Jak wypłacić pieniądze z paypal
Pożyczki z gwarantem – co to takiego i czy warto?
23 stycznia, 2019
Jak wypłacić pieniądze z paypal
Kwota wolna od zajęcia komorniczego 2019
31 stycznia, 2019
Jak wypłacić pieniądze z paypal

Jeśli często otrzymujesz płatności na konto PayPal, to pytanie o to,  jak wypłacić pieniądze z PayPal na konto bankowe na pewno pojawiało się u Ciebie dość często. W tym artykule rozważymy wszystkie sposoby, za pomocą których dostępne jest dokonanie wypłaty z tego systemu środków zarobionych lub uzyskanych w inny sposób.

Dostępne opcje wypłaty środków

Przede wszystkim wyjaśnijmy, jakie w ogóle istnieją sposoby wypłaty środków z PayPal. Według danych z systemu płatniczego jest to wypłata na:

  • Kartę bankową (debetową lub kredytową);
  • Konto bankowe;
  • Do innych systemów płatności elektronicznej.

W kolejnej części artykułu dokładnie przeanalizujemy każdy ze sposobów, jak również podamy korzystne informacje, które pomogą dokonać przelewu maksymalnie szybko.

Wypłata z PayPal na konto bankowe lub kartę

W postaci przykładu opowiemy, jak dokonuje się wypłaty środków z PayPal na konto banku PEKAO. W celu dokonania przelewu powinniśmy znać numer konta bankowego, do którego przypięta jest karta. Osoby, które posiadają dostęp do bankowości w trybie online mogą zobaczyć numer karty bezpośrednio na stronie internetowej, w innych przypadkach można zwrócić się bezpośrednio do placówki bankowej (trzeba mieć ze sobą dowód osobisty), gdzie pracownik banku udostępni informacje dotyczące Twojego konta.

Przygotowanie do wypłaty środków

W celu PayPal wypłaty środków trzeba zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej PayPal. W tym celu należy wejść na stronę internetową systemu oraz wybrać funkcję “załóż konto”.

Jak wypłacić pieniądze z paypal Można stworzyć zarówno osobiste konto, jak i konto dla własnej firmy.

Jak wypłacić pieniądze z paypal Trzeba także podać takie dane jak kraj zamieszkania, adres e-mail, własne konto PayPal, hasło i jego potwierdzenie, a następnie kliknąć “Kontynuuj”.

Jak wypłacić pieniądze z paypal System również poprosi o podanie Twojego imienia, nazwiska, daty urodzenia, obywatelstwa, serii i numeru paszportu, numeru telefonu komórkowego oraz dokładnego adresu zamieszkania.

Następnie potwierdzamy, że zgadzamy się z polityką użytkowania strony, po czym rejestracja prywatnego konta automatycznie dobiega końca. Wybieramy opcję “Wyrażam zgodę i chcę założyć konto”.

Jak wypłacić pieniądze z paypal Po tym system proponuje przypiąć do konta PayPal kartę banku. Ta propozycja jest opcjonalna, zatem możesz po prostu pominąć ten krok i zamknąć okno.

Jak wypłacić pieniądze z paypal Następnie należy przejść do skrzynki mailowej, która została podana podczas rejestracji. Kolejno trzeba potwierdzić adres poczty elektronicznej i aktywować konto na PayPal. W tym celu należy kliknąć “Potwierdź adres e-mail”, w miejscu wskazanym w mailu.

Jak wypłacić pieniądze z paypal Zwróć uwagę – system również poprosi Cię o podanie dodatkowego adresu poczty elektronicznej oraz o pomocnicze pytanie potrzebne do odnowienia dostępu do konta w przypadku jego ewentualnej utraty. Te wszystkie kroki są wykonywane w celu zadbania o Twoje bezpieczeństwo.

Jak przypiąć kartę banku do konta PayPal

Jak wypłacić pieniądze z paypal Aby powiązać kartę z kontem PayPal, należy podać numer karty bankowej, datę jej wygaśnięcia, kod karty CSC. Jednak powiązanie karty bankowej z kontem PayPal nie jest konieczne. Jeśli nie planujesz zakupów przez PayPal, nie musisz łączyć swojej karty bankowej z kontem PayPal.

Jak wypłacić pieniądze z paypal Jak wypłacić pieniądze z paypal Teraz wszystkie ustawienia Twojego konta prywatnego zostały ukończone. Aby przejść na stronę główną konta PayPal, kliknij w “Konto”.

Uwaga! W PayPal dostępna jest wypłata tylko w złotówkach. Jeśli postanowisz wypłacić pieniądze w innej walucie, system automatycznie zamieni je na złote.

Jak dokonywana jest wypłata środków

Czy z PayPal można przelać pieniądze na konto bankowe? Rzeczywiście! W celu dokonania przelewu z Paypal na własne konto bankowe trzeba wykonać następujące działania:

  1. Wejść na stronę Portfela osobistego. Obowiązkowo należu tutaj podać swoje hasło i login;
  2. Wybrać funkcję przelewu PayPal na konto bankowe;Jak wypłacić pieniądze z paypal
  3. Zaznaczyć pożądaną kwotę wypłaty z PayPal. W przypadku, kiedy system pokazuje, że dla dokonania operacji brakuje środków, trzeba uzupełnić konto PayPal i powtórzyć próbę. Dobrze jest też pamiętać, że numer konta bankowego powinien zostać podany bez spacji. Warto również dokładnie sprawdzić poprawność wprowadzanych liczb. Jeśli konto bankowe jest podane po raz pierwszy, trzeba będzie poczekać 2-4 dni, aby zostało sprawdzone. Potwierdzenia poprawności wprowadzonych danych trzeba będzie dokonać za pośrednictwem podanej wcześniej skrzynki mailowej.Jak wypłacić pieniądze z paypal
  4. Kliknąć “Kontynuuj”. Informacje o tym, że zamierzasz dokonać wypłaty środków ze swojego konta PayPal zostaną również wysłane na Twój e-mail;
  5. Sprawdzić poprawność wprowadzonych danych;

Uwaga! Księgowanie kosztów zwykle zajmuje nie więcej niż 2 dni robocze, ale w niektórych przypadkach może to potrwać dłużej.

  1. Kliknąć “Wypłać”.

Uwaga! W przypadku, gdy PayPal przelew na konto bankowe nie zostanie zrealizowany, bank pobierze prowizję w wysokości 30 PLN. Ponieważ odrzucenie przelewu może mieć miejsce w wyniku wprowadzenia niepoprawnych informacji dotyczących rachunku bankowego, zalecamy dokładnie sprawdzać wszystkie wprowadzane dane jeszcze przed dokonaniem przelewu.

Wypłata z PayPal do innych systemów płatności elektronicznych

Można również dokonać PayPal przelew na konto, założone w innych systemach płatności elektronicznych, w tym QIWI oraz Webmoney. Wypłata bezpośrednio na telefon komórkowy nie jest możliwa – tylko poprzez wstępną wypłatę na kartę banku lub do portfela płatności elektronicznych.

Warto pamiętać, że wypłata na WebMoney wiąże się z licznymi komplikacjami. Mianowicie w celu dokonania przelewu trzeba zarejestrować się w systemie Exchanger. Aby tego dokonać trzeba przejść pod adres paypal.exchanger.pl.

W celu wypłaty środków na QIWI trzeba działać podobnie, jednak wybierając odpowiedni kantor. Istnieje ich bardzo dużo, dlatego zaleca się zbadanie rankingów przed dokonaniem wypłaty posługując się tym sposobem.

Warunki, które zapewnią szybką transakcję

Przede wszystkim warto pamiętać, że dokonywać przelewu z PayPal na konto możesz wyłącznie na konto bankowe, które zostało zarejestrowane na Twoje imię oraz nazwisko. Warto też uważać na sposób wpisania imienia oraz nazwiska. Jeśli na przykład Twoja godność to Piotr Mateusz Kowalski, a rejestracja rachunku bankowego odbyła się na dane “P. M. Kowalski”, to podczas dokonywania przelewu z PayPal musisz podać jako imię symbole “P.M.”.

Jak widzisz, dokonanie przelewu z PayPal na konto bankowe lub odwrotnie może być naprawdę szybkie i łatwe. Warto tylko przestrzegać zaleceń systemu i uważnie sprawdzać wprowadzane dane.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny dla Ciebie i życzymy finansowego powodzenia w każdej chwili!

4/5 - (4 votes)

Komentarze są wyłączone.