Pożyczki na raty – jak wziąć i co warto wiedzieć?
Czy można wziąć chwilówkę na skradziony dowód?
29 listopada, 2018
Pożyczki na raty – jak wziąć i co warto wiedzieć?
Finansowy dżihad. Jak bankowość islamska podbija Europę?
30 listopada, 2018
Pożyczki na raty – jak wziąć i co warto wiedzieć?

Jeśli planujesz zakup różnego rodzaju przedmiotów na raty, na pewno zastanawiasz się, czy w Twojej sytuacji jest to możliwe. Ponadto, chcąc, zdecydować się na tego rodzaju formę kredytu, z pewnością, chcesz znaleźć ofertę, która umożliwi Ci rozłożenie koniecznego do zapłacenia zobowiązania na najbardziej korzystne w Twojej obecnej sytuacji raty.

Jako czytelnik naszego artykułu, dowiesz się na czym polega otrzymanie elastycznej pożyczki na raty, w jaki sposób, można ją uzyskać i przede wszystkim – co warto wiedzieć jeszcze przed podpisaniem ostatecznej umowy o jej otrzymaniu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze zgromadzonymi przez nas informacjami. Jednocześnie, mamy nadzieję, że przy ich pomocy, odnajdziesz odpowiedź na dotąd nurtujące Cię pytania.

W trakcie zapoznawania się z tekstem, poszerzysz swoją wiedzę w następującej tematyce:

  1. Pożyczka ratalna – czym jest i na czym polega?
  2. Zalety, jakie niesie za sobą kupno na raty
  3. Sposoby, dzięki którym możesz zakupić coś na raty

Pożyczka ratalna – czym jest i na czym polega?

Niektóre zakupy, pozostają trudne do ogarnięcia. Sfinalizowanie transakcji gotówką od ręki, może sprawić niemałe kłopoty. Na szczęście, w trakcie kupowania na przykład drogocennego sprzętu RTV i AGD, czy nowoczesnych mebli, możliwe okazuje się być sukcesywne rozłożenie płatności na raty. Dzięki temu, każdy Polak, może sprawić sobie produkty, o których marzył i stać się posiadaczem nawet drogich dóbr.

Sprzedaż ratalna, to nic innego, jak zaciągnięcie kredytu w instytucji, która wykłada za nas niezbędne środki. W takiej sytuacji, jako pożyczkobiorca, jest się zobowiązanym do płacenia rat o określonej wysokości i przez zatwierdzony przez obydwie strony transakcji okres. Drugą stroną umowy nie jest w tym wypadku sklep, a bank. Niemal identyczne, z tego powoduje będą zatem wszystkie procedury weryfikacyjne i zbadanie od podstaw zdolności kredytowej. W takim wypadku, musisz liczyć się z koniecznością sprawdzenia przez bank Twojej historii pożyczkowej i aktualnej sytuacji finansowej.

Zalety, jakie niesie za sobą kupno na raty

Aspektami, które przemawiają za zakupem produktów na raty są przede wszystkim możliwości, rozłożenia płatności na odpowiadające i możliwe do spłaty raty kredytu. Z tego też względu, Polacy, mogą pozwolić sobie na zakup wszelkiego rodzaju towarów, za które nie mogliby zapłacić od ręki. Co więcej, pożyczki na raty, mogą okazać się świetnym sposobem również dla osób, które mogą poszczycić się posiadaniem wymaganej gotówki. Wiele banków, gwarantuje możliwość wzięcia pożyczki z oprocentowaniem równym zero procent. W takiej sytuacji, zamiast koniecznie przeznaczać całość wolnych środków na nowy sprzęt, możliwe jest zainwestowanie pieniędzy i spokojne spłacanie pożyczki ratalnej w przystępnych ratach miesięcznych.

Ogromną zaletą jest również fakt, że zakupy ratalne, mają ogromną moc, jeśli ktoś z zainteresowanych, chciałby przy ich pomocy znacznie poprawić swoją historię kredytową w BIK-u. Biuro Informacji Kredytowej, otrzymuje bowiem informacje, dotyczące terminowości spłaty poszczególnych rat. Jeśli zatem, nie będziemy zalegać ze spłatą kwoty, do której sami się zobligowaliśmy, sam proces, mieć będzie korzystny wpływ na zwiększenie wiarygodności Twojej osoby pod względem zostania klientem jednego z banków.

Niestety, jeśli opłaty nie będą pojawiały się terminowo, fakt ten również zostanie odnotowany w rejestrze BIK-u. Wówczas, oferty bankowe, będą dla Ciebie znacznie mniej łaskawa, o ile w ogóle, możliwe będzie zaciągnięcie w najbliższym czasie kredytu lub pożyczki.

Bardzo trudne jest również, otrzymanie pożyczki na raty, jeśli bank w historii kredytowej odnajdzie niezbyt korzystne z jego punktu widzenia elementy. Najczęściej, w takim wypadku, proces ubiegania się o kredyt, kończy się odmową. Udzielenie pożyczki, chociażby ratalnej osobie mało wiarygodnej, stanowi dla banku duże zagrożenie.

Należy mieć również na uwadzę fakt, że uzyskanie rat jest niemożliwe, jeśli nie wykażemy dokumentu potwierdzającego zatrudnienie. Konieczne do spłaty zadłużenia będzie pewne i stabilne źródło dochodu. Obecnie, instytucje pożyczkowe, w ostatnim czasie są otwarte na bardziej niestandardowe źródła dochodu, jak na przykład przychody z pracy dorywczej, alimenty, czy dochody z tytuły programu rządowego Rodzina 500 +.

Sposoby, dzięki którym możesz zakupić coś na raty

W dwudziestym pierwszym wieku, wybór odpowiedniego banku lub instytucji oferującej pożyczkę ratalną, może przyprawić o niemały ból głowy. W zależności od preferencji i indywidualnych możliwości, ostateczna decyzja może się znacznie różnić. Aby wykorzystać możliwość zrobienia zakupów ratalnych nie trzeba dopełniać ogromnej ilości formalności. Jedyną koniecznością jest wykazanie preferowanych produktów oraz okazanie niezbędnych i podstawowych dokumentów, które potwierdzą tożsamość pożyczkobiorcy.

Następnie, pora na wypełnienie krótkiego i nieskomplikowanego wniosku. Bank na tej podstawie, ocenia zdolność kredytową i zazwyczaj jeszcze tego samego dnia, wydaje ostateczną decyzje. Należy mieć na uwadzę bardzo istotną kwestię. Jeśli decydujesz się na wybór tradycyjnej formy pożyczki ratalnej, z pieniędzy które otrzymasz od banku, możesz sfinansować wyłącznie nowe produkty. Jeśli jednak, zastanawiasz się nad zakupem wymarzonego towaru, na przykład aranżując swoje wnętrze w stylu retro, możliwe jest zaciągnięcie pożyczki ratalnej u firm pozabankowych. W takiej sytuacji, pieniądze, jakie otrzymasz, masz prawo przeznaczyć na dowolny cel.

Aby zaciągnąć pożyczkę ratalną należy przygotować dokument tożsamości, a także dokument, który potwierdzi stałe źródło dochodu, umożliwiające spłatę kredytu w postaci umowy o pracę, zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości dochodów, czy wyciągu z konta bankowego w przeciągu ostatnich trzech miesięcy.

Reasumując, pożyczka ratalna, to doskonały sposób, dla osób, które planują zaaranżować swoje wnętrza w wymarzony sposób i otoczyć się drogocennymi, przydatnymi na dłuższy czas. Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z tej nowoczesnej możliwości, skontaktuj się z nami i zobacz, jak ciekawą ofertę, możemy Ci zaproponować. Gwarantujemy, że dołożymy wszelkich starań, abyś podobnie jak setki stałych klientów, ostatecznie był zadowolony z efektów naszej współpracy. Życzymy świadomych i owocnych wyborów.

Rate this post

Komentarze są wyłączone.