Pożyczki z gwarantem - co to takiego i czy warto?
Jak sprawdzić czy jestem w KRD?
23 stycznia, 2019
Pożyczki z gwarantem - co to takiego i czy warto?
Jak wypłacić pieniądze z paypal
25 stycznia, 2019
Pożyczki z gwarantem - co to takiego i czy warto?

Pożyczka z gwarantem to temat, który pozostaje Ci obcy? Jeśli chcesz go zgłębić, trafiłeś doskonale! Zauważyliśmy, że od jakiegoś czasu, to właśnie pożyczki z gwarantem pozostają jedną z najpopularniejszych i najbardziej bezpiecznych form spłaty zobowiązania. Skąd nastąpiła tak duża popularyzacja tej formy pożyczek? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na łamach którego dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji. Nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam udanej lektury!

Pożyczki z gwarantem – co to takiego?

Pożyczki z gwarantem to nic innego, jak swego rodzaju forma zabezpieczenia spłaty zaciągniętego zobowiązania. Potwierdzeniem uregulowania długu w terminie pozostaje poręczenie osoby trzeciej, która zostaje żyrantem. Zdarzają się sytuacje, w których możliwe jest poświadczenie firmy, z którą pożyczkodawca współpracuje. W tej sytuacji mamy do czynienia z gwarantem instytucjonalnym. Pożyczka w gwarantem jest zobowiązaniem finansowym z dodatkowym zabezpieczeniem dla dwóch stron. Pożyczkobiorca potwierdza, że spłaci należną kwotę dla banku lub innej instytucji pożyczkowej w terminie poprzez zaangażowanie poręczycieli. Dzięki temu, w przypadku możliwości odnalezienia gwaranta, o pożyczkę, mogą ubiegać się także osoby zadłużone oraz te, które do tej pory nie mogły poszczycić się dobrą historia finansową. Jeśli tylko spełnimy konkretne warunki, możliwe będzie skorzystanie z opcji wzięcia pożyczki z gwarantem nawet przez klientów tzw. podwyższonego ryzyka. Na przykład, należą do nich osoby bezrobotne, które mogą udokumentować niskie dochody.

Kto to żyrant i kto może nim zostać?

Poręczyciel, który potwierdzi, że osoba zainteresowana wzięciem pożyczki jest w stanie spłacić zadłużenie to inaczej żyrant. Rola żyranta polega na tym, że w przypadku gdy dłużnik nie będzie wywiązywał się z obowiązku, konieczne okaże się być odpowiadanie swoim majątkiem przez poręczyciela. Warto wiedzieć, że poręczycielem pożyczki może zostać każda osoba fizyczna. Wystarczy, że spełniać będzie ona podstawowe warunki przedstawione przez instytucję pożyczkową. Na przykład, dobrze jeśli posiada ona pozytywną historię kredytową. Ponadto, powinna ona znać pożyczkobiorcę osobiście. Nie może być niewiarygodna finansowo i konieczne pozostaje posiadanie konta w banku przez osobę, która ma pełnić rolę żyranta. Niekiedy, od osoby potwierdzającej wiarygodność pożyczkodawcy potwierdza się posiadanie nieruchomości. Nie należy jednak mylić różnych pojęć, gdyż pożyczka z gwarantem nie jest kredytem, którego zabezpieczeniem pozostaje nieruchomość.

Kto otrzyma pieniądze z pożyczki?

Pożyczki z gwarantem - co to takiego i czy warto? Pożyczka z gwarantem w całości trafi na konto osoby poręczającej, a nie tak jak ma to miejsce zazwyczaj na konto pożyczkobiorcy. W ten właśnie sposób, firmy gwarantujące otrzymanie pożyczki, chcą zabezpieczyć się przed niepożądanymi oszustwami.

 

Bardzo często również, przelanie kwoty na konto żyranta okazuje się być jedyną możliwością. Tego rodzaju komplikacje mogą mieć miejsce kiedy konto pożyczkobiorcy jest na przykład zajęte przez komornika. Warto wiedzieć, że odpowiedzialność za spłatę zobowiązania ma charakter solidarny. Na żyranta bowiem, obowiązek spłacania długo spadnie w sytuacji kiedy:

  • pożyczkobiorca nie będzie wywiązywał się z założeń umowy i będzie zalegał ze spłatą zobowiązania;
  • pożyczkobiorca ogłosi upadłość konsumencką;

Ponadto od uiszczenia należnej kwoty nie zwalnia także śmierć osoby, która wzięła pożyczkę.

Jak otrzymać pożyczkę z gwarantem?

W przypadku zainteresowania ofertą finansową, jaką jest pożyczka z gwarantem należy rozpocząć proces ubiegania się o pożyczkę. Zazwyczaj transakcja ta rozpoczyna się online. W ten intuicyjny sposób, możemy wnioskować o pożyczkę z gwarantem gdziekolwiek tylko się znajdujemy, nawet bez wychodzenia z domu. Przede wszystkim, kluczowym elementem pozostaje określenie kwoty i okresu spłaty, jaki jesteśmy w stanie przestrzegać w systemie długoterminowym. Następnie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami.

5/5 - (1 vote)

Komentarze są wyłączone.