3 sekrety, jak szybko zgromadzić pieniądze
3 sytuacje życiowe, kiedy szybkie pieniądze są najlepszym rozwiązaniem
26 lipca, 2018
3 sekrety, jak szybko zgromadzić pieniądze
Jak zaoszczędzić na rachunkach za media: nieoczywiste pomysły na oszczędne wykorzystanie sprzętu AGD
2 sierpnia, 2018
3 sekrety, jak szybko zgromadzić pieniądze

Potrzebujesz pieniędzy na większe bądź mniejsze zakupy, ale nie posiadasz wystarczającej kwoty.  Co robić? Możesz wziąć szybką pożyczkę lub możesz zgromadzić potrzebną sumę pieniędzy.

W tym artykule piszemy o tym, jak możesz zaoszczędzić pieniądze szybko i komfortowo dla siebie, nie rezygnując z małych przyjemności.

 

Trzy zasady szybkiego gromadzenia pieniędzy

 

Zasada nr 1: Zacznij kontrolować wydatki już dziś

3 sekrety, jak szybko zgromadzić pieniądze

 

Aby zgromadzić pieniądze, musisz wiedzieć, na co wydałeś pieniądze. Sprawdź, na czym możesz zaoszczędzić, a na czym nie warto oszczędzać. Zrób listę obowiązkowych wydatków, pozostałe wydatki zredukuj do minimum.

 

Zasada nr 2: Zacznij odkładać ustaloną kwotę z każdej pensji

3 sekrety, jak szybko zgromadzić pieniądze

 

Ważne jest, aby systematycznie odkładać pieniądze. Bezboleśnie można odkładać 10-15% dochodu. Aby szybko zgromadzić pieniądze, należy odkładać 2-3 razy więcej (w rzeczywistości można odkładać do 30%). Jeśli dochody nie pozwalają Ci zaoszczędzić 30% zarobków, należy szukać pracy dorywczej.

 

Zasada nr 3: Naucz się samokontroli finansowej

3 sekrety, jak szybko zgromadzić pieniądze

 

W żaden sposób nie korzystaj z pieniędzy, które odłożyłeś na większe zakupy lub odkładaj na czarną godzinę. Możesz trzymać te pieniądze w banku jako depozyt, jednak wypłata środków przed końcem zadeklarowanego okresu skutkuje utratą prawa do odsetek.

Jeśli obecne dochody nie pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy, należy szukać pracy dorywczej. Na przykład możesz zarabiać pracując jako freelancer w weekendy lub w wolnym czasie.

 

Gromadzenie pieniędzy wymaga rezygnacji z części zakupów po to, aby w przyszłości pozwolić sobie na więcej. Ograniczasz się dzisiaj, ale jutro dostaniesz więcej możliwości.

 

A jeśli pilnie potrzebujesz pieniędzy na już – na pomoc przyjdzie Freezl!
Weź pożyczkę do 5000 zł na okres do 35 dni!

 

 

Komentarze są wyłączone.