: nawet jeśli klient nigdy wcześniej nie naruszył warunków umowy, bank automatycznie nalicza odsetki karne za wszelkie opóźnienia.

  1. Połączenia z banku. Najpierw dzwonią konsultanci, natomiast jeśli klient nie idzie na kontakt i nie spłaca kredytu, sprawą zostaje przekazana do Działu Windykacji.
  2. Od teraz Twoim długiem się zajmuje Dział Windykacji. Ich główna cel, polega na tym, abyś zwrócił kredyt w całości i nie ma znaczenia czy przy tym będą psuć Twoje nerwy.
  3. Firmy windykacyjne i sąd. Jeśli windykatory w banku sobie nie radzą, to bank sprzedaje pożyczkę firmie windykacyjnej lub przekazuje sprawę do sądu.
  4. Zewnętrzni windykatorzy będą grozić Twoim poręczycielom. Zwykle ich metody są bardziej agresywne od metod stosowanych przez windykatorów w banku. Mogą dzwonić do do pracy, napisać do znajomych w sieciach społecznościowych, a nawet odwiedzić Cię w domu.
  5. Sąd jest ostatnim etapem. Walka z prawnikami lub z firmami windykacyjnymi jest prawie bezużyteczna. Po rozprawie przychodzą do Ciebie komornicy i możesz mieć egzekucję z nieruchomości.

 

 

Co robić, gdy nie możesz spłacić kredytu w banku

Pożyczkobiorca, który nie ukrywa się,  zawiadamia o swoim problemie finansowym może wyjść na kontakt z bankiem i wziąć sytuację pod kontrolę.

 

Gdzie wziąć pieniędzy na spłatę kredytu

Jak spłacić kredyt w banku, gdy nie masz pieniędzy

 

Opcja 1: Spłata kredytu za pomocą szybkiej pożyczki

Zakładamy iż jest to jeden z najszybszych sposobów na zdobycie pieniędzy i rozpoczęcie negocjacji z bankiem odnośnie spłaty kredytu.

 

Jak spłacić kredyt w banku, gdy nie masz pieniędzy

 

 

Opcja 2: Krewni i znajomi

Zanim pożyczać pieniądze od przyjaciół, upewnij się, że w 100% możesz zwrócić odpowiednią kwotę. Łatwiej Ci będzie zepsuć relacje z krewnymi niż samodzielnie spłacić zadłużenie.

 

Opcja 3: Praca dodatkowa

Jeśli straciłeś pracę to szukaj dodatkowego zarobku w Internecie, przy tym nie zapominaj o poszukiwaniu tej głównej pracy.

Jeśli masz stałą pracę, ale Twoja wypłata jest niewystarczająca do spłaty kredytu w banku – zastanów się nad dodatkowym zarobkiem. Oczywiście, aby uzyskać dodatkowy dochód, potrzebujesz czasu, ale aby przyspieszyć proces, musisz zacząć już teraz.

 

 

Podzielić się artykułem

 

Czytaj również:

 

Komentarze są wyłączone.